Say hello to my little friend ;>

Ridley Scott o Islamie 0

Body of Lies – mamy zwiastun do nowego filmu Ridleya

W marcu 2006 Warner Bros zatrudniło do pracy Williama Monahana. Napisał on scenariusz oparty na książce Davida Ignatiusa pt. Body of Lies . Jest to opowieść o byłym dziennikarzu, a obecnie agencie CIA, który zostaje wysłany do Ammanu by schwytać wysokiego rangą, lidera grupy terrorystycznej, planującego atak na Stany Zjednoczone .

W kwietniu 2007 reżyserii podjął się Ridley Scott, światowej klasy reżyser znany nam przede wszystkim z Gladiatora, Thelma i Louise czy Helikopter w Ogniu. W obsadzie filmu znaleźli się: Russell Crowe (Gladiator) , Leonardo DiCaprio (Aviator), Mark Strong (Stardust) , Carice van Houten (Czarna Księga),Ben Youcef (Ultimatum Bourne'a), Ali Suliman (Królestwo). Zdjęcia zrobił Alexander Witt(Casino Royale, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły) a muzykę skomponował Marc Streitenfeld. Ostateczne poprawki na scenariusz naniósł Steve Zaillian, który pracował na planie z Ridleyem i Crowem podczas produkcji American

Gangster.

Ridley ScottRidley Scott

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 5 sierpnia 2007 w Waszyngtonie. Później filmowa ekipa przenosiła się do Mayo w Virgini, Baltimore i Manchester w Anglii, Monachium oraz do Morocco na Bliskim Wschodzie.

Sam Ridley Scott o filmie mówi: To jest opowieść o Islamie, gdzie jesteśmy i nie jesteśmy, jest to także bardzo interesujący, zapobiegawczy, internalizowany punkt widzenia na ten cały temat.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…