Barrymore reżyserem Eclipse 0

Pojawiła się pogłoska, że Drew Barrymore jest kandydatką do reżyserii trzeciej części Zmierzchu, Eclipse

Drew Barrymore rzekomo jest kandydatką do reżyserii trzeciej części Zmierzchu, Eclipse, na podstawie książki Stephenie Meyer.

EclipseEclipse

Przypomnijmy, że obecnie trwają pracę nad Księżycem w Nowiu, drugiej części, gdzie Catherine Hardwicke została zastąpiona na stołku reżysera przez Chrisa Weitza, ale z uwagi na bliski okres premier pomiędzy drugą a trzecią częścią nie może zająć się obydwoma projektami.

Barrymore dopiero co skończyła kręcić swój reżyserski debiut, Whip It!.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Ronaldinho

Autor na pewno nie miał myśli szowinistycznych. Sprawę załatwiło by dodanie imienia Drew. Samo Barrymore mówi mi mało, natomiast Drew Barrymore od razu wiem o co chodzi. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś używał żeńskiej formy od zawodu reżyser. "Reżyserka" brzmi niesamowicie beznadziejnie, nie powinno być uważane, gdyż jest to rzeczownik określający pracę reżysera, i mam nadzieję, że nikt tam nie będzie takich głupot pisał tylko dla poprawności. Jest gdzie oficjalne napisane, że 'reżyserka' to oficjalna forma żeńska zawodu reżyser?

Poza tym co z tego, że ktoś zostanie potraktowany jako ignorant lub szowinista, mi by to w niczym nie przeszkadzało, olał bym to maksymalnie, jeżeli ktoś by się z takiego powodu obraził.

Hsi_Nao

Chociażby dla poprawności?!
Jeżeli dany zawód ma formę żeńską to należałoby jej użyć. Chyba, że chce się zostać poptraktowanym jako ignorant [w najlepszym przypadku] lub za szowinistę.

Ułatwiło by to również poprawne zrozumienie, bo w pierwszej chwili pomyśałam o JAKIMŚ bracie, szwagrze, ojcu, kuzynie Drew, a nie o samej Drew – zmylił mnie tu zastosowany rodzaj męski.

Ronaldinho

Nie ma sensu sprowadzać zawodów do rodzaju żeńskiego, po co nazywać kobietę:-kierowcę kierowczynią, -pilota pilotką, -zdjęciowca zdjęciowczynią (?). Przecież to brzmi debilnie i niesamowicie beznadziejnie.

Hsi_Nao

Barrymore reżyserKĄ!!!

i przydałby się cudzysłów na zakończenie tytułu "Eclipse

Proszę czekać…