Ruszyły prace nad Toy Story 3 0

Tom Hanks zdradził niedawno, że prace nad trzecią częścią animacji Toy Story już się rozpoczęły.

Aktor zgodził się po raz kolejny użyczyć głosu postaci Woody'ego Lightyeara. Drugi z głównych bohaterów, Buzz, ponownie przemówi głosem Tima Allena. Hanks zapewnia, że jest otwarty na współpracę z twórcami filmu i gotów jest spełnić wszystkie ich zachcianki.

- Zrobię wszystko, czego ode mnie zechcą – twierdzi aktor. – Oni są jak szaleni naukowcy.

Za kamerą nowego obrazu stanie Lee Unkrich. Premiera planowana jest na rok 2009, chociaż niektóre źródła mówią też o 2010. Dwie pierwsze części filmu zarobiły łącznie $844M. Pierwsza, która zadebiutowała w Polsce 5 kwietnia 1996 roku zrealizowana za jedyne 30 milionów – $358M. Druga (28.01.2000) znacznie droższa, bo kosztowała 90 przyniosła $486M twórcom.

Kadr z filmu Toy-story 2Kadr z filmu Toy-story 2

Trzeba dodać, że sukcesy finansowe filmu zapoczątkowały szaloną modę na animacje, bo okazało się, że można na nich dobrze zarobić i niekoniecznie widownią będą tylko dzieci. Kultowy dzisiaj Shrek zaistniał w świadomości widzów dopiero w 2001 roku a Epoka lodowcowa rok później.

Fabuła na razie jest ukrywana a reżyser Lee Unkrich stwierdził tylko, że: Wpadliśmy na pomysł, który uważamy za naprawdę doskonały. Dzięki temu możemy się brać za pisanie historii. Pamiętam, że codziennie budziłem się z myślą, kiedy powiem Eureka i w końcu powiedziałem. Scenariusz ma napisać Michael Arndt, który debiutował Małą miss a muzykę Randy Newman.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…