Tonight is the night.

Wolność jest w nas 0

Dystrybutor wypuścił właśnie pełny, prezentujący się bardzo okazale, zwiastun filmu Rafała Wieczyńskiego. Zapowiedź godna superprodukcji

Film Popiełuszko. Wolnośc jest w nas mieliśmy zobaczyć już w październiku, ale twórcy postanowili włożyć w niego jeszcze trochę pracy, a premierę postanowiono połącząć z ogólnopolską akcją edukacyjną. Jak na polskie warunki jest to superprodukcja (11,5 milionowy budżet).

Obraz przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb. Losy bohatera przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń lat 80. Z rozmachem odtworzono m.in. strajki Sierpnia ’80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy historycznych wydarzeń.

W roli głównej zobaczymy Adama Woronowicza, a w pozostałe postacie wcielą się między innymi: Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski, Radosław Pazura, Jan Englert i Maja Komorowska. Scenariusz napisał i wyreżyserował Rafał Wieczyński.

Miejmy nadzieję, że czeka nas jeszcze trochę tego typu filmów, bo w naszej historii mamy jeszcze mnóstwo postaci pomnikowych, których życiorysy pasują idealnie do scenariusza filmowego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Filip_Borkowski

nie przesadzajcie z tym lektorem, nie jest tak źle ;]

Ronaldinho

Wychodzi na to, że film może być bardzo dobry, tylko nieszczęśliwie dystrybuowany przez debilnego dystrybutora: najpierw plakat, później żałosna jego obrona i teraz ten lektor w zwiastunie…

Proszę czekać…