http://vimeo.com/mironkundzicz

Producent Jackson 0

Nowozelandzki reżyser, Peter Jackson, twórca King Konga i Władcy Pierścieni, wyprodukuje remake klasycznego, Brytyjskiego filmu wojennego z 1954 roku, The Dam Busters.

Główny animator King Konga, Christian Rivers, będzie reżyserem obrazu. Chcemy, aby film był tak autentyczny, jak tylko się da. Postaramy się też zachować ducha pierwowzoru. – mówi Jackson.

Zapowiedzi projektu zaczęły pojawiać się w maju, kiedy to Jackson połączył siły z Sir Davidem Frostem, który posiada prawa do książki Paula Brickhilla z 1951 roku, na której został oparty film. W tym czasie poświęcił też jeden dzień na zdjęcia ostatnich, ocalałych pilotów bombowców z Lancaster.

Oryginalny film opowiada prawdziwą historię, o produkcji, przez Wielką Brytanię, bomb, które miały zniszczyć Niemieckie tamy w trakcie II Wojny Światowej. Michael Redgrave zagrał w nim Barnesa Wallisa, który produkował bomby, a Richard Todd zagrał komandora Guya Gibsona, który dowodził odziałem RAFu, w trakcie bombardowania.

Jacksons próbował zdobyć prawa, już w trakcie pracy nad trylogią Władcy Pierścieni, ale okazało się że wytwórnia Icon, Mela Gibsona, posiada do niej prawa i planowano, że Australijski aktor zagra główną rolę i wyreżyseruje film.

Remake będzie zawierał detale z misji bombowców. Budżet filmu, do którego zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku, ma wynieść około 30-40 milionów dolarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Mort_Rainey

Dobrze sie zapowiada,tylko ten reżyser….Najwyżej Jackson mu pomożę:)

Proszę czekać…