Mutanci rządzą w USA 0

Debiutująca w świąteczny weekend trzecia produkcja o mutantach X-Men: Ostatni bastion szturmem zdobyła szczyt amerykańskiego box office. Nowa produkcja Bretta Ratnera X-Men: Ostatni bastion pobiła rekord otwarcia podczas weekendu przypadającego na święto Memorial Day.p=. Kadr z filmu X-Men: Ostatni bastionKadr z filmu X-Men: Ostatni bastion

p=. Kadr z filmu Kod Da VinciKadr z filmu Kod Da Vinci
Przez trzy dni film X-Men: Ostatni bastion zarobił 107 milionów dolarów. Jest to także czwarte co do wielkości zarobków, otwarcie w historii amerykańskiego rankingu.

Przed przygodami mutantów uplaoswały się jedynie Spider-Man, który zarobił 114 milionów, Gwiezdne Wojny – Epizod 3: Zemsta Sithów ze 108 milionami oraz druga część przygód Shreka, która zgromadziła 108 milionów. Żaden obraz z tej trójki nie debiutował podczas święta.

Do tej pory rekord otwarcia podczas weekendu Memorial Day należał do filmu Zaginiony Świat: Jurassic Park z 1997 roku, który zdobył 72 miliony dolarów w ciągu trzech dni i dodatkowe 18 milionów w świąteczny poniedziałek.

Pierwsza część trylogii o mutantach X-Men w momencie otwarcia zdobyła 54 miliony, druga X-Men 2 – 86 milionów.

Na podium wyników box office znalazły się także Kod da Vinci, który do dotychczasowego wyniku dodał 33 miliony, oraz animacja wytwórni DreamWorks Skok przez płot, która zarobiła 27 milionów. Oba filmy debiutowały tydzień temu.
megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…