"May the Force Be With You"

Powiększa się obsada kontynuacji horroru 28 dni później 0

Sześć osób dołączyło do obsady horroru 28 tygodni później, który jest kontynuacją udanego horroru 28 dni później.

Robert Carlyle, Rose Byrne, Catherine McCormack, Imogen Poots, Idris Elba i 12-letni debiutant Mackintosh Muggleton dołączyli do obsady 28 tygodni później. Wcześniej zostały zakontraktowane dwie osoby Jeremy Renner (zagra główną rolę – sierżant Doyle) i Harold Perrineau (znany z postaci Michaela w serialu Zagubieni).

Kadr z filmu 28 dni później 2002Kadr z filmu 28 dni później 2002

Reżyserem filmu 28 tygodni później jest Hiszpan Juan Carlos Fresnadillo (Intacto). Scenariusz napisał Rowan Joffe. Film produkują Danny Boyle (reżyser pierwszej części), Alex Garland i Andrew Macdonald.

Zdjęcia do filmu już trwają w Londynie i zakończą się w listopadzie.

Data premiery filmu 28 tygodni później została ogłoszona na 11 maja 2007 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest <a href=http://www.cinepix.com.pl/ title=Cine Pix – zobacz oficjalną stronę>Cine Pix, który ogłosił premierę na 17 sierpnia 2007 roku.

Fabuła filmu 28 dni później przedstawia się następująco: Akcja filmu rozpoczyna się w Londynie, w pewnym laboratorium, gdzie naukowcy stworzyli groźnego wirusa, który jest testowany na małpach, zamkniętych w klatkach. Wirus ten powoduje atak furii i jest przenoszony przez krew. Dochodzi do wypadku, laboratorium zostaje zniszczone. Małpy wydostają się z klatek. 28 dni później w szpitalu budzi się Jim, który był pacjentem, szybko się orientuje, że nikogo nie ma. Wychodzi na ulice, gdzie także nie ma nikogo. Londyn jest opustoszały. Jim w końcu znajduję ludzi, są nimi Selena i Mark. Razem postanawiają szukać innych ludzi, którzy przeżyli. Po drodze spotykają licznych zombi, od których bardzo łatwo się zarazić i stać jednym z nich. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Akcja 28 tygodni później rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.

Idris ElbaIdris Elba Catherine McCormack/yahoo.comCatherine McCormack/yahoo.com Jeremy Renner/neoned.comJeremy Renner/neoned.com Harold PerrineauHarold Perrineau Robert Carlyle/spotlightcd.comRobert Carlyle/spotlightcd.com

Rose Byrne/wikipedia.orgRose Byrne/wikipedia.org

() Harold Perrineau

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

CoRey

Obsada szykuje się naprawdę niezła – z tym że kontynuacje są zwykle słabsze od poprzedników. Mam nadzieje że tego już nie spartolą :]

Proszę czekać…