Premiera filmu "Piotruś Królik 2" przeniesiona 0

Koronawirusa zbiera swoje żniwa i coraz bardziej wpływa na kino. Tym razem zdecydowano, że premiera produkcji Piotruś Królik 2: Na gigancie zostanie przeniesiona o kilka miesięcy.

Film swoją premierę będzie miał 7 sierpnia 2020 roku, a nie jak wcześniej zakładano na przełomie marca i kwietnia. Oznacza to aż pięć miesięcy opóźnienia. Wcześniej na taki krok zdecydowali się twórcy nowej osłony przygód agenta 007 noszącej tytuł Nie czas umierać.

Z uwagi na epidemie wirusa kina i filmy w całej Europie odnotowują ogromne straty finansowe. Od poniedziałku w całych Włoszech zamknięto wszystkie placówki, a niedługo podobna sytuacja ma nastąpić we Francji i Słowacji. Dodajmy jeszcze, że Chiny już kilka tygodni temu zawiesiły seanse kinowe.

Sony podjęło decyzję o przeniesieniu premiery z uwagi na to, że producenci liczyli na spore zarobki z rynków zewnętrznych. Przypomnijmy, że pierwsza część przyniosła 351 milionów dolarów zysku, z czego 236 milionów nie pochodziło z USA. Decyzja nie była łatwa, szczególnie, że produkcja miała pojawić się w okolicach świąt Wielkanocnych, co miało gwarantować większe wpływy.

Z pewnością niedługo pojawią się kolejne informacje dotyczące zmian w nadchodzącym repertuarze.

Źrodło: hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…