Hulk podbija USA!

Tym razem, to nie zielony ogr Shrek a siłacz Hulk rządzi w kinach i zarabia miliony!

W tym tygodniu w USA dwie długo oczekiwane premiery. Najpierw nowa wersja Hulka tym razem już pod skrzydłami Marvel Studios, która zarobiła najwięcej. Wynik chociaż okazały ($54M), to niższy o 8 milionów od poprzedniej wersji filmu z 2003 roku. Być może wpływ na to miała silna konkurencja ze strony superprodukcji, które cały czas wywierają mocny wpływ na pierwszą dziesiątkę Box Officu (Indiana Jones, Iron Man, Narnia). Hulk z 2003 roku zarobił łącznie blisko 242 miliony i wydaje się mało prowadopodobne, żeby nowa odsłona ten wynik pobiła. Gwiazdy jakie pojawiły się tym razem na ekranie: Edward Norton, Liv Tyler a szczególnie Norton grający Hulka mogą okazać się mniejszym magnesem od duetu Eric Bana ( przed Hulkiem miał tylko jedną istotną rolę w filmie Helikopter w ogniu) oraz Jennifer Connelly.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

Zdarzenie w reżyserii M. Nighta Shyamalana, dzięki znanemu nazwisku reżysera od dawna budziło zainteresowanie. Nazwisko wystarczyło jednak tylko, żeby zarobić 30 milionów dolarów i zająć 3 miejsce w Box Officie za wojowniczą Pandą. Niestety faktem jest, że od czasu Szóstego zmysłu tylko Osada mogła się podobać a Kobieta w błękitnej wodzie okazała się kompletną porażką reżysera! Oczywiście fan klub miłośników pewnie się z tym nie zgodzi, ale jeśli ktoś raz zawiesi wysoko poprzeczkę, to później trzeba ją już tylko podnosić w górę. Opis dystrybutora filmu Zdarzenie mówi: Pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller science fiction o obcej cywilizacji, której przedstawiciele pragną podbić naszą planetę buntując przeciwko ludziom przedstawicieli ziemskiej flory i fauny. Czyli jest paranoja z Osady, kosmici ze Znaków plus fauna i flora z Kobiety w błękitnej wodzie. Widzowie mogą mieć obawy, czy nie rozczaruja się podobnie jak idąc na film Kobieta w błękitnej wodzie z przekonaniem, że obejrzą film fantasy!

ZdarzenieZdarzenie

Debiutującego w USA Hulka oraz Zdarzenie od piątku można równiez oglądać w naszych kinach. Z filmów z pierwszej dziesiątki 4 produkcje jeszcze nie dotarły do Polski. Nie zadzieraj z fryzjerem zobaczymy we wrześniu, The Strangers w sierpniu, Kung Fu Panda na początku lipca a Seks w wielkim mieście już za tydzień. , które zadebiutowało wynikiem $21M na razie nie ma daty premiery, ale powinno to być jeszcze w tym roku.