Konkurs zakończony: Jagodowe walentynki 0

Rozlosowaliśmy 5 soundtracków z niesamowitą ścieżką dźwiękową z filmu Jogodowa miłość, który od tygodnia gości w naszych kinach.

Jagodowa miłość 2007Jagodowa miłość 2007

Natalie Portman oraz Jude Law spotkali się wcześniej na planie filmu Bliżej. Poprawna odpowiedź nie była dla Was problemem i poniżej lista osób, która miała szczęście w losowaniu:

Czort, mirelaj, Elandra, rechaa, adriano15

Gratulujemy i nagrody wyślemy pocztą!

Jeśli nie ma Cie na liście możesz spróbować wygrać płytę w konkursie na zaprzyjaźnionym serwisie IRJ.PL tutaj.

Do kin wchodzi pierwszy film Wong Kar Wai zrealizowany w Hollywood, czyli piękna opowieść o miłości – Jagodowa miłość. Mamy dla Was kilka informacji o filmie i konkurs.

KRÓTKO O FILMIE JAGODOWA MIŁOŚĆ

Opowiedziana przez Wong Kar Wai?a niezwykła historia miłosna wciąga widza jak niezapomniane przygody „Thelmy i Louise”, serwując mu dawkę emocji porównywaną z „Bliżej” oraz niesamowitą atmosferę, którą pamiętamy ze „Spragnionych miłości”. To niezwykłe połączenie zachwyciło już miłośników kina na całym świecie.

W rolach głównych występują: nominowani do Oscara Natalie Portman oraz Jude Law, a partnerują im: Rachel Weisz (Oscar za „Wiernego ogrodnika”), David Strathairn (nominacja do Oscara za „Good Night & Good Luck”) oraz uważana za największą obecnie gwiazdę pop, wielokrotna zdobywczyni Grammy – Norah Jones

Wong Kar Wai przywraca melodramatowi poetycką świeżość.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Magiczny!
Time Magazine

Norah Jones przenosi tu na ekran wokalny talent do okazywania i ukrywania emocji w odpowiednich momentach. Nadzwyczaj udany występ!
The Hollywood Reporter

Amerykański debiut Wong Kar Wai’a to wyjątkowa i wzruszająca historia miłosna.
Shadows on the Wall

O PRODUKCJI

Jagodowa miłość została zrealizowana w ciągu siedmiu tygodni. Przygotowania do pracy w każdym mieście trwały przeciętnie dwa tygodnie, a po nakręceniu materiału ekipa przenosiła się na kolejny plan zdjęciowy.

Prócz włączenia do zespołu wieloletniego współpracownika, scenografa i montażysty Williama Changa, Wong zaangażował także kilku innych stałych partnerów z Hongkongu i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich znaleźli się producent wykonawczy Chan Ye-Cheng (Spragnieni miłości, Happy Together ), producent Jacky Pang Yee Wah (Chungking Express, Spragnieni miłości) oraz producent liniowy Alice Chan (2046, Eros). Mimo ogromnego doświadczenia całej ekipy, realizowanie po raz pierwszy filmu w Stanach, a więc na nowych zasadach (jak np. uzyskiwanie specjalnych pozwoleń na kręcenie w wybranych lokalizacjach), było dla wszystkich olbrzymim wyzwaniem, które jednak wiele ich nauczyło.

Znany ze spontaniczności i niezwykłego tempa kręcenia zdjęć Wong szybko odkrył, że ten sposób filmowania jest prawie nieznany w amerykańskiej kinematografii, gdzie dni zdjęciowe są starannie planowane i skrupulatnie przygotowywane. „W Hongkongu robimy filmy tak, jakby to był rodzinny interes” – mówi Wong. „W Ameryce wszystko jest mocno sprofesjonalizowane. Dlatego musiałem tłumaczyć ekipie, że mimo, iż staram się przestrzegać tych reguł, to jednak niektóre rzeczy wolę po prostu robić na swój własny sposób.”

Wong był mile zaskoczony tym, że aktorzy są tak otwarci na jego styl pracy. „Być może moja reputacja reżysera, który pracuje bez gotowego scenariusza, wyprzedziła moją obecność i dlatego aktorzy byli tak dobrze przygotowani na to, co ich czeka i tak doskonale elastyczni” – mówi reżyser. Wong zwraca również ogromną uwagę na dopracowanie detali. Podczas kręcenia Jagodowej miłości potrafił spędzić cały dzień dopieszczając jakąś scenę albo poświęcić kilka godzin jednemu tylko ujęciu. Na szczęście aktorzy podzielali jego entuzjazm i pieczołowitość.

„Nigdy nic nie było takie samo, każdy kolejny raz oznaczał nowe podejście do problemu, stanowił próbę znalezienia tego czegoś” – mówi David Strathairn. „Nie było ani jednej rzeczy, która przydarzyłaby się dwa razy w taki sam sposób. To było bez wątpienia najtrudniejsze zadanie aktorskie, jakie miałem kiedykolwiek do wykonania.”
Dla Rachel Weisz najbardziej zaskakującym aspektem pracy z Wongiem było to jak reżyser pomaga aktorom rozwinąć ich postaci. „Nigdy nie przypuszczałam, że to może wyglądać w taki sposób… Pomysły, jakie miał, były zwięzłe, a zarazem niepowtarzalne. To, w jakim kierunku prowadzi postać, za każdym razem stanowiło zaskoczenie.”

„Nieustannie nowe pomysły i zmiany, zmiany, zmiany” – opowiada Natalie Portman. „To była najbardziej ekscytująca sytuacja, w jakiej się kiedykolwiek znalazłam. Z całym tym zespołem niewiarygodnie utalentowanych i pełnych pasji ludzi można było zrobić najlepszą wersję, jaka tylko była możliwa. To była niezwykła współpraca, a odgrywane sceny przepełnione były ogromną spontanicznością.”

Po zakończeniu pierwszego etapu realizacji we wrześniu 2006 roku nastąpiła czteromiesięczna przerwa w produkcji, a zdjęcia rozpoczęły się ponownie w Nowym Jorku – chodziło o uchwycenie romantycznej atmosfery nowojorskiej zimy. Po tygodniu cały materiał był gotowy.

Trzy miesiące późnej, na 60. Festiwalu Filmowym w Cannes odbyła się światowa premiera Jagodowej miłości.

Jagodowa miłość 2007Jagodowa miłość 2007 Jagodowa miłość 2007Jagodowa miłość 2007 Jagodowa miłość 2007Jagodowa miłość 2007

ZADANIE konkursowe:

1. Odpowiedz na pytanie:

Na planie jakiego innego filmu o miłości spotkali się wcześniej, Natalie Portman i Jude Law ?

A) Cztery wesela i pogrzeb
B) Bliżej
C) Dziennik Bridget Jones

2. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.

Jeśli wśród dodwanych treści będą recenzję, to najlepsza z nich może spodziewać się nagrody bez losowania.

Jagodowa miłość 2007Jagodowa miłość 2007

Podpowiedź znajdziesz na stronie filmu.

Nagrody w konkursie:

5 soundtracków z filmu Jagodowa miłość.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Jagodowe walentynki,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 20.02.2009 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 21.02.2009 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

a co ma wspolnego BoxOffice z konkursem :) takie informacje Prosze na maila :) redakcja@fdb.pl :)

Solarie

Gratuluję zwycięzcom,a tymczasem ja proszę o zaktualizowanie Box Office ;)

Proszę czekać…