"May the Force Be With You"

Jeremy Renner gwiazdą horroru 28 tygodni później 0

Rozpoczęto kompletowanie obsady sequela horroru 28 dni później.

Jeremy Renner (Daleka północ, Królowie Dogtown) zagra jedną z głównych ról z filmie 28 tygodni później, który jest sequelem jednego z najpopularniejszych filmów o zombie pt. 28 dni później z 2002 roku. Renner wcieli się w rolę sierżanta Doyle'a, który będzie jednym z głównych bohaterów drugiej częsci filmu. Prawdopodobnie w sequelu także zobaczymy Naomie Harris, która będzie kontynuowała rolę Seleny.

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Reżyserem filmu 28 tygodni później jest Hiszpan Juan Carlos Fresnadillo (Intacto). Scenariusz napisał Rowan Joffe. Film produkują Danny Boyle (reżyser pierwszej części), Alex Garland i Andrew Macdonald.

Data premiery filmu 28 tygodni później została ogłoszona na 11 maja 2007 roku.

Fabuła filmu 28 dni później przedstawia się następująco: Akcja filmu rozpoczyna się w Londynie, w pewnym laboratorium, gdzie naukowcy stworzyli groźnego wirusa, który jest testowany na małpach, zamkniętych w klatkach. Wirus ten powoduje atak furii i jest przenoszony przez krew. Dochodzi do wypadku, laboratorium zostaje zniszczone. Małpy wydostają się z klatek. 28 dni później w szpitalu budzi się Jim, który był pacjentem, szybko się orientuje, że nikogo nie ma. Wychodzi na ulice, gdzie także nie ma nikogo. Londyn jest opustoszały. Jim w końcu znajduję ludzi, są nimi Selena i Mark. Razem postanawiają szukać innych ludzi, którzy przeżyli. Po drodze spotykają licznych zombi, od których bardzo łatwo się zarazić i stać jednym z nich. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Akcja 28 tygodni później rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.

Jeremy Renner/neoned.comJeremy Renner/neoned.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Hanson

Jedynka była świetna, ale dwójka jak zwykle będzie kiepska chociaż obejrzeć można.

Ronaldinho

Można ich nazywać zombie, zachowują się tak samo jak zombiaki z filmów Romero, ich celem jest atakowanie żywych ludzi. Po prostu w filmie to nie jest oficjalnie powiedziane, żeby nie było, że skopiowali żywe trupy od Romero.
Na amerykańskich stronach "28 dni później" jest nazywany "zombie thriller". Na innej jest napisane "One of the most popular zombie movies".

Herbaciak

28 dni później to nie jest film o zombie! ci ludzie nie są martwi, są zakażenie wirusem furii- nie są to ZOMBIE, zombie są martwe;D.

CoRey

Ja 1 nie oglądałem, ale wierzę przedmówcom na słowo i czekam na dwójkę :]

Ronaldinho

"28 dni później" to jeden z moich ulubionych filmów, poczatek wymiata. Ja dałem ocene 9/10.

Proszę czekać…