Prawne zwycięstwo spadkobierców Supermana 0

Czy zwycięstwo spadkobierców okaże się przegraną fanów?

Spadkobiercy Jeromego Siegela, jednego z twórców Supermana, wygrali 26 marca 2008 sprawę sądową przeciwko Warner Brothers o udziały w prawach autorskich do wizerunku superbohatera, które zostały sprzedane 71 lat temu. Jerome Siegel i Joseph Shuster sprzedali prawa do wizerunku Supermena firmie Detective Comics za 130$. Wyrok nie dotyczy praw międzynarodowych.

Kadr z filmu Superman: Powrót 2006Kadr z filmu Superman: Powrót 2006

Zwycięstwo to oraz potencjalne podobnie działania ze strony spadkobierców Josepha Shustera, którzy będą mieli do tego prawo za 5 lat, może negatywnie wpłynąć na plany Warner Brothers co do dalszych ekranizacji Supermana. Studio jest w trakcie przynajmniej dwóch projektów o superbohaterze – kontynuacji „Superman: Powrót” oraz „Ligii Sprawiedliwych”.

Pozostaje pytaniem jaką kwotę ma zwrócić studio spadkobiercom Siegela od 1999, czyli od czasu gdy owe prawa nabyło, oraz czy kwota ta miałaby być wypłacona z profitów Warner Brothers czy tylko Detective Comics. Superman: Powrót” wygenerował tylko w kinach USA kwotę 200 milionów dolarów.

Samo studio odmawia komentarzy. Wydało jedynie oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, iż podstawowe sprawy odnoszące się do podziału zysków zostały zasądzone na korzyść studia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…