Konkurs zakończony: Księżniczki z innej bajki 0

Tym razem bez losowania, bo jak widać ambitne kino nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Kadr z filmu Księżniczki 2005Kadr z filmu Księżniczki 2005

Film to oczywiście Hiszpańska produkcja. Zaproszenia otrzymują: HawkEye, WuJot, Kubor.

Bilety będą do odebrania przy wejściu na salę kinową przed pokazem Księżniczek 18 grudnia (wtorek) o godz. 19.00 w sali nr 1 w warszawskiej Kinotece. Nazwiska będą na liście u bileterów, więc będzie trzeba okazać dokument potwierdzający tożsamość.

- tak wyglądał konkurs -

21 grudnia w kinach Księżniczki, ale biorąc udział w naszym konkursie możesz zobaczyć film wcześniej na specjalnym pokazie przed premierowym.

Pokaz Księżniczek odbędzie się 18 grudnia, wtorek, o godz. 19.00 w sali nr 1 w warszawskiej Kinotece (PKiN, Plac Defilad 1). Mamy dla was 10 podwójnych zaproszeń . Film do kin wchodzi 3 dni później 21 grudnia.

Film reklamowany, jako Piękna bajka o koszmarnym świecie, to opowieść o rzeczywistości i konsekwencjach życia na ulicy. Hiszpański reżyser Fernando León de Aranoa przedstawia wzruszającą historię dwóch młodych prostytutek. Caye i Zulemę połączyła przyjaźń oparta na wspólnym dążeniu do lepszego życia. Dziewczyny poznają się, gdy Zulema, imigrantka z Dominikany, kradnie jednego z klientów Caye. Początkowo kobiety dzieli rywalizacja i sprzeczne interesy, kiedy jednak Caye znajduje Zulemę ciężko pobitą w jej mieszkaniu, obie zaczynają się wspierać. Zulema sprzedaje swoje ciało, aby móc zaopiekować się małym synkiem, Caye ukrywa wstydliwy zawód przed swoją należącą do klasy średniej rodziną. Nawet w tak ponurych okolicznościach dziewczyny udają, że są księżniczkami. Robią to, aby dodać sobie nadziei, choć pracują w przemyśle, w którym nadzieja nie istnieje. Zwiastuny 1 ? Galeria 8 ?

Film został nagrodzony trzema nagrodami Goya – dwoma aktorskimi dla bohaterek tytułowych oraz dla Manu Chao za piosenkę Me llaman calle. Reżyser, Fernando León de Aranoa, uważany jest za najważniejszego twórcę współczesnego kina hiszpańskiego.

KRYTYCY O FILMIE

W Księżniczkach, ciepłym i błyskotliwym studium przyjaźni między dwoma kobietami, które przypadkowo są prostytutkami, Fernando Leon de Aranoa potwierdza swoją umiejętność przetwarzania tematyki marginesu społecznego w społecznie zaangażowane kino. Podobnie jak w jego dwóch ostatnich filmach Neighborhood i Mondays in the Sun jego swobodny ton wydaje się bardzo autentyczny, a bezpretensjonalny scenariusz rezolutnie unika budowania mentorskich sądów.

Jonathan Holland, Variety.com

Pytanie konkursowe:

Jaki kraj wyprodukował film Księżniczki?

a) Polska, b) USA, c) Hiszpania, d) Rosja.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)

- imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy,

- prawidłową odpowiedź.

- w temacie proszę wpisać: Księżniczki.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenie nie będą brane pod uwagę.

4. Na odpowiedzi czekamy do 17.12.2007 do godz. 24.00.

5. Wyniki podamy 18.12.2007 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Bilety będą do odebrania przy wejściu na salę kinową przed pokazem Księżniczek 18 grudnia (wtorek) o godz. 19.00 w sali nr 1 w warszawskiej Kinotece. Nazwiska będą na liście u bileterów, więc będzie trzeba okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

michul1

No mnie by urządzały bilety do Tychów lub Katowic . A takie niestety żadko się zdarzają

Lucas_B

Kiedyś był fajny konkurs, do wygrania bilety na Enemef w różnych miastach…

no niestety, tez bym chcial zeby bylo w Sosnowcu :P a tak bede musial zaplacic 200 za bilet do Wawy zeby zobaczyc ten film :P a nie zapomnialem, ze nie moge brac udzialu w konkursie, wiec nie zobacze :) moze pozniej

Lucas_B

Czemu tylko w warszawskiej Kinotece?? ;(

jacks Lucas_B

dokładnie… ja z Poznania jestem więc nawet się nie bawię…

Proszę czekać…