"May the Force Be With You"

Będzie trzecia odsłona filmu Blair Witch Project? 0

Eduardo Sánchez i Daniel Myrick przedstawili, studiu filmowemu Lionsgate, projekt nakręcenia trzeciej części filmu Blair Witch Project.

Autorzy pierwszej części filmu (Daniel Myrick i Eduardo Sánchez) Blair Witch Project chcą zrealizować trzecią część. Film miałby być prequelem pierwszej części i opowiadałby o losach Elly Edward, wiedźmy z Blair.

Kilka lat temu próbowano zrealizować trzecią część filmu, lecz wówczas studio Lionsgate nie było tym zainteresowane.

Film Blair Witch Project został zrealizowany metodą półdokumentalną. Opowiada on o losach trójki studentów (Heather Donahue, Joshua Leonard i Michael Williams), którzy wyruszają do lasów w Black Hills, w Maryland, aby nakręcić film dokumentalny o miejscowej wiedźmie. Film przedstawia pięciodniową wędrówkę po lasach w poszukiwaniu śladów wiedźmy z Blair.

Film ten budzi mieszane uczucia wśród widzów. Przez jednych jest on oceniany jako największy kicz, zaś inni uważają go za arcydzieło.

Blair Witch Project osiągnął niesamowity sukces kasowy, ponieważ kosztował twórców zaledwie 35 tys. $, a po dzień dzisiejszy zarobił ponad 25 mln $!

Druga część filmu pt. Księga cieni: Blair Witch 2 została zrealizowana, w przeciwieństwie do pierwszej odsłony, już w inny sposób. Film ten nie zyskał już takiej popularności jak część pierwsza.

Kadr z filmu Księga Cieni: Blair Witch 2 2000Kadr z filmu Księga Cieni: Blair Witch 2 2000

Kadr z filmu Blair Witch Project 1999Kadr z filmu Blair Witch Project 1999

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

NeverGiveUp

Lubie obydwie części BWP, a już sam pomysł by zrobić prequel Mnie nie zadowala. Nie kręcą Mnie jakoś horrory obsadzone w dawniejszych czasach.

Ronaldinho

Mi osobiście "Blair Witch Project" się nie podobał. Widziałem film z 1980 roku pt. "Cannibal Holocaust", a "Blair Witch" wygląda tak jakby był jego kopią, tyle że z inną tematyką. Pomimo tego, że jedynka "Blair Witcha" mi się nie podobała, to i tak z chęcią obejrze trzecią część, jeśli wogule powstanie.

maszor

Nie ważne czy ktoś uważa ją za straszną czy nie. Tak jest przy każdym horrorze. Blair Witch był jednak czymś więcej. Próbą wyjścia poza schematy i faktycznie zaprezentował nową formę horroru. Dwójka poszła już w schematy i zaprezentowała co najwyżej pogmatwaną intrygę która drażniła bardziej od krzyków Donahue. Czy trzecia odsłona ma szansę? Możliwe, jeśli wyreżyserują go Sanchez i Myrick. Przy dwójce zmiania rezysera się nie sprawdziła.

Proszę czekać…