Kolejna manga na dużym ekranie

Zac Efron w filmie 17 Again (2009)

Studio Mandalay Pictures zakupiło prawa do ekranizacji kinowej animacji Full Metal Panic – słynnej Japońskiej mangi w której połączono akcję, komedię i romans. Przy okazji tej wiadomości pojawiła się informacja o tym, iż studio chciałoby do jednej z głównych ról zaangażować Zaca Efrona (High School Musical). Rzecznik aktora potwierdził, iż istnieje taki pomysł, ale na razie nie ma żadnych konkretów.

Full Metal Panic to dwudziestotomowa seria light novel autorstwa Shouji Gatou ilustrowana przez Shiki Doji, oraz dziewięciotomowa seria mang stworzona przez Shoujiego Gatoh i Shikidoujiego 30 sierpnia 2000 roku, oraz trzech seriali i odcinka OVA anime.

Głównymi bohaterami są Sagara Sousuke i Kaname Chidori. Z niewyjaśnionych przyczyn Kaname jest celem ataku terrorystycznego. Okazuje się, iż w pamięci dziewczyny są przechowywane ważne informacje dotyczące najnowocześniejszych modeli mechów. Do obrony Chidori zostaje wyznaczony sierżant Sousuke Sagara, wraz z Melisą Mao oraz Kurtzem Weberem.

Nazwisko Zaca Efrona pojawiło się również przy okazji kompletowania obsady do filmu Jonny Quest, który powstaje dla studia Warner Bros.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux