widoczny tu i tam. hasam.

Powstaje animacja o da Vincim 0

We Włoszech powstaje telewizyjny film animowany o Leonardzie da Vinci. Młody geniusz będzie miał u swego boku dwoje przyjaciół – Lorenzo i Gioconda i według fabuły był jak każdy młody chłopiec: psotliwy, pobudliwy, a do tego wyróżniała go inteligencja i to, że budził powszechny podziw.

Akcja filmu będzie rozgrywać się w miasteczku Vinci w Toskanii, mimo że Da Vinci prawie całe swoje dzieciństwo spędził we Florencji. Twórcy animacji zapowiadają, że wykorzystali w swojej produkcji wiele faktów z życia geniusza, ale większość zawartych w nim epizodów to czysta fantazja ich ekipy.

Leonardo da Vinci /wikipediaLeonardo da Vinci /wikipedia

W filmie animowanym o da Vinci trójka przyjaciół łączy swoje siły w zmaganiach z ich największych rywalem – Gottardo, który wykorzystuje wymyślonego przez Leonardo drewnianego robota Tiglio. Co jest nawiązaniem do słynnych projektów geniusza.

Cała seria będzie się składać z 26 epiozdów, a premierę telewizyjną zapowiedziano na przyszły rok. Wiele osób uważa, że serial może zdobyć podobną popularność na świecie, jak inna włoska seria „Winx Club”, gdyż porusza tematykę Leonarda da Vinci, na którego nastała moda po książce Dana Browna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…