Japoński remake klasyki kina! 0

Wyszedł zwiastun do japońskiego remaku klasyki Akiro Kurosawy The Hidden Fortress.

Film genialnego reżysera z 1958 roku bez wątpienia należy do klasyków kina światowego. Kto nie oglądał, niech chyżo zdobędzie film, ponieważ naprawdę warto się z nim zapoznać.

Jest to obraz, który przez te wszystkie dekady inspirował wielu twórców. Najbardziej znanym reżyserem był George Lucas, który podczas tworzenia Gwiezdnych Wojen czerpał dużo weny z tego filmu.

Jest to opowieść o księżniczce i generale, którzy korzystają z pomocy dwóch chłopów, aby bezpiecznie ich przeprowadzili, jednocześnie unikając odkrycia przez ich wrogów.

Reżyserią zajął się Shinji Higuchi, twórca Sinking of Japan. Główną rolę gra Abe Hiroshi jako generał Makabe Rokurota i Nagasawa Masami jako Księżniczka Yu. Postać dwóch chłopów została połączona w jedną zwaną Miyamoto Takezou graną przez Matsumoto Jun.

Budżet produkcji wynosi 1.5 miliarda jenów, a premiera zapowiadana jest na 10 maja w Japonii. Według oficjalnej strony filmu tytuł będzie brzmieć The Last Princess.

Zwiastun prezentuje się interesująco, lecz będzie im naprawdę trudno dorównać klasyce, nawet w jakimś minimalnym stopniu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…