Matt Damon upomina polityków 0

Matt Damon przypomniał amerykańskim politykom o konieczności spełnienia obietnic, złożonych mieszkańcom Afryki. Aktor niedawno powrócił z Zambii, gdzie sprawdzał w jaki sposób rozdzielana jest pomoc charytatywna.

Przebywał tam jako gość organizacji DATA (Debt AIDS Trade Africa) oraz w ramach akcji One: The Campaign to Make Poverty History.

- Zobaczenie na własne oczy takiej nadziei w ludziach, którzy posiadają tak mało spowodowało, że ta podróż stała się dla mnie źródłem inspiracji i odmieniła moje życie – powiedział gwiazdor Tożsamości Bourne'a. – Obietnice, które złożyły Afryce Stany Zjednoczone i inne bogate kraje muszą przekształcić się w coś więcej niż tylko słowa. Muszą spowodować, że pełne nadziei dzieci pójdą do szkół, muszą pomóc rodzicom stawiać dachy nad głowami dzieci i dostarczyć ratujące życie leki na AIDS pacjentom, którzy ich teraz potrzebują.

Pod wrażeniem postawy aktora są urzędnicy DATA. – Matt to inteligentny facet, który zna się na rzeczy – powiedział Jamie Drummond z organizacji. – Bardzo się cieszymy, że dołączył do DATA i One, aby przemówić w imieniu miliarda osób na całym świecie, które muszą żyć za mniej niż jednego dolara dziennie.

Organizacja DATA powstała w 2002 roku z inicjatywy Bono, Bobby’ego Shrivera oraz działaczy Jubilee 2000 Drop The Debt Campaign. Jak podkreślają jej członkowie, DATA nie jest organizacją charytatywną, lecz organizacją walczącą o równość i sprawiedliwość.

Matt DamonMatt Damon

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…