Box Office USA: Najgorszy weekend Super Bowl od dziesięcioleci 0

Mecz o Super Bowl zwolnił w ten weekend sprzedaż biletów w USA, ponieważ przychody spadły do ​​historycznie niskiego poziomu z powodu weekendowego szaleństwa związanego z niedzielnym meczem pomiędzy Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers w Las Vegas, a także trwającym zimowym spowolnieniem w głównych hollywoodzkich tytułach studyjnych.

Argylle / Lisa Frankenstein

Według Comscore łączna sprzedaż biletów wyniosła szacunkowo 40 milionów dolarów, co stanowi najgorszy wynik podczas weekendu Super Bowl od ponad trzydziestu lat.

Wielkobudżetowy film Matthew Vaughna, Argylle: tajny szpieg, zajął pierwsze miejsce w weekend Super Bowl ze skromnymi 6,5 milionami dolarów, co stanowi jeden z najniższych zarobków tego reżysera po spadku o 63 procent od otwarcia w weekend. Według Apple Original Films i partnera dystrybucyjnego Universal, łączny zarobek filmu na rynku USA wynosi 28,1 miliona dolarów.

Na drugim miejscu znalazła się komedia-horror Lisa Frankenstein wystawiona przez Focus Features z kwotą 3,8 miliona dolarów. Focus zdecydował się wypuścić specjalne pokazy w całym kraju zamiast na platformie, w nadziei, że posłuży jako kontrprogram dla kobiet, które nie są zbyt pochłonięte manią Super Bowl. W tym roku pojawia się jednak nowy zwrot akcji: Taylor Swift jest odpowiedzialna za wzrost oglądalności futbolu amerykańskiego wśród dziewcząt i kobiet.

Krytycy nie byli przychylni żadnemu filmowi. Argylle ma rozczarowujące 32% na RottenTomatoes, podczas gdy Lisa Frankenstein ma obecnie 49%. Z pozytywnych informacji, Diuna zarobiła 1,66 mln dolarów po ponownych wyświetlaniach na 2100 ekranach, zwiększając łączną kwotę w USA do 110,55 mln dolarów.

Pierwszą piątkę uzupełniły Przesilenie zimowe, Pszczelarz i Wonka.

Źrodło: Yahoo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

john6

jeśli Argylle wskoczył na ekrany w momencie okolic emisji Diuna II to osoba która o tym zdecydowała naprawdę zna się na sprzedaży świeżych pomidorów na Alasce, a nie na filmie, to przecież samobójstwo łączyć tytuł z emisją takiej armaty – brakuje jeszcze informacji, że średniak Pszczelarz przebił zarobkiem agenta Ay jako gwóźdź do trumny

Proszę czekać…