Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Skazany za pirackie napisy 0

We wtorek sąd rejonowy w Kioto skazał obywatela Japonii za złamanie praw autorskich tego kraju na dwa lata więzienia.

33-letni Kazushi Hirata 11 litopada został uznany winnym nielegalnego rozpowszechniania kopii filmu Wanted – Ścigani z przetłumaczonymi przez niego napisami w języku japońskim. Mężczyzna wpuścił plik do sieci P2P. Agencja chroniąca prawa autorskie, Jimca, wniosła zgłoszenie o przestępstwie w lipcu, a we wrześniu Japończyk został aresztowany. We wtorek sąd wydał wyrok dwuletniej odsiadki w więzieniu.

Jest to pierwszy przypadek skazania osoby zajmującej się tłumaczeniem napisów. Dyrektor Jimca, Yasutaka Iiyama powiedział, że ta akcja ma przekazać znaczącą wiadomość dla innych oraz uświadomić ludziom jak ważne są prawa intelektualne w ekonomii i tradycji kulturowej Japonii.

Źródło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…