Co w Filmie piszczy... 0

W kioskach ukazał się czerwcowy magazyn Film. Znajdziemy w nim na pewno wiele ciekawych informacji. Zanim, jednak pójdziecie do kiosku, zobaczcie co znajdziecie w najnowszym numerze…

A w numerze między innymi:

Złote Kaczki 2005 – Fraszka ma Kaczkę
Fraszka, bo tak nazywają ją znajomi, jest taka jak jej przezwisko – nieduża i zabawna. Nie wszystkie filmy, w których występuje, okazują się sukcesami, ale jak sama mówi – szuka w nich raczej aktorskiego wyzwania i okazji do spróbowania czegoś nowego. Tak było, kiedy zdecydowała się kandydować do roli Goli Riedel w filmie Jana Kidawy-Błońskiego o zmarłym w 1994 roku wokaliście zespołu Dżem. Zapowiedź realizacji Skazanego na bluesa rozbudziła oczekiwania, lecz film nie zachwycił ani krytyków, ani spragnionej opowieści o rodzimych gwiazdach rocka widowni. Obronili sie w nim głównie aktorzy, szczególnie Fraszyńska w poruszającej kreacji żony Ryśka Riedla. (tekst: Anita Zuchora)

Złote Kaczki 2005 – Wszędzie Chyra
Andrzej Chyra z każdym rokiem umacnia pozycję jednego z najlepszych rodzimych aktorów. Zagrał bezwzględnego urzędnika w Komorniku (Złota Kaczka – Najlepszy Poslki Aktor), Adasia Miałczyńskiego we Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Lecha Wałęsę w Bohaterce, oficera policji w Polimpsest oraz główną role w romansie według powieści Samotność w sieci. Chyra nie zamierza jednak monopolizować polskiego kina. Twierdzi że teraz, by dać odpocząć widzom od siebie, będzie skrupulatniej przyglądał się kolejnym propozycjom. (tekst: Anita Zuchora)

Posejdon – Cóż za piękna katastrofa
Tego filmu lepiej nie oglądać na ekranie telewizora, komputera czy telefonu komórkowego. Wraz z Posejdonem do łask wraca tradycyjne, duże kino katastroficzne. (tekst: Elżbieta Ciapara)

John Malkovich – Wolność sceptyka
Dystyngowany i zdystansowany, chyba trochę pozer. Deklaruje, że nie przepada za kinem, ale gra tak dużo, że zasłużył na miano aktorskiego pracoholika. W naszych kinach trwa festiwal filmów z udziałem Johna Malkovicha. (tekst: Bartosz Żurawiecki, Michał Burszta)

Takeshis' – Utalentowany pan Kitano
Zastanawialiście się kiedyś, kto jest najpopularniejszym człowiekiem w Japonii? Wbrew pozorom to nie żaden aktor, reżyser, gwiazdor talk-show, pisarz, malarz czy publicysta, lecz 59-letni facet, który uprawia wszystkie te zawody na raz – Takeshi Kitano. W tym miesiącu do naszych kin wchodzi jego najnowszy film: Takeshis'. (tekst: Marcin Prokop)

Spike Lee – Kolorowy murzyn
Dawny filmowy buntownik coraz mocniej stawia na rodzinę. W filmie Wszystkie niewidzialne dzieci Spike Lee opowiada feroiczne losy murzyńskiej rodziny zarażonej wirusem HIV. W rozmowie z Filmem mówi, co zawdzięcza swoim rodzicom i co chce przekazać dzieciom. (tekst: Mariola Wiktor)

Krótka histeria czasu – Off, nie-off
Liczyliście, że odnowa polskiego kina nadejdzie z offu? Pełnometrażowy debiut Dominika Matwiejczyka może rozwiać wasze nadzieje. (tekst: Kamil Antosiewicz)

Gdzie leży prawda – Prawda jest gdzie indziej
Atom Egoyan. Ciemne tajemnice celebrities.

Kamilla Baar – Kiełkowanie z Kamillą
Jest piękna, mądra i utalentowana. Dlaczego nie gra?

Tristan i Izolda – Jeszcze zrobię coś wystrzałowego
Artur Reinhart. Polak za kamerą w ekranizacji romansu wszech czasów.

A Scanner DarklyKeanu jak malowany
Czy nowoczesna animacja może trafić w gusta dorosłych widzów?

Internet – Netowi idole
Aktorskie miernoty, które stały się internetowymi bogami.

The Rolling Stones – Bez satysfakcji
Największy rockowy zespół świata nie doczekał się godnej filmogafii.

A poza tym, felietony Bartosza Żurawieckiego – Wszyscy artyści to oportuniści? i Lecha Kurpiewskiego – Prawie jak Rambo, newsy ze świata filmu, zapowiedzi, recenzje najnowszych pozycji filmowych, DVD i telewizyjnych i wiele, wiele innych…

Więcej znajdziecie z magazynie, po który zapraszam do kiosków.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asia

Ja kupuje FILM z jakies 5-6 lat już! :)

Aseq

Ja Film kupuje co miesiac juz od ponad dwoch lat… Nieomieszkam nabyc i tego numeru.
PS – Kamilla Baar jest swietna, pozdrawiam pietruch _:)

Proszę czekać…