Wall-E i Wanted królują w USA 0

Oba filmy zanotowały mocne otwarcia, lecz Wall-E okazał się najlepszy

Oczekiwano, że nowa bajka Pixara, Wall-E zniszczy konkurencje w ten weekend. Widać, dozwolony od lat 15 film akcji, to była za duża konkurencja.

Wall-EWall-E

Mały robocik zarobił w weekend 62.5 miliona dolarów. Jest to dobry zysk, ale w porównaniu do oczekiwań, z całą pewnością jest rozczarowujący. Z uwagi na bardzo pozytywne recenzje widzów i krytyków, powinien spokojnie przejść sumę 200 milionów i powalczyć o 250, które zdobył poprzedni film studia. Krążą pogłoski, że budżet film prawdopodobnie wynosił 180 milionów dolarów, więc trochę więcej od poprzednich. Twórcy są spokojni, że robocik zarobi swoje i będą mogli cieszyć się z dobrych zysków.

Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot? WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar.

Premiera w Polsce 18 lipiec.

Wanted, który zadebiutował w 800 kinach mniej od Wall-Ego, był czarnym koniem tego weekendu. Film zgarnął 51 milionów dolarów z imponującą średnią 16 tys. dolarów na kino. Jest to o wiele więcej niż miał Wall-E. Poza tym, budżet wynosił tylko 100 milionów, więc są o wiele bliżsi cieszenia się z zysków niż twórcy animacji. Timur Bekmambetov także może cieszyć się ze swojego bardzo udanego debiutu w Stanach. Obraz z Angeliną Jolie i Jamesem McAvoyem stał sie także najlepiej debiutującym filmem czerwca z kategorią wiekową R.

WantedWanted

Poza granicami Stanów, z 22 rynków zarobił 33 milionów dolarów, co po 3 dniach, daje imponujące 84 miliony dolarów.

Młody mężczyzna (McAvoy) odkrywa, że jego zaginiony ojciec jest skrytobójcą. Gdy zostaje zamordowany syn werbuje się do organizacji dla której pracował jego ojciec, gdzie jest trenowany przez człowieka o nazwisku Sloan (Freeman), by zająć miejsce swego ojca.

Trzecie miejsce zajął zwycięzca z poprzedniego tygodnia, Dorwać Smarta. Zanotował spory spadek frekwencji równy 48% i zgarnął 20 milionów dolarów.

Kung Fu Panda natomiast spadła na miejsce czwarte, zarabiając 11.7 milionów dolarów. Razem zebrał już 179.3 miliony dolarów i może stać się drugą najbardziej dochodową animacją nie będąc sequelem studia Dreamworks.

The Incredible Hulk pomimo pozytywnych recenzje notuje straszne spadki frekwencji. W tym tygodniu aż 58% i zarobił 9.2 miliony dolarów, dając razem 115.5 milionów dolarów. Pomimo przewidywań analityków, wyniki są słabsze i rozczarowujące. Możliwe, że jednak będzie to koniec przygód zielonego olbrzyma.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

Drugi debiutant z zeszłego tygodnia, Love Guru, zanotował niesamowity spadek o 61%, notując zyski równe 5.4 miliony dolarów.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki nadal mocne i dzieli już tylko 1 dzień od osiągnięcia magicznej kwoty 300 milionów dolarów. W ten weekend zarobił kolejne 5 milionów, dając razem 299 milionów dolarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…