Odrobina debilizmu, czyli pierwsza polska recenzja Date Movie 0

Tylko u nas dowiesz się, co twórcy Strasznego filmu szykują dla nas na lipiec. Już jakiś czas możemy oglądać ten zwariowany film u naszych filmomaniaków z Niemiec, ale czy warto ruszać się z domu…

Co nasuwa wam się na myśl po usłyszeniu słowa 'komedia romantyczna'? Zapewne kolejny lekki filmik o nieszczęśliwej miłości z happy-endem. Pozory mylą! Twórcy filmu pod tytułem Komedia romantyczna przygotowali dla nas dawkę banalnego i szokującego humoru. Film ten bowiem wręcz kpi sobie z innych znanym wszystkim filmów miłosnych. A więc, jeżeli znudziły wam się filmy typu Scary Movie – ten film będzie idealny na wakacyjny wypad z przyjaciółmi. Date Movie bazuje na naszej znajomości filmów, których fragmenty są w tym parodiowane. Fabuła przepełniona jest motywami z filmu Dziennik Bridget Jones jak i Poznaj moich rodziców. Pojawiają się również elementy z Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta, Moje wielkie greckie wesele, Polowanie na druhny, Pretty Woman, Kill Bill, Elektra, King Kong, Mr. & Mrs. Smith… Twórcy filmu nieomieszkali oczywiście z przymrużeniem oka stworzyć postaci Jennifer Lopez z Powiedz tak, a konkretniej jej charakterystycznych pośladków. Nie zapominajmy też o Kiedy Harry poznał Sally i scenie gdy Sally udawała w barze orgazm. Legalna blondynka też nie da o sobie zapomnieć. Pojawia się nawet ciekawy pomysł na sparodiowanie programu emitowanego w telewizji MTV – Pimp My Ride. A zatem – kto zna te filmy, nudzić się na pewno nie będzie, bo ubaw jest gwarantowany. Nie musicie się bać dennych i nieśmiesznych motywów w stylu Strasznego filmu.

Alyson Hannigan w Date MovieAlyson Hannigan w Date Movie

Wydaje się, że filmy tego typu są dla ludzi głupich, ale to nieprawda – głupi nie zrozumie sensu takowego, bo przecież on jest mieszanką innych. Co może się wydać troszkę dziwne – czasem w filmie są parodiowane małe detale, jak np. te z filmu Moje wielkie greckie wesele. Film ten może się stać także mobilizacją do obejrzenia innych powiązanych z nim komedii romantycznych. Od czasu do czasu warto obejrzeć sobie taki 'głupiutki' film bez przesłania, by móc odreagować i zapomnieć o byciu sztywnym. Sugeruję, że Date Movie jest idealny na wyluzowanie się. Nierealne i absurdalne sceny sprawiają, że zaczynamy wręcz płakać ze śmiechu. Wątki akcji i romantyzmu tak wplatają się w ten zwariowany komediowy mix, że nie spuszczamy ani na sekundę z niego oka. Komedia romantyczna? Ta nazwa może zmylić! Po filmie na pewno nieodczujecie niedosytu i to jak najbardziej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Julia Jones jest kobietą o 'konkretnych' gabarytach. Jest tak (nie)proporcjonalnie zbudowana, że forma jej biustu odpowiada wymiarom pośladków. Ma ona strasznie niskie mniemanie o sobie. Pewnego dnia wychodzi na ulicę, by znaleźć swojego księcia z bajki… i wtedy się zaczyna zabawa nie z tej ziemi. Świetnie dobrany utwór Milkshake od Kelis dodaje zabawnym gagom jeszcze więcej powera – obejrzyjcie zwiastun klikając TUTAJ. Ciężko znaleźć jakieś 'ale', które stanowiłoby wadę filmu. Straszne filmy idą na odstrzał. Ten z kolei najbardziej może przypominać American Pie i nie chodzi tu wcale o Alyson Hannigan… Film polecam szczególnie fanom pokręconych parodii. Premiera 7 lipca.

[Aseq]

Komedia romantyczna / CinepixKomedia romantyczna / Cinepix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…