Złota Kaczka dla Lejdis 0

Lejdis
w reżyserii Tomasza Koneckiego otrzymało Złotą Kaczkę w kategorii
najlepszy film sezonu 2007/08. Czytelnicy miesięcznika Film nagrodzili
Złotymi Kaczkami także twórców scenariusza tej komedii (Anna
Andrychowicz, Andrzej Saramonowicz, Małgorzata Saramonowicz, Ewa
Sienkiewicz, Hanna Węsierska) oraz odtwórcę roli Artura – Piotra
Adamczyka. 30 stycznia do kin trafi najnowszy film Koneckiego i
Saramonowicza Idealny facet dla mojej dziewczyny.

Lejdis najlepszym filmem sezonu 2007/08 i piątym filmem stulecia!

Kadr z filmu Lejdis 2008Kadr z filmu Lejdis 2008

Skala sukcesu, jaki odnieśli podczas tegorocznej edycji Złotych Kaczek twórcy Lejdis, będzie pełna jeśli do trzech statuetek doliczymy również cztery nominacje. Anna Dereszowska, grająca w Lejdis korektorkę Korbę, znalazła się w trójce najlepszych aktorek sezonu 2007/08. Z kolei Tomasz Madejski uznany został przez czytelników Filmu za jednego z trzech najlepszych operatorów ostatnich dwunastu miesięcy. Tomasz Konecki, w części plebiscytu poświęconej 100‐leciu Polskiego Kina, znalazł się w gronie najlepszych reżyserów komediowych, a wyreżyserowane przez niego Lejdis trafiło do pierwszej piątki najlepszych polskich komedii stulecia, obok takich tytułów jak Sami swoi, Seksmisja, Miś i Dzień świra.

– Chociaż realizujemy komedie, to rynek filmowy traktujemy bardzo poważnie. Wychodzimy z bardzo podstawowego założenia, że pierwsze zadanie jakie ma twórca filmowy to nie nudzić. Głęboko wierzymy w to, że widz jest najważniejszym ogniwem całego przemysłu filmowego – mówi Tomasz Konecki, reżyser Lejdis i Idealnego faceta dla mojej dziewczyny. Wyniki frekwencyjne ostatnich produkcji spółki Konecki i Saramonowicz ‐ Testosteron (1,4 mln widzów) i Lejdis (2,5 mln widzów) – nie pozostawiają wątpliwości, co do słuszności tej postawy. ‐ Dołożymy wszelkich starań żeby naszym nowym filmem Idealny facet dla mojej dziewczyny podtrzymać zaufanie, którym obdarzają nas widzowie – dodaje Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i producent Lejdis i Idealnego faceta dla mojej dziewczyny.
Idealny facet dla mojej dziewczyny opowiada o tym, jak wielką siłę ma miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Kostek (Marcin Dorociński) spotyka Lunę (Magdalena Boczarska), nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego „drugą połówką pomarańczy”. Lunę i Kostka dzieli jednak tak wiele, że wydaje się, iż nie ma żadnych szans, by mogli być razem. Na szczęście los splącze ich historie w tak zwariowany sposób, że niemożliwe stanie się możliwe…

Idealny facet dla mojej dziewczyny (produkcja – Van Worden) wejdzie do kin 30 stycznia 2009.

informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…