Nowinki o muzyce filmowej 0

Ostatnio dużo dzieje się w muzyce filmowej. Parę oczekiwanych tytułów dostało swojego kompozytora, więc po kolei przedstawimy Wam te informacje.

Transfomers: Zemsta Upadłych

Jak zawsze najwięcej się mówi o Hansie Zimmerze. Niedawno zespół Linkin Park oznajmił, że pracują z kompozytorem nad piosenką do Transformers: Zemsta Upadłych. Trochę to dziwne, ponieważ głównym kompozytorem filmu jest Steve Jablonsky, więc chyba Zimmer "pomaga jako mentor" młodego kompozytora. Sama piosenka będzie także jednym z tematów w scorze, którzy pojawi się w różnych aranżacjach.

SHERLOCK HOLMES

Najnowszym film Guy`a Ritchiego z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej. Oficjalnie ogłoszono, że muzykę robi siedmiokrotnie nominowany do Oscara, Hans Zimmer (zdobył statuetkę za Króla Lwa).

How To Train Your Dragon

John Powell, znany kompozytor, który ma na koncie dużo filmów animowanych (Epoka Lodowcowa, Kung Fu Panda) zrobi muzykę do kolejnej animacji studia DreamWorks.

THE TWILIGHT SAGA – NEW MOON – KSIĘŻYC W NOWIU

Chyba to jest najważniejsza i najgłośniejsza informacja związana z muzyką filmową. Widać, że Chris Weitz po współpracy przy Złotym Kompasie polubił świetnego kompozytora rodem z Francji, Alexandra Desplata, bowiem usłyszymy jego pracę przy sequelu Zmierzchu. Pierwsza część miała klimatyczny score autorstwa Cartera Burwella, lecz głównie ścieżka dźwiękowa opierała się na piosenkach. Score był tylko dodatkiem. Dla fanów pięknej, orkiestrowej muzyki, może być to wspaniała wiadomość, bo chyba w dwójce będzie jej znacznie więcej.

CENTURION

Najnowszy film Neila Marshalla osadzony w starożytności będzie miał muzykę skomponowaną przez Ilana Eshkeriego (Gwiezdny Pył, Hannibal Rising).

Funny People

Jon Brion (Eternal Sunshine Of the Spotless Mind, Magnolia Punch Drunk Love, I Heart Huckabees) nie zrobi muzyki do najnowszej komedii Judda Apatowa, lecz wystąpi w epizodycznej roli. Z niewiadomych przyczyn score zostanie stworzony przez komika, Jasona Schwartzmana.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…