Cena honoru 7.1

Młody oficer (Heath Ledger) armii Imperium Brytyjskiego na wieść o wyruszaniu na wojnę rezygnuje ze służby. Jego rodzina, narzeczona (Kate Hudson) i przyjaciele traktują go jak zdrajcę. Czy strach przed śmiercią nie pozwoli na ochronienie własnego honoru? Determinacja i honor, pozwalają mu przezwyciężyć strach i odzyskać należne miejsce.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Shekhar Kapur 7.0
Richard Graysmark (asystent) -
Ahmed Hatimi (asystent) -
Zinedine Ibnou Jabal (asystent) -
Lisa Jones (asystent) -
Mark Layton (asystent) -
Yann Mari Faget (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Michael Schiffer 8.0
Hossein Amini 4.0
Producenci
Średnia
Allon Reich producent wykonawczy -
Julie Goldstein producent wykonawczy -
Paul Feldsher producent wykonawczy -
Marty Katz producent -
Stanley R. Jaffe producent -
Paul Feldsher producent wykonawczy -
Robert Jaffe producent -
Aktorzy
Średnia
Heath Ledger
Harry Faversham
8.1
Wes Bentley
Jack Durrance
7.0
Kate Hudson
Ethne Eustace
6.8
Michael Sheen
William Trench
7.4
Djimon Hounsou
Abou Fatma
7.4
Deobia Oparei
Idris-Es-Saier
7.5
James Cosmo
Płk Sutch
7.7
Campbell Brown Dervish Ansar -
Daniel Caltagirone
Gustave
-
Angela Douglas
Ciocia Mary
-
Lucy Gordon
Isabelle
-
Megan Hall Millie -
Rupert Penry-Jones
Tom Willoughby
8.0
Laila Rouass
Maya
6.0
Hugh Ross
Kapelan wojskowy
-
Christian Coulson
Bębniarz (niewymieniony w czołówce)
-
James Embree
Brytyjski kawalerzysta (niewymieniony w czołówce)
Serena Lorien
Płacząca wdowa (niewymieniony w czołówce)
-
Ben Uttley Pomocnik w obozie gen. Wolseleya (niewymieniony w czołówce) -
Kris Marshall
Edward Castleton
Zdjęcia
Średnia
Robert Richardson 8.3
Kompozytorzy
Średnia
James Horner 7.6
Kostiumy
Średnia
Ruth Myers 7.0
Montaż
Średnia
Steven Rosenblum 8.0
Charakteryzacja
Średnia
Anita Burger charakteryzator -
John Henry Gordon fryzjer -
John Henry Gordon charakteryzator -
Annabel Hill charakteryzator (asystent) -
Susan Howard charakteryzator -
Caroline Hamilton charakteryzator -
Sharon O'Brien fryzjer -
Sharon O'Brien charakteryzator -
Daniel Phillips fryzjer -
Daniel Phillips charakteryzator -
Katherine Rayner charakteryzator -
Loulia Sheppard fryzjer -
Jenny Shircore projektant fryzur -
Jenny Shircore projektant makijażu -
Christine Whitney charakteryzator -
Simon Rose efekty specjalne makijażu -
Roisin O'Reilly charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Allan Cameron scenograf 7.0
Keith Pain dyrektor artystyczny -
Paul Kirby dyrektor artystyczny 7.0
Zack Grobler dyrektor artystyczny -
Ahmed Abounouom dyrektor artystyczny -
Peter Howitt dekorator wnętrz -
David Balfour główny rekwizytor -
Julian Caldow scenopis obrazkowy -
Stuart Clarke malarz -
Michael Finlay malarz -
John Shergold malarz -
Dźwięk
Średnia
Howard Halsall montaz dźwięku (dodatkowy) -
Tim Hands nadzorujący montaz dźwięku -
Andy Kennedy montaż dźwięku (dodatkowy) -
Daniel Laurie montaż dźwięku (dodatkowy) -
James Mather montaż imitacji -
Ruth Sullivan imitator dźwięku -
Richard Todman montaż dźwięku (dodatkowy) -
Jack Whittaker montaż dźwięku (asystent) -
Mike Wood montaż dźwięku (dodatkowy) -
Nourdine Zaoui dźwięk -
James Murrell technik -
Simon Quinn technik -
Mustapha Steila koordynator efektów specjalnych -
Janek Zabielski technik -
Stefan Zabielski technik -
Jim Henrikson nadzorujący montaż muzyki -
Julyce Monbleaux nadzorca muzyki -
Gerard McCann montaż muzyki -
Joe E. Rand montaż muzyki -
Nancy Fogarty montaż muzyki (asystent) -
Barbara McDermott montaż muzyki (asystent) -
Efekty specjalne
Średnia
Alistair Anderson technik -
Neil Corbould
koordynator efektów specjalnych
9.0
Jabin Dickins technik 7.0
Paul Dunn efekty specjalne 7.0
Wilma Dunn efekty specjalne -
Ryan Hartnett technik -
Mark Howard II technik 8.0
Danielle McAulay efekty specjalne -
Mark Meddings koordynator efektów specjalnych -
Tim Mitchell technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Brendan Donnison dobór głosu -
John Hubbard dobór obsady -
Ros Hubbard dobór obsady -
Sean Adames kaskader -
Boubker Ahmed kaskader -
Jean-Charles Andrieux kaskader -
Antonio Arnalte kaskader -
Faycal Attougui kaskader -
Ivan Baena kaskader -
Ferenc Berecz kaskader -
Csaba Bordan kaskader -
Jordi Casares koordynator kaskaderów -
Gary Connery kaskader -
Eric Etje kaskader -
Ángel Gómez Fernández kaskader -
Othman Ilyassa kaskader -
Rowley Irlam
kaskader
6.0
Tidd James kaskader -
Bela Kasi kaskader -
Derek Lea kaskader -
Guy List kaskader -
Philippe Losson kaskader -
Attila Mora kaskader -
Raliegh Wilson kaskader -
Ben Cooke
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Daniel Naprous kaskader -
Louis-Marie Nyee kaskader -
Domonkos Pardanyi kaskader -
Justin Pearson
kaskader
-
Brice Parfait kaskader -
Gábor Piroch
kaskader
-
Cedric Proust
kaskader
-
Luis Manuel Gutierrez Santos kaskader -
Camilo Vila Novoa kaskader -
Shaun Wallace kaskader -
James Horner
dyrygent
7.6
Chuck Finch oświetlenie -
Stephen Finch elektryk (niewymieniony w czołówce) -
Brad Larner kamerzysta (asystent) -
Billy Merrell mistrz oświetlenia -