"May the Force Be With You"

Zagubiony w kontynuacji 28 dni później 0

Ciąg dalszy kompletowania obsady 28 tygodni później. Do filmu dołączyła gwiazda serialu Zagubieni – Harold Perrineau.

Harold Perrineau, znany z postaci Michaela w serialu Zagubieni, dołączył do obsady 28 tygodni później, film ten jest kontynuacją horroru 28 dni później z 2002 roku. Tworzenie obsady zapoczątkował Jeremy Renner, który w sequelu zagra główną rolę, wcieli się w rolę sierżanta Doyle'a.

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Reżyserem filmu 28 tygodni później jest Hiszpan Juan Carlos Fresnadillo (Intacto). Scenariusz napisał Rowan Joffe. Film produkują Danny Boyle (reżyser pierwszej części), Alex Garland i Andrew Macdonald.

Data premiery filmu 28 tygodni później została ogłoszona na 11 maja 2007 roku.

Fabuła filmu 28 dni później przedstawia się następująco: Akcja filmu rozpoczyna się w Londynie, w pewnym laboratorium, gdzie naukowcy stworzyli groźnego wirusa, który jest testowany na małpach, zamkniętych w klatkach. Wirus ten powoduje atak furii i jest przenoszony przez krew. Dochodzi do wypadku, laboratorium zostaje zniszczone. Małpy wydostają się z klatek. 28 dni później w szpitalu budzi się Jim, który był pacjentem, szybko się orientuje, że nikogo nie ma. Wychodzi na ulice, gdzie także nie ma nikogo. Londyn jest opustoszały. Jim w końcu znajduję ludzi, są nimi Selena i Mark. Razem postanawiają szukać innych ludzi, którzy przeżyli. Po drodze spotykają licznych zombi, od których bardzo łatwo się zarazić i stać jednym z nich. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Harold Perrineau w serialu ZagubieniHarold Perrineau w serialu Zagubieni

Akcja 28 tygodni później rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Ciekawe… jeszcze nigdy nie słyszałam o tym filmie… chociaż wydaje się interesujący :-)

Proszę czekać…