Liga Sprawiedliwości

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Reżyserię filmu zaproponowano Benowi Affleckowi, jednak odrzucił propozycję.
  • W okolicach października 2007 roku, George Miller obsadził najważniejsze role w filmie. D.J. Cotrona miał zagrać Supermana, Armie Hammer Batmana, modelka Megan Gale miała wystąpić jako Wonder Woman, raper Common dostał rolę Zielonej Latarni / Johna Stewarta, Adamowi Brody'emu przypadła rola Flasha / Barry'ego Allena, Santiago Cabrera został obsadzony w roli Aquamana / Arthura Curry'ego, a Hugh Keays-Byrne przypadła rola Martiana Manhuntera (J'onn J'onzz). Zanim doszło do zdjęć, projekt został zawieszony ze względu na strajk scenarzystów w Hollywood, a aktorzy wybrali inne filmy do zrealizowania.
  • Mary Elizabeth Winstead brała udział w przesłuchaniach do roli Wonder Woman. Christina Milian, która jest fanką komiksów, starała się o tę rolę. Teresa Palmer i Shannyn Sossamon były zainteresowane angażem, a Jessica Biel odrzuciła propozycję.
  • Marit Allen została zatrudniona jako projektantka kostiumów do filmu, jednak zmarła w listopadzie 2007 roku.
  • Studio Warner Bros. rozważało nakręcenie filmu jako animacji motion-capture.
  • We wrześniu 2007 roku George Miller został zatrudniony jako reżyser projektu, jednak odszedł z niego 2010 roku.
  • Columbus Short odrzucił rolę John Stewarta / Zielonej Latarni.

Pozostałe

  • Historia filmu bazuje na trzech komiksach z serii "Justice League". Są to: "The New Frontier", "JLA" i "The New 52".