Sequele Atramentowego serca? 0

Po premierze w Niemczech długooczekiwanego filmu fantasy Iana Softleya, twórcy kultowego K-Pax, pojawiły się informacje o ekranizacjach pozostałych książek.

Atramentowe serce miało zadebiutować w zeszłym roku, lecz przesunięto premierę na 2009 z uwagi na chęć dopracowania obrazu. Niedawno obraz miał premierę w Niemczech, gdzie zebrał bardzo pozytywne recenzje. Przypomnijmy, że jest to film fantasy na podstawie książki niemieckiej pisarki, Corneli Funke.

InkheartInkheart

Główny bohater filmu grany przez Brendana Frasera ma zdolności ożywiania bohaterów książek, kiedy czyta je na głos swojej córeczce. Kiedy zostaje porwany przez jednego z fantastycznych bohaterów powieści, jego córka i jej przyjaciele postanawiają go uwolnić.

O sequelach powiedziała sama autorka książek. Według niej scenariusze Inkspell oraz Inkdeath są już napisane, a reżyser i obsada potwierdzili, że mają podpisane kontrakty na trzy filmy.

Wiadomo, że to, czy powstaną kolejne części zależy od wyniku Box Office w Stanach Zjednoczonych. W innym wypadku obraz podzieli losy Eragona oraz Złotego Kompasu, gdzie ekranizacje zakończono na pierwszym tomie.

Reżyseruje twórca genialnego K-Paxa, Iain Softley. Główne role grają: Brendan Fraser, Andy Serkis, Eliza Bennett, Paul Bettany, Jim Broadbent, Helen Mirren oraz Sienna Guillory.

Premiera filmu w Stanach w marcu, a my go obejrzemy na początku kwietnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…