Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Wojciech Marczewski |
8,0
|
|
Ewa Andrzejewska
(drugi reżyser)
|
||
Zbigniew Gruz
(drugi reżyser)
|
||
Filip Marczewski
(asystent)
|
||
Bartosz Kowalczyk
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Wojciech Marczewski |
8,0
|
|
Maciej Strzembosz
(współpraca)
|
||
Tony Grisoni
(współpraca)
|
||
Jerzy Siemasz
(tłumaczenie)
|
||
Wolfgang Johling
(tłumaczenie)
|
||
Lothar Kompatzki
(tłumaczenie)
|
||
Producenci | Ocena | |
Krzysztof Zanussi
producent
|
7,3
|
|
Jan Dworak
współproducent
|
||
Jürgen Haase
współproducent
|
||
Dorota Kośmicka-Gacke
współproducent
|
||
Lise Lense-Møller
współproducent
|
||
Maciej Strzembosz
współproducent
|
||
Ruth Waldburger
współproducent
|
||
Iwona Ziułkowska-Okapiec
producent wykonawczy
|
||
Paweł Mantorski
kierownik produkcji
|
||
Jutta Paarmann
kierownik produkcji (Niemcy)
|
||
Karin Wegmann
kierownik produkcji (Szwajcaria)
|
||
Beata Cybula
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Marek Ostrowski
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Marek Kondrat
Paweł Heller
|
8,2
|
|
Krystyna Janda
Elka
|
7,5
|
|
Juliane Köhler
Juliana, narzeczona Pawła
|
4,0
|
|
Teresa Marczewska
Sędzina prowadząca śledztwo w sprawie wybuchu
|
5,5
|
|
Zbigniew Zamachowski
Kołota, kierownik szkoły
|
7,5
|
|
Krzysztof Globisz
Szymek Pałta
|
7,5
|
|
Michael Mendl
Wariat
|
7,0
|
|
Mariusz Benoit
Dzielnicowy
|
7,1
|
|
Marian Opania
Ksiądz proboszcz
|
7,9
|
|
Michał Pawlicki
Dziadek Dawida
|
||
Piotr Fronczewski
Piotr Korolewski
|
8,4
|
|
Magdalena Cielecka
Urzędniczka biura meldunkowego
|
7,2
|
|
Teresa Budzisz-Krzyżanowska
Sąsiadka Szymka
|
5,5
|
|
Jarosław Gajewski
Lekarz, sąsiad Pawła
|
5,5
|
|
Janusz Gajos
Antykwariusz
|
8,4
|
|
Olga Frycz
Elka Bereda w latach 50. / Rachela, córka Elki
|
6,4
|
|
Andrzej Basiukiewicz
Dawid Weiser
|
||
Maciej Jaszczuk
Paweł Heller w latach 50.
|
||
Rafał Bednarz
Piotr Korolewski w latach 50.
|
||
Jakub Woźniakowski
Szymek Pałta w latach 50.
|
||
Ewa Wencel
Matka Elki
|
6,9
|
|
Henryk Boukołowski
Pasażer w przedziale
|
||
Natalia Lesz
Tancerka na dworcu
|
||
Leszek Możdżer
Muzyk na dworcu
|
||
Maciej Marczewski
Marek, pracownik studia dźwiękowego
|
6,7
|
|
Artur Bartos
Facet na ulicy
|
||
Jacek Braciak
Taksówkarz
|
7,5
|
|
Ryszard Jabłoński
Mężczyzna w biurze meldunkowym
|
||
Łukasz Paluch | ||
Magdalena Smalara
Pielęgniarka
|
7,1
|
|
Krzysztof Szczerbiński
Narkoman
|
||
Adam Wolańczyk | ||
Marcin Wołek | ||
Andrzej Hudziak
Kościelny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dariusz Maj
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Zbigniew Waleryś
(niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Krzysztof Ptak |
7,0
|
|
Andrzej Dresler
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Pavel Kryml
(dodatkowe zdjęcia) (Barrandov)
|
||
Ireneusz Dybowski
(pomoc techniczna)
|
||
Gerard Krawczyk
(pomoc techniczna)
|
6,0
|
|
Mirosław Bielecki
(pomoc techniczna)
|
||
Tomasz Habrewicz
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Leszek Strąbski
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Krzysztof Strąbski
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Janusz Całka
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Sebastian Obuchowicz
(operator obrazu) (asystent)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Zbigniew Preisner |
9,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Magdalena Biedrzycka | ||
Justyna Stolarz
(asystent)
|
8,0
|
|
Magdalena Wolny
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Milenia Fiedler |
5,5
|
|
Paweł Laskowski
(drugi)
|
9,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
John Paricelli
wykonawca muzyki (gitara)
|
||
Andy Pask
wykonawca muzyki (gitara basowa)
|
||
Steve Sidwell
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Leszek Możdżer
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Stefan Sendecki
wykonawca muzyki (syntezator)
|
||
Jerzy Główczewski
wykonawca muzyki (saksofon)
|
||
Katarzyna Mleczko
wykonawca muzyki (flet)
|
||
Elżbieta Towarnicka
wykonawca muzyki (sopran)
|
||
Dorota Ślęzak
wokalista
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Maria Dziewulska
charakteryzator
|
||
Esmé Sciaroni
charakteryzator
|
||
Jolanta Szklarek
charakteryzator
|
||
Anna Dąbrowska
charakteryzator (asystent)
|
||
Marcin Rodak
charakteryzator (asystent)
|
||
Janusz Kaleja
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andrzej Kowalczyk
scenograf
|
6,0
|
|
Sławomir Witczak
scenograf (drugi)
|
||
Jacek Czechowski
scenograf (asystent)
|
||
Magdalena Jaworska
scenograf (asystent)
|
||
Anna Wunderlich
dekorator wnętrz
|
||
Jerzy Michalak
rekwizytor
|
||
Grzegorz Gulazdowski
rekwizytor
|
||
Adam Nowakowski
rekwizytor
|
||
Zdzisław Szkopiński
główny konstruktor dekoracji
|
||
Euzebiusz Sawicki
główny konstruktor dekoracji
|
||
Marta Precht
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
François Musy
dźwięk
|
||
Mariusz Kuczyński
dźwięk
|
||
Joanna Napieralska
dźwięk
|
||
Marek Wronko
dźwięk
|
||
Robert Sobótka
operator dźwięku (asystent)
|
||
Jan Mazan
imitator dźwięku
|
||
Marek Jarosz
imitator dźwięku
|
||
Jan Graboś
montaż dźwięku
|
||
Małgorzata Gil
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Rafał Paczkowski
operator muzyki
|
||
Wojciech Siwiecki
operator muzyki (asystent)
|
||
Jacek Kołtuniak
operator muzyki (asystent)
|
||
François Musy
operator dźwięku
|
||
Gabriel Hafner
operator dźwięku (asystent)
|
||
Dorota Błaszczak
dźwięk
|
||
Urszula Ziarkiewicz-Kuczyńska
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Mirosław Bartosik
efekty specjalne
|
||
Janusz Bykowski
pirotechnik
|
||
Witold Gajzler
pirotechnik
|
6,0
|
|
Piotr Wićko
pirotechnik (współpraca)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Piotr Śliskowski
operator kamery
|
6,0
|
|
Michał Sabliński
operator kamery
|
||
Andrzej Glacel
operator steadicam
|
||
Tomasz Karnowski
operator steadicam (asystent)
|
||
Ferdynand Szczerbowicz
mistrz oświetlenia
|
||
Janusz Lament
oświetlenie
|
||
Józef Cieplucha
oświetlenie
|
||
Andrzej Kiełbasiński
oświetlenie
|
||
Jerzy Grzywacz
oświetlenie
|
||
Emil Wesołowski
choreograf
|
||
Zofia Bachleda-Żołnierczyk
kaskader
|
||
Jacek Długosz
kaskader
|
||
Paweł Pliszka
kaskader
|
||
Zbigniew Modej
kaskader
|
||
Maciej A. Maciejewski
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marek Pinkowski
treser zwierząt
|
||
Ewa Andrzejewska
dobór obsady
|
||
Ulrike Haase
dobór obsady
|
||
Piotr Bujnowicz
fotosista
|
||
Paweł Zbroszczyk
dyżurny planu
|
||
Marcin Paczkowski
dyżurny planu
|
||
Eryk Żuberek
dyżurny planu
|
||
Marcin Makowski
fotosista (współpraca) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ewa Kaczmarek
sekretariat produkcji
|
||
Wojciech Konkol
konsultant
|
||
Ryszard Kordecki
konsultant
|
||
Stanisław Krajewski
konsultant
|
||
Tadeusz Wawer
konsultant
|
||
Małgorzata Grzybowska
konsultant (prawo)
|
||
Robert Brzeziński
konsultant (ds. kaskaderskich)
|
||
Henryk Gerlach
konsultant (ds. kolei) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Teresa Paszkiewicz
organizacja produkcji
|
||
Adam Santura
kierownik planu
|
||
Dorota Grieser
sekretariat planu
|
||
Joanna Mantorska
sekretariat produkcji
|
Pozostałe
Proszę czekać…