na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Katyń faworytem bukmacherów 0

Za każdą postawioną złotówkę w bwin na Katyń można uzyskać 2,25 zł

Kadr z filmu To nie jest kraj dla starych ludzi 2007Kadr z filmu To nie jest kraj dla starych ludzi 2007

Po wczorajszym ogłoszeniu nominacji do Oscarów u bukmacherów ręce pełne roboty. Filmowym faworytem jest obraz To nie jest kraj dla starych ludzi i na nim właśnie można zarobić najmniej (1,90 zł za każdą złotówkę). Zaraz za nim jest film Aż poleje się krew (3,25 zł). Szans według bukmacherów nie ma również Pokuta (4,50 zł) oraz Michael Clayton (13 zł!). Najwięcej jednak można zarobić na wygranej filmu Juno aż 15 złotych za 1 złotówkę.

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny według bukmacherów największe szanse ma Katyń (2,25 zł), ale tylko minimalnie mniejsze ma Genghis Khan (2,65 zł). Jeśli jednak wygrają Fałszerze, to za każdą postawioną na ten obraz złotówkę dostaniemy 10 zł. Komentatorzy w ewentualnej wygranej Katynia już dopatrują się względów politycznych. W kategorii dla animacji liderem jest, jak zresztą oczekiwano, Ratatuj. Pozostałe dwie są daleko za szczurem-kucharzem.

Aktorskie zakłady dla ról pierwszoplanowych zdominowali Julie Christie (1,35) oraz Daniel Day-Lewis (1,20). Zdają się być tak pewnymi zwycięzcami Oscara, że resztę pozostawiają w tyle. W kategorii dla aktorek Cate Blanchett (za której zwycięstwo można na każdej złotówce zarobić 20zł) wyprzedzają Marion Cotillard (3,75) oraz Ellen Page. Najmniejsze szanse na Oscara ma Laura Linney (30 zł za postawioną złotówkę !!!). Jeśli zaś wziąć aktorów, to zaraz po bohaterze Aż poleje się krew jest Johnny Depp (6,00). Za zwycięstwo George'a Clooney'a można zarobić nieco więcej (8,00). Jednak ponad trzykrotnie większe zyski może przynieść wygrana Viggo Mortensena (25.00), a wygrana Tommy'ego Lee Jonesa? Rekordowo na bwin – 35,00.

Kadr z filmu Katyń 2007Kadr z filmu Katyń 2007

Cate Blanchett może nie ma największych szans na Oscara w kategorii pierwszoplanowej, ale za rolę w I'm not there jak najbardziej. Przynajmniej według bwin. Depcze jej jednak po piętach Amy Ryan (0,55 różnicy).

Za reżyserię kolejno: bracia Coen (1,95), P. T. Anderson (3,10), J. Schnabel (4,00), twórca Juno (15,00) a najmniejsze szanse ma Michael Clayton – 20,00.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Adam_Siennica

Ja tam kibicuję Genghis Khanowi – Sergei Bedrov to według mnie świetny reżyser potrafiący zrobić film widowiskowy i ambitny w jednym.

A Katyń dla mnie znalazł się tam tylko przez temat, bo film wedle mnie słaby i pełny niepotrzebnych scen i patosu. Zawiodłem się na Wajdzie i to bardzo.

Jest jeszcze literówka "Za reżserię" :)

Pozdrawiam

Ronaldinho

Trzymam kciuki za "Katyń" i chyba obstawię w kuponie go jako "pewniaka". Wczoraj przeżyłem patriotyczne uniesienie na wieść o tym. Co do oburzeń jakie słyszałem, że "to wstyd dla Polski, że taki słaby film nas reprezentuje", to:
Akademię nie obchodzi, że:
- grają tutaj niby "serialowi aktorzy",
- film zrobiony niby dla wycieczek szkolnych,
- Wajda w naszym kraju wśród młodego pokolenia ceniony nie jest, bo robi lektury

Po prostu oni patrzą zza oceanu z zupełnie innej strony na to, oni potrafią docenić Wajdę, któremu o to właśnie chodziło, aby "Katyń" poszedł w świat i aby więcej ludzi poznało prawdę.

Elros

"To nie jest krak dla starych ludzi"? ;) oj literówka na samym początku.

Proszę czekać…