Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Jonathan Bailey dołącza do obsady ''Wicked'' 0

Obsada musicalu Wicked powiększyła się o nowe nazwisko. Do już iście gwiazdorskiej obsady dołączył Jonathan Bailey.

Jonathan Bailey, serial ''Bridgertonowie''

Aktora tego z pewnością kojarzycie z serialu Netflix Bridgertonowie, gdzie wcielał się w Lorda Anthony’ego Bridgertona. W Wicked zagra księcia Fiyero, ukochanego Elphaby.

Obecnie oprócz Bailey’a w obsadzie musicalu są jeszcze dwie kobiety – Cynthia Erivo i Ariana Grande. Pierwsza z nich wcieli się w Elphabę, a druga w Galindę. Obie to czarownice.

Historia opowiedziana w musicalu opiera się luźno na powieści ’’Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu’’ autorstwa Gregory’ego Maguire. Całość opowiedziana jest z perspektywy wiedźm z krainy Oz. Opowieść zacznie się jeszcze przed przybyciem Dorotki i będzie kontynuowana. Poznamy historię niezwykłej przyjaźni Elphaby, znanej jako Zła Czarownica z Zachodu i Galindy również czarownicy, ale dobrej. Dowiemy się także kim jest słynny Czarnoksiężnik i co tak naprawdę stało się w tajemniczej krainie.

Wicked początkowo miał zostać wydany jako jeden film. Zdecydowano się podzielić go jednak na dwie części. Premiera pierwszej z nich w 2024 roku, a drugiej w 2025 roku. Za kamerą obu stanie Jon M. Chu. Za ich scenariusz odpowiada zaś Stephen Schwartz i Winnie Holzman.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…