Jeremy Renner gwiazdą horroru 28 tygodni później

Rozpoczęto kompletowanie obsady sequela horroru 28 dni później.

Jeremy Renner (Daleka północ, Królowie Dogtown) zagra jedną z głównych ról z filmie 28 tygodni później, który jest sequelem jednego z najpopularniejszych filmów o zombie pt. 28 dni później z 2002 roku. Renner wcieli się w rolę sierżanta Doyle'a, który będzie jednym z głównych bohaterów drugiej częsci filmu. Prawdopodobnie w sequelu także zobaczymy Naomie Harris, która będzie kontynuowała rolę Seleny.

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Reżyserem filmu 28 tygodni później jest Hiszpan Juan Carlos Fresnadillo (Intacto). Scenariusz napisał Rowan Joffe. Film produkują Danny Boyle (reżyser pierwszej części), Alex Garland i Andrew Macdonald.

Data premiery filmu 28 tygodni później została ogłoszona na 11 maja 2007 roku.

Fabuła filmu 28 dni później przedstawia się następująco: Akcja filmu rozpoczyna się w Londynie, w pewnym laboratorium, gdzie naukowcy stworzyli groźnego wirusa, który jest testowany na małpach, zamkniętych w klatkach. Wirus ten powoduje atak furii i jest przenoszony przez krew. Dochodzi do wypadku, laboratorium zostaje zniszczone. Małpy wydostają się z klatek. 28 dni później w szpitalu budzi się Jim, który był pacjentem, szybko się orientuje, że nikogo nie ma. Wychodzi na ulice, gdzie także nie ma nikogo. Londyn jest opustoszały. Jim w końcu znajduję ludzi, są nimi Selena i Mark. Razem postanawiają szukać innych ludzi, którzy przeżyli. Po drodze spotykają licznych zombi, od których bardzo łatwo się zarazić i stać jednym z nich. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Akcja 28 tygodni później rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.

Jeremy Renner/neoned.comJeremy Renner/neoned.com


Ronaldinho
"May the Force Be With You"