Law & Order UK otrzymało drugą serię

Bohaterowie "Law and Order: UK"

Widzowie stacji ITV pokochali serial Law & Order UK. Wyniki oglądalności zadowoliły władze ITV, które postanowiło dać zielone światło na produkcję kolejnych trzynastu odcinków.

Pierwsza odsłona serialu nadawana była od lutego br. Do tej pory wyemitowano jedynie siedem z trzynastu epizodów. Druga część pierwszego sezonu wciąż czeka na transmisję.

Realizacja drugiej serii ruszy pod koniec tego roku. W nowych epizodach zobaczymy obsadę znaną z poprzednich odcinków.

Law and Order UK utworzony został na podstawie amerykańskiego serialu pod tym samym tytułem. Z reguły remake’i powstają w odwrotną stronę, tym razem to Wielka Brytania zekranizowała swoją wersję historii zza oceanu.

Każdy odcinek można podzielić na dwie części – pierwszą, w której to policja prowadzi śledztwo, oraz drugą, kiedy podejrzani stają przed sądem.

W kryminalnym systemie sprawiedliwości ludność reprezentowana jest przez dwa oddzielne, a zarazem równie ważne organy – policję oraz prokuratorów. Serial opowiada ich historie.

Twórcy planują stworzenie odcinka, w którym bohaterowie wersji amerykańskiej i brytyjskiej spotkają się, by wspólnie zwalczać przestępczość i egzekwować prawo.

Źrodło: serialebrytyjskie.blox.pl


Patryk Tokarek
Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)