Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Sweet Delta - podróż deltą Nigru 0

BBC zamierza wyprodukować dwuodcinkowy mini-serial o nadzwyczajnej podróży dwóch kobiet przez piękne, ale i niebezpiecznie regiony Nigerii.

Scenarzysta Guy Hibbert stworzył oryginalny serial pełen emocji w malowniczych sceneriach Nigerii. Drogi dwóch całkowicie odmiennych kobiet krzyżują się po przeżyciu tragedii, kiedy znajdują się w niebezpieczeństwie z dala od znanego im świata. W nieprzewidywalnym świecie pełnym chaosu i korupcji bohaterki zmuszone są zadać sobie trudne pytania aby móc przeżyć i poznać prawdę. Projekt powstaje przy udziale Tiger Aspect Productions dla BBC 2. Mini-serial składać będzie się z dwóch odcinków – oba po 90 min.

W obrazie wystąpią: Naomie Harris (Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, 28 dni później), Jodhi May (Opór, Ostatni Mohikanin), Paterson Joseph (?on Flux, Survivors),David Oyelowo (Ostatni król Szkocji oraz Peter Firth (Tajniacy,Polowanie na Czerwony Październik.

Naomie Harris wcieli się w postać Alice Omuka, młodej utalentowanej kierownik public relations – córki bogatego biznesmaea z Nigerii. Alice wyjeżdża do Nigerii, aby przygotować profil finansowy koncernu paliwowego. W tym czasie grupa bojowników porywa trzech zachodnich pracowników firmy paliwowej. Kobieta będzie musiała działać razem z Claire Unwin (Jodhi May), żoną jednego z zakładników, która niespodziewanie i desperacko pragnie odszukać męża. Bohaterki szybko przekonują się, że sytuacja jest bardzo skomplikowana, a prawda nie jest oczywista.

Zdjęcia powstają w Nigerii, a reżyserem jest David Attwood.

Źródło: www.bbc.co.uk/drama

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…