"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Niespodzianka dla fanów Tolkiena 0

20-te urodziny czasopisma Empire Magazine obchodzono w dosyć nietypowy sposób. Otóż redaktorem naczelnym pisma na to jedno wydanie został sam Steven Spielberg. Co ciekawe to właśnie on przeprowadził wywiad z Peterem Jacksonem i Guillermo del Toro, który dotyczył planowanej ekranizacji Hobbita Tolkiena. Wynikiem tej rozmowy jest zupełna zmiana koncepcji całej produkcji.

Guillermo del Toro oraz Peter Jackson

W wywiadzie Del Toro powiedział:

Zdecydowaliśmy się nakręcić Hobbita w dwóch częściach. Znajdą się w nich elementy Białej Rady oraz afera Gandolfa z Dol Guldur, która tak interesowała fanów powieści.

Z kolei Peter Jackson dodał:

Zdecydowaliśmy, iż błędem będzie spróbować upychać wszystko w jednym filmie. Zasadniczo chcemy, aby Hobbit przypominał trylogię Władcy Pierścieni.

Wywiad ten spowodował szereg plotek na temat planowanej produkcji. Oznaczać to może, iż planowana ekranizacja Hobbita będzie dokładniejszą ekranizacją powieści a nie połączeniem elementów książki z tym, co działo się w krainie Śródziemia pomiędzy wydarzeniami znanymi z Hobbita i Drużyny pierścienia. To zaś z kolei oznaczać może brak większości postaci znanych z trylogii.

Nadal nie wiadomo jednak czy w filmie pojawi się Christopher Lee (w filmie grał Sarumana), który zapowiedział, iż nie wystąpi w nim, jeśli będzie się musiał przenieść do Nowej Zelandii. Istnieje jednak możliwość, iż postać Sarumana będzie odgrywana przez kogoś innego.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…