"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wspólna kolacja z Hervé'm 0

Mandate Pictures wraz z Steve Zaillian zajmą się produkcją filmu opartą na biografii karłowatego aktora.

Mandate Pictures przy współpracy ze Steve'm Zaillianem zajmą się produkcją filmu pt. My Dinner With Herve. Jest to obraz oparty na biografii aktora Herv? Villechaize'a znanego z serialu Fantasy Island. Reżyserią zajmie się Sacha Gervasi, były dziennikarz, który jako ostatni przeprowadził z karłowatym aktorem wywiad.

Herve Villechaize to aktor urodzony we Francji. Rozpoczął karierę w Hollywood w latach 60tych od ról w takich filmach jak Człowiek ze złotym pistoletem oraz Seizure. Udało mu się stać sławnym mimo swojej niepełnosprawności – karłowatości. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola Tatoo w serialu Fantasy Island nadawanym w Stanach na przełomie lat 70tych i 80tych.
Mimo swoich sukcesów nie umiał poradzić sobie ze sławą. Problemy zdrowotne i coraz mniej propozycji filmowych spowodowały u aktora depresje i skłonności do agresywnego zachowanie. Wpadł również w alkoholizm, czym zrażał do siebie kolejnych producentów filmowych. W wieku 50 lat niedługo po ostatnim wywiadzie zastrzelił się w swoim domu w Los Angeles.

Jak donoszą media Steve Zaillian zainteresował się produkcją już 10 lat temu kiedy przeczytał krótki skrypt z biografią aktora. Teraz jednak udało mu się nawiązać współpracę, która zaowocuje biografią tego niezwykłego człowieka. Sam reżyser uważa Villechaiza za jednego z największych ikon pop kultury, która była zarazem najbardziej uroczą i niebezpieczną postacią. Jest to idealny przykład jak trudno odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do tego filmu.

Herv? VillechaizeHerv? Villechaize

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…