Będzie trzecia odsłona filmu Blair Witch Project?

Eduardo Sánchez i Daniel Myrick przedstawili, studiu filmowemu Lionsgate, projekt nakręcenia trzeciej części filmu Blair Witch Project.

Autorzy pierwszej części filmu (Daniel Myrick i Eduardo Sánchez) Blair Witch Project chcą zrealizować trzecią część. Film miałby być prequelem pierwszej części i opowiadałby o losach Elly Edward, wiedźmy z Blair.

Kilka lat temu próbowano zrealizować trzecią część filmu, lecz wówczas studio Lionsgate nie było tym zainteresowane.

Film Blair Witch Project został zrealizowany metodą półdokumentalną. Opowiada on o losach trójki studentów (Heather Donahue, Joshua Leonard i Michael Williams), którzy wyruszają do lasów w Black Hills, w Maryland, aby nakręcić film dokumentalny o miejscowej wiedźmie. Film przedstawia pięciodniową wędrówkę po lasach w poszukiwaniu śladów wiedźmy z Blair.

Film ten budzi mieszane uczucia wśród widzów. Przez jednych jest on oceniany jako największy kicz, zaś inni uważają go za arcydzieło.

Blair Witch Project osiągnął niesamowity sukces kasowy, ponieważ kosztował twórców zaledwie 35 tys. $, a po dzień dzisiejszy zarobił ponad 25 mln $!

Druga część filmu pt. Księga cieni: Blair Witch 2 została zrealizowana, w przeciwieństwie do pierwszej odsłony, już w inny sposób. Film ten nie zyskał już takiej popularności jak część pierwsza.

Kadr z filmu Księga Cieni: Blair Witch 2 2000Kadr z filmu Księga Cieni: Blair Witch 2 2000

Kadr z filmu Blair Witch Project 1999Kadr z filmu Blair Witch Project 1999


Ronaldinho
"May the Force Be With You"