Powiększa się obsada The Damned United 0

Aktorzy dołączają do biografii angielskiego trenera piłki nożnej scenarzysty Petera Morgana

Stephen Graham (This is England), Martin Compston (Sweet Sixteen) i Peter McDonald (When Brendan Met Trudy) dołączyli do obsady The Damned United, biografii legendarnego angielskiego trenera piłki nożnej, Briana Clougha. Scenariusz napisał Peter Morgan (Królowa).

Michael Sheen zagra ekscentrycznego Clougha w filmie, który będzie badał jego chory temperament i krótkie urzędowanie na stołku trenera Leeds United w 1974 roku.

Graham zagra kapitana Leeds United, Billy’ego Bremnera, głównego wroga Clougha. McDonald i Compston zagrają graczy, Johnny’ego Gilesa i Johna O’Hare.

Inny aktorzy grający piłkarzy to Mark Cameron, Colin Harris, Joe Dempsie, Giles Anderson, Brian McCardie, Stewart Robertson i Laurie Rea.

Wcześniej do obsady dołączyli, Liz Carling (żona Clougha), Henry Goodman, Maurice Roeves, Jim Broadbent, Timothy Spall i Colm Meaney.

Produkcją zajmie się Andy Harries i Grainne Marmion, a producentami wykonawczymi będzie Christine Langan i Morgan. Obraz jest finansowany przez BBC Films, Columbia Pictures i Screen Yorkshire. Sony Pictures Entertainment ma prawa na świecie i wypuści film w 2009 roku.

Projekt miał być reżyserowany przez Stephena Frearsa, ale zrezygnował i zastąpił go Tom Hooper.

Brian CloughBrian Clough

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…