Powiększa się obsada kontynuacji horroru 28 dni później

Sześć osób dołączyło do obsady horroru 28 tygodni później, który jest kontynuacją udanego horroru 28 dni później.

Robert Carlyle, Rose Byrne, Catherine McCormack, Imogen Poots, Idris Elba i 12-letni debiutant Mackintosh Muggleton dołączyli do obsady 28 tygodni później. Wcześniej zostały zakontraktowane dwie osoby Jeremy Renner (zagra główną rolę – sierżant Doyle) i Harold Perrineau (znany z postaci Michaela w serialu Zagubieni).

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Reżyserem filmu 28 tygodni później jest Hiszpan Juan Carlos Fresnadillo (Intacto). Scenariusz napisał Rowan Joffe. Film produkują Danny Boyle (reżyser pierwszej części), Alex Garland i Andrew Macdonald.

Zdjęcia do filmu już trwają w Londynie i zakończą się w listopadzie.

Data premiery filmu 28 tygodni później została ogłoszona na 11 maja 2007 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest <a href=http://www.cinepix.com.pl/ title=Cine Pix – zobacz oficjalną stronę>Cine Pix, który ogłosił premierę na 17 sierpnia 2007 roku.

Fabuła filmu 28 dni później przedstawia się następująco: Akcja filmu rozpoczyna się w Londynie, w pewnym laboratorium, gdzie naukowcy stworzyli groźnego wirusa, który jest testowany na małpach, zamkniętych w klatkach. Wirus ten powoduje atak furii i jest przenoszony przez krew. Dochodzi do wypadku, laboratorium zostaje zniszczone. Małpy wydostają się z klatek. 28 dni później w szpitalu budzi się Jim, który był pacjentem, szybko się orientuje, że nikogo nie ma. Wychodzi na ulice, gdzie także nie ma nikogo. Londyn jest opustoszały. Jim w końcu znajduję ludzi, są nimi Selena i Mark. Razem postanawiają szukać innych ludzi, którzy przeżyli. Po drodze spotykają licznych zombi, od których bardzo łatwo się zarazić i stać jednym z nich. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Akcja 28 tygodni później rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.

Idris ElbaIdris Elba Catherine McCormack/yahoo.comCatherine McCormack/yahoo.com Jeremy Renner/neoned.comJeremy Renner/neoned.com Harold PerrineauHarold Perrineau Robert Carlyle/spotlightcd.comRobert Carlyle/spotlightcd.com

Rose Byrne/wikipedia.orgRose Byrne/wikipedia.org

() Harold Perrineau


Ronaldinho
"May the Force Be With You"