widoczny tu i tam. hasam.

Pierwszy KLAPS 0

W 20-tysięcznym mieście Krasnystaw już 25 sierpnia rozpoczyna się I Ogólnopolski Przegląd Kina Alternatywnego KLAPS 2006. W tym czasie obejrzymy 51 filmów, które trwają ponad 30 godzin.

Celem organizatorów tej imprezy jest promocja polskich twórców kina niezależnego, ich twórczości, a także zachęcenie potencjalnych off’owców do pracy w tej dziedzinie.

Logo Festiwalu KLAPS /klaps.orgLogo Festiwalu KLAPS /klaps.org

Emisja filmów będzie odbywać się wielu sekcjach. Pierwsza konkursowa, w której dla najlepszych grup filmowych stworzono oddzielne projekcje, a są to: Ighition Studios i Butcher’s Films.

Doskonałą atrakcją będą pokazy w ramach „Polski OFF 1991-2001”. Będą to projekcje filmowe grupy NRF, czyli Niezależnej Redystrybutorni Filmowej. Grupa ta działa niezależnie od początku lat 90’tych i na tym festiwalu pokażą swoje produkcje z tamtego okresu, aby pokazać ludziom, co i jak się wtedy kręciło m.in. „Idioci”, „Czaple”, „Ja, Fanka”.

Z OFF’u zobaczymy także takie sekcje jak „Krwawa jatka”, czyli najlepsze horrory kina niezależnego np. „Was ist los”. Następna sekcją będzie „Śmiech z Offu”, gdzie niektóre filmy przez szydzenie np. z Hitlera balansują na granicy wolności słowa.

Najciekawszą sekcją może okazać się „Kontr-Kultura”, czyli filmy odważne, nie bojące się krytyki jakichkolwiek władz, balansujące na granicy dobrego smaku. Nie zabraknie także jak na każdym porządnym festiwalu niezależnym projekcji filmowy CinemaOFF, a wśród nich: 2 najlepsze filmy Dariusza Nojmana, najciekawsze filmy ubiegłorocznych OFFskarów, najlepsze filmy z festiwalu Skoffka 2005, a także animacje autor tj: Joanna Polak i Mathias Mezler.

Wszystkie projekcje odbywają się na 2 salach kinowych, o łącznej liczbie miejsc siedzących równej 400. Ponadto odbywać będą się seanse pod gołym niebem, w centrum miasta Krasnystaw. Warto jest się wybrać na ten festiwal, żeby przekonać się, że polskie kino niezależne ma się dobrze, w przeciwieństwie do tego z kin. Bilety są w bardzo niskich cenach: na jedną projekcję 2 zł, na cały festiwal karnet 20 zł.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…