"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Mroczna wieża od twórcy Zagubionych 0

Producent serialu Zagubieni i reżyser filmu Star Trek, J.J. Abrams w jednym z wywiadów przyznał, iż wspólnie z Damonem Lindelof'em (producent Zagubionych) pracują nad dostosowaniem na potrzeby filmu jednej z ciekawszych pozycji w dorobku pisarza Stephena Kinga – Mrocznej wieży.

Reżyser i producent filmowy - J.J. Abrams

W wywiadzie Abrams powiedział:

Wspólnie z Damonem mamy prawa do ekranizacji Dark Tower [polski tytuł: Mroczna wieża]. Lindelof nadal pracuje nad Zagubionymi a ja zakończyłem pracę nad Star Trekiem, więc film ten powstanie dopiero po zakończeniu prac nad serialem. Jak tylko Zagubieni się skończą mam nadzieje, że ruszymy z filmem.

Oznacza to, że ewentualna produkcja ruszy nie wcześniej niż za rok, dwa lata. Tym bardziej, iż J.J. Abrams przyznał, że obecnie koncentruje się nad omawianiem szczegółów zakończenia serialu. Myślą podobno nad alternatywnymi zakończeniami, bowiem jeszcze nic w tej sprawie nie zostało ustalone.

Ciekawe czy powstanie jeden film czy tez może obraz będzie się składał z kilku części. Początkowo mówiło się nawet o nakręceniu siedmiu filmów (zgodnie z 7 tomami powieści), ale na to nie za bardzo chcą się zgodzić producenci. Mówią, iż film mógłby się po kilku latach znudzić.

Okładka jednej z części cyklu Mroczna wieża autorstwa Stephena KingaOkładka jednej z części cyklu Mroczna wieża autorstwa Stephena Kinga

Mroczna wieża autorstwa Stephena Kinga to najgłośniejszy cykl powieściowy pisarza napisana w latach 1970- 2004, uważany przez samego autora za jego magnum opus. Cykl łączy motywy przewodnie wielu gatunków, obejmujący elementy fantasy, fantastyki naukowej, literatury grozy, i westernu. Oprócz głównego cyklu, składającego się z 7 powieści, w wielu książkach Kinga można napotkać powiązania z opowiadaną historią, zarówno pomysły jak i postacie, które dołączyły w czasie powstawania cyklu.

Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Świat, w którym żyje jest całkiem inny od naszego, lecz uderza nas pewnymi podobieństwami. Osadzony w czasach feudalizmu, posiada zarówno technologiczne cechy Dzikiego Zachodu, jak i moce magiczne oraz pozostałości po zaawansowanej cywilizacji, która dawno odeszła. Zadanie Rolanda, które on uważa za sens jego istnienia, polega na odnalezieniu Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów.

Źrodło: www.scifiwire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Filip_Borkowski

pozwolisz, że zloluje twoją wypowiedź :P

Marcin_Moszyk

Ja również. Ale raczej godziny południowe ;P

Ronaldinho

Prawa do filmu trafiły we właściwe ręce, na pewno tego nie zepsują, pytanie tylko jak dobry będzie to film lub filmy :) Już tylko 4 dni i "Star Trek" ich autorstwa zawita do kin, nie mogę się już doczekać, w piątek idę na pierwszy z możliwych mi seansów.

Proszę czekać…