Grimm 7.3

Grimm to serial detektywistyczny oparty na klasycznych bajkach braci Grimm. Detektyw wydziału zabójstw z Portland, Nick Burkhardt dowiaduje się, że jest potomkiem elitarnej grupy łowców, zwanych Grimmami. Ich zadaniem jest utrzymać pokój między ludzkością, a baśniowymi stworami Wesen.

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1 7.1

Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest obiecującym detektywem wydziału zabójstw w Portland, do czasu kiedy może zobaczyć stwory, takimi jakie są naprawdę. W trakcie śledztwa w sprawie zaginionych dziewczynek uświadamia sobie że jest to dar rodziny Grimmów, który przekazać chce mu ciotka Marie Kessler (Kate Burton). Podczas spaceru Marie zostaje napadnięta przez stwora, lecz Nick jej pomaga przez co staje się kolejnym celem potwora.

Niedźwiedzie pozostaną niedźwiedziami 1x2 6.7

Sprawa włamania prowadzi Nicka (David Giuntoli) i Hanka (Russell Hornsby) do tajemniczej rodziny, która mieszka głęboko w lesie. Nick tymczasem zleca Eddiemu Monroe (Silas Weir Mitchell) pilnowanie swojej ciotki Marie Kessler (Kate Burton), która przebywa w szpitalu.

Strzeż się pszczoły 1x3

Nick i jego partner Hank zajmują się śledztwem w sprawie śmierci kobiety w tramwaju, której twarz jest znacznie zdeformowana. Lekarz jako przyczynę śmierci podaje wstrząs anafilaktyczny. Nick nie wierzy, że jedna pszczoła może zabić dorosłą kobietę, a wyniki sekcji zdają się to potwierdzać. Ktoś wprowadził strzykawką do ciała denatki zabójczą ilość jadu. Nick rozpoznaje w jednym z podejrzanych pszczołokształtnego. Istotę która może zamienić się w rój pszczół. Od nawróconego potwora, Eddiego Monroe'a dowiaduje się, że pszczołokształtni zwykle zajmują się jedynie przekazywaniem informacji i nie używają przemocy. Węch Eddie'ego prowadzi ich do domu Melissy Wincroft, która ma na strychu gigantyczną hodowlę pszczół.

Samotne dusze 1x4

Leroy Kent potrąca młodą kobietę. W czasie, gdy dzwoni po pogotowie obok kobiety pojawia się tajemnicza postać, która ją dusi. Nick i Hank rozpoczynają śledztwo od wizyty u męża ofiary, który się nad nią znęcał. Kiedy okazuje się, że to nie mąż jest mordercą śledczy szukają dalej. Trafiają do pensjonatu Billiy'ego Capry, w którym Nick rozpoznaje Siwobrodego. Urok osobisty Capry pozwala mu zawładnąć każdą osobą. Detektywi orientują się, że Capra może być odpowiedzialny za porwania i przetrzymywanie kobiet w całym kraju. Tymczasem na komisariacie pojawia się tajemniczy mężczyzna, zainteresowany pewną sprawą z przeszłości. Chce się zemścić na Grimmie.

Danse Macabre 1x5

Nick i Hank prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa licealnego nauczyciela muzyki, którego ciało zostało zniszczone przez szczury. Trop zaprowadza ich do szkolnego wyrzutka Rodiego (Nick Thurston). Nick odkrywa, że jego obecność jako nowego Grimma zaczyna wpływać na świat istot.

Trzy wilki złe 1x6

Hap Lasser jest pół człowiekiem, pół wilkiem. Udaje mu się ujść z życiem z wybuchu u niego w domu. Jego brat nie ma tyle szczęścia - ginie w przyczepie, w której mieszka. Nick i Hank podejrzewają, że ktoś poluje na rodzinę Lasserów. Na posterunku okazuje się, że Hap jest znajomym Eddie'ego Monroe'a, nawróconemu potworowi, który pomaga Nickowi. Eddie zabiera kolegę do siebie i obiecuje opiekować się nim, aż do rozwiązania sprawy. W nocy odwiedza ich Angelina, siostra Hapa, którą łączył kiedyś romans z Eddiem. Angelina nienawidzi Grimma i chce na własną rękę go zabić.

Rozpuść włosy 1x7

W trakcie pieszej wędrówki po lesie dwoje turystów zostaje napadniętych przez handlarza narkotyków. Mężczyzna chce ich zabić, bo wydaje mu się, że widzieli jego wartą miliony plantację marihuany. Turystom udaje się uciec, dzięki dziwnej istocie, która niespodziewanie morduje handlarza. Na miejscu zbrodni Nick i Hank odnajdują włos. Badania DNA wykazują, że należy on do Holly Clark, dziewczynki która zaginęła przeszło 9 lat wcześniej. Nick po raz kolejny prosi o pomoc Eddie'ego. Podejrzewa, że Holly też jest człowiekiem-wilkiem.

Zemsta 1x8

Sędzia Logan Patterson zostaje w brutalny sposób zamordowany. Miał wielu wrogów, więc Nicka i Hanka czeka dużo pracy przy sprawdzaniu wszystkich spraw, w których wydawał wyroki. Pierwszą wskazówką jest zegarek, który ktoś specjalnie zniszczył, żeby pokazywał 10:15 dnia 11 marca. Ostatnia właścicielka zegarka, asystentka prokuratora, również zostaje znaleziona martwa. Hank podejrzewa, że sprawcą jest skazany za brutalne morderstwo rodziny Oleg Stark, który właśnie uciekł z więzienia. Ponieważ Hank brał udział w zatrzymaniu Starka, policjanci podejrzewają, że może być następną ofiarą. Kapitan Renard każe mu zostać na posterunku. Tymczasem Stark jedzie do domu Nicka, żeby zmusić go do wyjawienia, gdzie ukrył się jego partner.

Mysz i człowiek 1x9

Śledczy prowadzą sprawę zabójstwa Leonarda Drake'a, mężczyzny którego zwłoki wrzucono do śmietnika. Tuż przed śmiercią ofiara wdała się w kłótnie z sąsiadami. Dwóch lokatorów, Martin i Mason, stanęło w obronie Natalie, dziewczyny nad którą Leonard się znęcał. Policjanci podejrzewają, że sprawcą jest któryś z nich. Niedługo po morderstwie Leonarda, w identycznych okolicznościach ginie właściciel warsztatu samochodowego. Juliette, narzeczona Nicka zauważa, że ich dom jest obserwowany. Mimo sprzeciwu narzeczonego, postanawia dowiedzieć się, dlaczego ktoś interesuje się ich życiem.

Sępy 1x10

Nick i Hank badają sprawę śmierci nastolatka, którego zwłoki zostały znalezione nad rzeką. Podczas śledztwa wychodzi na jaw, że chłopak był bezdomny. Trop prowadzi ich do kliniki, gdzie leczył się denat. Dzięki poszlace z lecznicy, Nick i Hank odkrywają czarny rynek handlarzy organami.

Tarantella 1x11

Tajemnicza kobieta uwodzi mężczyzn i zabija ich, zostawiając ich ciała w makabrycznym stanie. Detektyw Burkhardt musi ją odnaleźć, zanim znów dopuści się morderstwa. Nick odkrywa, że on i Juliet (Bitsie Tulloch) mogą być w niebezpieczeństwie.

Gladiatorzy 1x12

Starsze małżeństwo zostaje brutalnie zamordowane w domu w lesie. Podejrzanym jest Dimitri, były więzień, którego krwawe odciski palców śledczy znaleźli na miejscu zbrodni. Jednak policjanci nie mogą nigdzie go znaleźć. Wkrótce w dziwnych okolicznościach ginie kolega Dimitriego. Okazuje się, że obaj mieli tego samego kuratora sądowego - Leo Taymora. W toku śledztwa Nick i Hank odkrywają, że za morderstwami stoi bractwo, którego korzenie sięgają średniowiecznych czasów. Bractwo organizuje walki na śmierć i życie.

Trzy monety 1x13

Trzech mężczyzn organizuje napad na jubilera, u którego szukają zabytkowych monet. Jubilerowi udaje się je połknąć tuż przed śmiercią. Koroner wyciąga monety z brzucha ofiary. Trafiają w ręce Hanka. Ich posiadanie ma wyraźny wpływ na jego zachowanie - robi się agresywny. Tymczasem bandytów odwiedza Farley Kolt, któremu zależy na zdobyciu monet. Nick i Hank aresztują go. W trakcie przesłuchania Kolt zdradza Nickowi, że wie, jak zginęli jego rodzice. Starożytne monety wpadają teraz w ręce kapitana Renarda, który nie potrafi się oprzeć mocy, która w nich drzemie.

Smok 1x14

Dwóch złodziei zostaje spalonych żywcem przy próbie kradzieży. Wszystko wskazuje, że sprawcą może być bezdomny mężczyzna. Nick (David Giuntoli) spostrzega, że nie jest to zwykły człowiek. W celu odnalezienia podejrzanego kontaktuje się z córką bezdomnego, Ariel Eberhart (Danielle Panabaker).

Wyspa snów 1x15

Dwóch narkomanów napada na sklep z używkami. Ich celem jest zdobycie popularnego dla ich rasy narkotyku. Niestety sprawa wymyka się spod kontroli i jeden z nich morduje sprzedawcę. Na miejsce zbrodni przyjeżdża Hank i Nick, który kontaktuje się z siostrą ofiary Rosalee Calvert. Rosalee, która sama była kiedyś uzależniona od narkotyków pomaga Nickowi w śledztwie. Tymczasem kapitan Renard każe Adalind rozkochać w sobie detektywa. Adalind i Renard są przekonani, że żeby pokonać Grimma muszą najpierw pozbawić go wsparcia najlepszego przyjaciela. Adalind przygotowuje eliksir miłości, by uwieść Hanka.

Ptaszek 1x16

Nick zabiera Julie na romantyczny weekend, w trakcie którego zamierza się oświadczyć. Po drodze do domku w lesie gubią się i trafiają do gospodarstwa Timothy'ego Steinkellnera, który znęca się nad żoną. Nick dowiaduje się od Eddiego i Rosalee, że kobieta jest najprawdopodobniej rzadkim gatunkiem ptaka, który raz w życiu wyrzuca z organizmu złoty kamień. Nick podejrzewa, że mąż hoduje ją tylko po to, żeby zdobyć złoto. Eliksir Adalind bardzo silnie działa na Hanka. Kapitan Renard każe dziewczynie wykonać następny ruch, aby uwieść partnera Nicka.

Chory z miłości 1x17

Nick i Juliette zostają zaproszeni na kolacje przez Hanka, gdzie Nick dowiaduje się, że tajemniczą dziewczyną Hanka jest Adalinda. Czarownica, która jest odpowiedzialna za śmierć ciotki Marie. Tymczasem kapitan Renard bierze sprawy w swoje ręce, kiedy wizyta zagranicznych przedstawicieli jego rodu królewskiego zagraża jego pozycji.

Kot i mysz 1x18

U kapitana Renard pojawia Edgar Waltz, członek Verratu - tajemniczego baśniowego stowarzyszenia, do którego należą najbardziej wpływowi ludzie na świecie. Poluje na Iana Harmona - przywódcę ruchu oporu, który przeciwstawia się władzy Verratu. Okazuje się, że Ian to przyjaciel Rosalee i to właśnie u niej w sklepie szuka pomocy, gdy zostaje postrzelony. Rosalee i Eddie decydują się poprosić Nicka o pomoc w walce ze stowarzyszeniem. Nick zostaje wtajemniczony w historię relacji między ludźmi a baśniowymi potworami. Dowiaduje się, że te dwa światy są o krok od wojny.

Leave It to Beavers 1x19

W porachunkach gangsterskich ginie mężczyzna, który był właścicielem firmy budowlanej. Świadkiem zdarzenia jest młody chłopak, którego policja nie może nigdzie znaleźć. Nick dowiaduje się, że ofiara współpracowała przy budowie mostu z Salvatore, trollem. Według pradawnych tradycji trolle uważają się za właścicieli wszystkich mostów i żądają haraczu za wybudowanie każdego z nich. Nick podejrzewa, że ofiara nie chciała zapłacić. Zdesperowani mordercy wiedząc, że śledztwo prowadzi Grimm, postanawiają się go pozbyć. Wzywają na pomoc żniwiarzy.

Historia Kopciuszka 1x20

Nick i Hank badają śmierć bardzo zamożnej wdowy, poszlaki prowadzą ich do pasierbicy Lucindy (Amanda Schull) i jej ojca chrzestnego Spencera Harrisona (Tom Wright). Tymczasem Juliette bada okoliczności śmierci rodziców Nicka.

Wielka stopa 1x21

Jeden z koni miejscowego hodowcy zostaje zaatakowane przez dziwną bestię. Do poranionego zwierzęcia przyjeżdża Juliette. Podążając za śladami, które zostawił intruz odkrywa ciało mężczyzny. Tymczasem do Eddiego przychodzi Larry Wielka Stopa, który został postrzelony i potrzebuje pomocy. Larry nie jest w stanie wrócić do ludzkiej postaci. Policyjne psy gończe trafiają na ślad mordercy, który prowadzi je do domu Eddiego. Aby chronić kolegę, Eddie wybiega w swojej dzikiej postaci z domu w jego koszuli. Przez przypadek wpada prosto na Hanka.

Kobieta w czerni 1x22

Tajemniczy Akira Kimura (Brian Tee), który jest zamieszany w śmierć rodziców Nicka, przyjeżdża do Portland w celu odnalezienia przeklętych monet. Detektyw Burkhard podąża śladem Kimury. Adalinda szykuje zemstę na Nicku, w tym celu udaje się do Juliette.

Złe zęby 2x1

Nick walczy z Akirą Kimurą, który pojawił się w Portland, żeby zdobyć zabytkowe monety. W trakcie szamotaniny w domu Nicka niespodziewanie pojawia się jego matka, która okazuje się również Grimmem. Rosalee i Eddie szukają sposobu na wybudzenie Juliette ze śpiączki, w którą zapadła, gdy Adalind podała jej truciznę. W porcie dochodzi do brutalnego morderstwa.

Pocałunek 2x2

W tajemniczych okolicznościach ginie dwóch agentów FBI, którzy przyjechali do Portland zająć się sprawą morderstwa w porcie. Kapitan Renard podejrzewa, że za zabójstwami kryje się człowiek wysłany przez jego potężną, walczącą z Grimmami rodzinę. Kontaktuje się z bratem Erikiem i dowiaduje się, że krewni są już zniecierpliwieni faktem, że tak długo nie potrafi unieszkodliwić Nicka. Pod naciskiem Renarda, wiedźma...

Wschód złego księżyca 2x3

Szukając zaginionej córki dawnego przyjaciela Hanka, detektywi trafiają na bardzo nietypową imprezę rodzinną.

Kolec 2x4

Wybucha epidemia tajemniczej choroby, która daje się we znaki Monroe (Silas Weir Mitchell) i Rosalee (Bree Turner).

Dobry pasterz 2x5

Monroe wchodzi w rolę tajnego agenta, aby pomóc Nickowi odkryć prawdę o pewnym lokalnym kościele i jego nietypowej trzódce wiernych.

Po moim trupie 2x6

Angelina (Jaime Ray Newman) wraca do miasta. Czy to oznacza, że dni Monroe (Silas Weir Mitchell) są policzone?

Diabelska butelka 2x7

Czy brutalne morderstwo może mieć coś wspólnego z walką o opiekę nad dzieckiem? Okazuje się, że tak.

Po drugiej stronie 2x8

Nick i Hank chcą zdemaskować zabójcę dwóch nastoletnich uczestników turnieju kręglarskiego. Renard prosi Monroe’a, by pomógł mu zwalczyć jego obsesję na punkcie Juliette.

La Llorona 2x9

Nadchodzi Halloween, a w Portland ktoś zaczyna porywać dzieci. Nick podejrzewa, że w miejscowych opowieściach o duchach jest więcej niż ziarno prawdy.

Korzyści z ludzi 2x11

NBC 12-11-10 (USA)

Wiedza o świecie Nicka (David Giuntoli ) zmusza Hanka (Russell Hornsby) do głębszego zastanowienia się nad pewną zakończoną już sprawą.

Pora Hexenbestii 2x12

Adalind (Claire Coffee) wraca do Portland przepełniona żądzą zemsty. Już nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Naga prawda 2x13

Nick (David Giuntoli) musi zmierzyć się z tym, czego dowiedział się o Juliette (Elizabeth Tulloch).

Piaskun 2x15

Nick (David Giuntoli) musi zmierzyć się z nieznanym wcześniej Wesenem, który oślepia swoje ofiary.

Bezimienny 2x16

Baśń o okrutnym karle wydaje się kluczem do rozwikłania sprawy tajemniczych zabójstw pracowników firmy produkującej gry komputerowe.

Wewnętrzny głos 2x17

Rosalee zostaje powołana do ławy przysięgłych i stara się pokrzyżować plany pewnemu niezwykle elokwentnemu adwokatowi.

Stan zagrożenia 2x19

Nick stara się rozwiązać kosmiczną tajemnicę, która uświadamia mu, jak mało jeszcze wie o świecie Wesenów.

Pocałunek muzy 2x20

Nick (David Giuntoli) i Juliette (Elizabeth Tulloch) napotykają kolejną przeszkodę, która utrudnia im powrót do normalności.

Budzenie umarłych 2x21

Nick i Hank prowadzą sprawę zabójcy, który dwukrotnie zmarł, i ofiary, która wstała z martwych. Juliette odzyskuje pamięć i prosi Monroe’a, by pokazał prawdziwą twarz.

Dobranoc, słodki Grimmie 2x22

Nick, Hank i Wu badają sprawę ataków zombie, za które odpowiada Baron. Nie wiedzą jednak tego, że są one częścią planu Erica, który chce złapać Grimma w pułapkę.

Niewdzięczni umarli 3x1

Juliette, Monroe i Rosalee proszą Hanka o pomoc w powstrzymaniu ataku zombie. Jednocześnie próbują dowiedzieć się, co stało się z Nickiem.

Pod wpływem 3x2

Monroe, Hank, Rosalee i Juliette odnajdują Nicka i robią wszystko, co w ich mocy, by nie wyrządził już więcej zniszczeń.

Danie, które najlepiej smakuje na zimno 3x3

Seria makabrycznych zbrodni prowadzi do zaognienia dawnego sporu pomiędzy Nickiem i Hankiem. Nick i Monroe doskonale wiedzą, do czego to może doprowadzić.

Przygoda na jedną noc 3x4

Prowadząc dochodzenie w sprawie topielca z dziwnymi śladami na kostkach, Nick i Hank natrafiają na grupę wodnych Wesenów.

El Cucuy 3x5

Śledztwo w sprawie brutalnych zbrodni popełnionych na przestępcach prowadzi detektywów na trop latynoamerykańskiej legendy.

Opowieści dla naszych dzieci 3x6

Nowa sprawa przynosi Nickowi największe wyzwanie w jego dotychczasowym życiu. Kapitan Renard wyjeżdża z miasta „z powodów rodzinnych”.

Zimna krew 3x7

Seria tajemniczych zbrodni sugeruje, że stuletnia miejska legenda powraca do życia w Portland. Nick schodzi do miejskich kanałów, aby zbadać sprawę.

Dwanaście dni Krampusa 3x8

Starodawna weseńska opowieść o złym Mikołaju może pomóc wyjaśnić sprawę nastoletnich przestępców, którzy zaginęli tuż przed Bożym Narodzeniem.

Czerwone zagrożenie 3x9

Nick i Hank próbują rozwiązać zagadkę weseńskiego uzdrowiciela, którego moce zdają się przynosić więcej szkody niż pożytku.

Oko obserwatora 3x10

Nick i Hank przyglądają się zabójstwu związanemu z porachunkami gangów. Śledztwo komplikuje się, gdy okazuje się, że w sprawę jest zaangażowana terapeutka Hanka.

Dobry żołnierz 3x11

Nick i Hank zostają wezwani na miejsce zabójstwa weterana wojennego. Okazuje się, że za makabryczną zbrodnią może stać ktoś żądny zemsty.

Dzikie łowy 3x12

Nick i Hank badają sprawę mordercy, który skalpuje swoje ofiary. Juliette nawiązuje kontakt z matką Nicka. Adalind czuje, że wkrótce urodzi.

Objawienie 3x13

Monroe chciałby, aby rodzice zaakceptowali jego wybory w życiu osobistym. Przy okazji wdaje się w konflikt z Nickiem.

Ukochana mamusia 3x14

W Portland pojawia się przerażający drapieżca. Jego celem jest spodziewające się dziecka małżeństwo zaprzyjaźnione z sierżantem Wu.

Kiedyś byliśmy bogami 3x15

Nick i Hank trafiają w sam środek starożytnego konfliktu. Sprawa dodatkowo się zaognia, gdy angażuje się w nią Rada Wesenów.

Przedstawienie musi trwać 3x16

Podwójne morderstwo prowadzi detektywów do dziwacznego objazdowego wesołego miasteczka. Monroe i Rosalee muszą działać pod przykryciem.

Synchroniczność 3x17

Plan ruchu oporu mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa Adalind nabiera nowych wymiarów, gdy do gry wkracza niespodziewany sojusznik.

Prawo poświęcenia 3x18

Nick (David Giuntoli) łączy siły ze swoją matką Kelly Burkhardt (Mary Elizabeth Mastrantonio), aby ochronić dziecko Adalind (Claire Coffee).

Kłopoty 3x19

Nick i Hank badają sprawę zabójczyni, której ofiarą padają Wesenowie. Adalind planuje nowy sojusz, który zapewni bezpieczeństwo jej dziecku.

Moja piękna Wesenka 3x20

Nick uczy Trubel trudnej sztuki poruszania się po ich niebezpiecznym świecie. Dochodzi do wniosku, że najlepszym nauczycielem będzie dla niej praktyka.

Dziedzictwo 3x21

Nick i Hank badają sprawę podwójnego zabójstwa. Okazuje się, że ofiary należały do stowarzyszenia Verrat, a ich zadaniem było odnalezienie cennych weseńskich artefaktów.

Blondynka z ambicjami 3x22

Dla Rosalee i Monroe’a nadszedł wielki dzień. Ogromowi ich radości równać się będzie jedynie ogrom bólu, który niespodziewanie spotka ich bliskich.

Dzięki za wspomnienia 4x1

Pozbawiony mocy Nick stara się wraz z Hankiem i Trubel powstrzymać zabójczego, przypominającego ośmiornicę Wesena. Ciężko ranny Renard walczy o życie w szpitalu.

Ośmiornica 4x2

Matka Renarda, korzystając ze swoich mocy, przywraca mu życie. Nick wysyła Trubel na obserwację Wesena-zabójcy. Adalind marnieje w austriackim lochu.

Ostatnia walka 4x3

Nick i Hank przyglądają się tajemniczemu klubowi bokserskiemu Wesenów. Elizabeth wspólnie z Monroem i Rosalee szukają zaklęcia, które przywróci Nickowi jego moce.

Golem 4x4

Dowody wskazują na to, że brutalny Wesen o posturze ogra został uduszony. Nick i Hank podejrzewają, że w to morderstwo może być zamieszany golem.

Iluzja 4x5

Nick i Hank wyruszają na pomoc doprowadzanej do szaleństwa przez mówiącego Wesena-wilka dziedziczce. Monroe i Rosalee otrzymują groźby od starożytnego stowarzyszenia.

Autostrada łez 4x6

Juliette ponagla Nicka, aby użył zaklęcia Elizabeth. Nick i Hank ścigają Wesena, o wyglądzie warana z Komodo, który porywa kierowców na autostradzie.

Grimm, który ukradł Gwiazdkę 4x7

Monroe ma dla Rosalee świąteczną niespodziankę. Nick i Hank badają sprawę tajemniczych włamań, za którymi stoją złośliwi Wesenowie, którzy przybrali postać golbinów.

Chupacabra 4x8

Nieświadomy zagrożenia podróżnik sprowadza do Portland śmiercionośne stworzenie znane jako „El Chupacabra”. Wu wyjawia Nickowi swoje podejrzenia.

Wesenrein 4x9

Nick i Hank odkrywają przed Wu świat Wesenów. Monroe zostaje porwany przez Radę Wesenów. Obdarzona mocami Hexenbiest Juliette musi nauczyć się żyć na nowo.

Trybunał 4x10

Monroe staje przed sądem Rady Wesenów — wyrok skazujący będzie oznaczał karę śmierci. Nick i Wu wyruszają mu na pomoc, zaś Juliette i Rosalee poszukują zdrajcy.

Śmierć nas rozłączy 4x11

Monroe i Rosalee wyruszają wreszcie w podróż poślubną, a Nick, Hank i Wu badają sprawę łowcy duchów zamordowanego przez Wesena podobnego do węgorza.

Maréchaussée 4x12

Nick i Hank śledzą zabójców pary Wesenów — wróżbitów — i odkrywają związek między Radą Wesenów i podejrzanym łowcą nagród.

Próba ognia 4x13

Chcąc rozwiązać zagadkę śmierci nastolatków w płomieniach, Nick udaje się po pomoc do swojego odwiecznego wroga. Adalind wraca do Portland i szykuje się do konfrontacji.

Niefart 4x14

Nick poznaje bolesną prawdę o nowej tożsamości Juliette. Nick, Hank i Wu prowadzą śledztwo w sprawie śmierci nastolatka, któremu odcięto stopę.

Podwójna randka 4x15

Nick i Hank podążają za dziwacznymi wskazówkami pozostawionymi przez oślizgłego, oskarżonego o morderstwo Wesena. Adalind dokonuje zaskakującego odkrycia.

Złamane serce 4x16

Śledztwo w sprawie śmierci cyklisty prowadzi Nicka i Hanka na trop pięknego Wesena o zabójczym dotyku. Pościg za Dianą przejmuje nowy członek rodziny królewskiej.

Hibernaculum 4x17

Nick, Hank i Wu podążają tropem wężowatego Wesena, który zamraża swoje ofiary. Omdlenia i krwawienia Renarda nasilają się, zaś Juliette poprzysięga zemstę.

Mishipeshu 4x18

Sprawa szkolnego morderstwa prowadzi Nicka i Hanka do świata brutalnej walki o władzę wśród rdzennych Amerykanów, w którą zamieszany jest także Wesen.

Żelazny Hans 4x19

Nick i Hank niespodziewanie natrafiają na młodych Wesenów, których pozorny biwak okazuje się mieć wyjątkowe znaczenie. Juliette zawiera złowieszczy sojusz.

Nie znacie Kuby 4x20

Wszyscy podejrzewają, że grasujący nożownik wzoruje się na Kubie Rozpruwaczu, ale wskazówki znajdywane przez Nicka i Hanka czynią sprawę jeszcze bardziej zagadkową.

Ból głowy 4x21

Podczas gdy Hank i Nick są coraz bliżej pojmania naśladowcy Kuby Rozpruwacza, życie Wu jest zagrożone. Sojusz Juliette z rodziną królewską prowadzi do zabójczej zdrady.

Bij zabij! 4x22

W obliczu szokującej brutalności rodziny królewskiej i służących im Wesenów Nick dąży do zemsty. Pomagają mu w tym Adalind i Trubel, która wróciła do Portland.

Tożsamość 5x1

W obliczu przeżytej tragedii nawiedzany przez niepokojące wizje Nick skupia swoją uwagę na Wesence, która staje się dla niego głównym podejrzanym o zbrodnie.

Niebezpieczny Wesen 5x2

Rosalee i Monroe pomagają Nickowi i Adalind przygotować się do rodzicielstwa, a Hank i jego nowy partner badają okrutne morderstwo w firmie inwestycyjnej.

Zagubieni chłopcy 5x3

Grupa sierot porywa Rosalee, aby uczynić ją swoją matką. Monroe i Nick spieszą jej na pomoc po tym, jak odkrywają związek z poprzednim porwaniem.

Piękna królewna 5x4

Nick i Hank ścigają Wesena-gangstera, który oferuje trzem kawalerom rękę swojej córki w zamian za dokonanie zemsty na zabójcy jego syna.

Król szczurów 5x5

Nick i Hank usiłują zrozumieć niedawne działania Trubel, jednocześnie badając morderstwo dwóch Wesenów na lokalnym wysypisku.

Noc Wesenów 5x6

Nick zostaje wtajemniczony przez Trubel w sprawie komórki Chavez. Później bada falę zbrodni popełnianych przez Wesenów, która doprowadziła do śmierci właściciela sklepu.

Nowa Ewa 5x7

W poszukiwaniu odpowiedzi na temat Juliette Nick kontaktuje się z Meisnerem, a Monroe i Rosalee szukają pomocy u Rady Wesenów w związku z powstaniem Czarnego Szpona.

Gadzina 5x8

W tajnej placówce Meisnera Nick poznaje nieczułą Eve, a następnie wraz z Hankiem bada śmierć turysty nad jeziorem, gdzie według legendy żyje potwór.

Ukrzyżowany 5x9

Monroe działa pod przykryciem, by pomóc schwytać osobę stojącą za rytualnymi morderstwami. Trubel i Eve badają sprawę pojawienia się nieuchwytnego zabójcy.

Mapa siedmiu rycerzy 5x10

Po zdobyciu starożytnych ksiąg niemiecki wujek Monroe’a przylatuje do Portland, aby pokazać je Nickowi. Nie wie tylko, że Czarny Szpon też się nimi interesuje.

Kluczowy ruch 5x11

Nick i Monroe udają się do Szwarcwaldu w Niemczech po tym, jak grupie udaje się odczytać mapę Grimma. Na prośbę Nicka Renard rozpoczyna poszukiwanie zabójcy.

Tajemnice Szwarcwaldu 5x12

W Niemczech Nick i Monroe odnajdują długo ukrywany skarb. W Portland Hang, Wu i Renard ścigają zabójcę przez pogrążone w chaosie miasto.

Milczenie wojowników 5x13

Dochodzenie Nicka i Hanka w sprawie makabrycznego morderstwa doprowadza ich do zapaśnika, którego maska posiada wielką moc. Renard rozważa kuszącą propozycję.

Likantropia 5x14

Nick i Hank badają sprawę ataku w lesie, prawdopodobnie dokonanego przez wilkołaki. Eve znajduje dowód potwierdzający zaskakujące działania Czarnego Szpona.

Wieczna młodość 5x15

Rosalee pomaga Nickowi i Hankowi zbadać spisek Wesenów wycelowany w kobiety z obsesją na punkcie młodości. Eve próbuje się dowiedzieć więcej o Renardzie.

Wyznawca 5x16

Nick i Hank badają sprawę pastora-Wesena, którego wyznawcy stwierdzają, że on sam potrzebuje ocalenia. Eve korzysta z kapelusza, aby odkryć, co wie Renard.

Inugami 5x17

Nick i Hank podążają śladem żądnego zemsty, uzbrojonego w miecz japońskiego Wesena. Nick prosi Monroe’a i Rosalee o pomoc w zbadaniu starego tunelu pod jego domem.

Poczciwy z kościami 5x18

Idąc tropem szczątków pozbawionych szkieletu, Nick i Hank trafiają na Wesena skrywającego mroczną tajemnicę rodzinną. Hank spotyka znowu Wesenkę Zuri.

Poskromienie Wu 5x19

Wyczerpany Wu zmaga się ze skutkami ugryzienia przez Wesena, a Adalind staje w obliczu trudnej decyzji dotyczącej Diany, Renarda i spisku Czarnego Szpona.

Zła noc 5x20

Adalind ma trudności z zaakceptowaniem nowych sojuszników, a rozwścieczony Nick próbuje odzyskać rodzinę. Hank dokonuje niepokojącego odkrycia o Zuri.

Początek końca: Część 1 5x21

Czarny Szpon bierze na celownik Monroe’a i Hanka, a Mur Hadriana skupia się na zlokalizowaniu tajemniczego i nieuchwytnego Conrada Bonapartego.

Początek końca: Część 2 5x22

Wyczuwając zwycięstwo, Bonaparte zmusza Nicka do spotkania w celu omówienia księgi Grimma. Renard i Adalind zmagają się z nieprzewidywalnymi mocami Diany.

Zbieg 6x1

Po chaotycznych wydarzeniach z poprzedniego sezonu Renard przygotowuje misterny atak na Nicka. Eve doświadcza komplikacji po użyciu uzdrawiającego patyka.

Węzeł zaufania 6x2

Nick ucieka, a Hank i Wu przejmują zadanie pokonania Renarda. Eve i Trubel badają tajemnicze płótno.

Kapitanie! Mój Kapitanie! 6x3

Nick znajduje nowy sposób na podkopanie wizerunku Renarda. Pomagają mu w tym Eve, Monroe i Rosalee, pracując nad ważnym zaklęciem.

El Cuegle 6x4

W związku z porwaniem Nick, Hank i Wu wszczynają śledztwo wobec Wesena, którym kierują nieoczekiwane motywy. Diana przekazuje zaskakujące wieści Monroe’owi i Rosalee.

Siedem lat chudych 6x5

Zespół bada morderstwo w parku. Tymczasem Monroe i Rosalee sprawdzają, czy przeczucie Diany było słuszne, Adalind zaś znajduje osłabioną Eve w tunelu pod kryjówką.

Śniadanie do łóżka 6x6

Renard stawia czoła swojej przeszłości, a zespół bada sprawę brutalnego morderstwa w hotelu. Monroe i Rosalee pomagają Eve w odczytaniu tajemniczych symboli z płótna.

Ślepa miłość 6x7

Grupowa wycieczka z okazji urodzin Monroe’a przybiera morderczy obrót. Renard zbliża się do Diany, a Eve zostaje nawiedzona przez mroczną moc.

Powrót syna 6x8

Eve szuka schronienia w Zielarni. Hank i Wu badają sprawę śmierci kilku naukowców, a Renard sprawdza narysowane przez Dianę znaki.

Ludzie z drzewa 6x9

Po przerażającym przeżyciu Eve pozostali podejmują nowe środki ostrożności. Nick, Hank i Wu udają się do mrocznego lasu zbadać sprawę upiornego drzewa.

Magia krwi 6x10

Eve zwraca się do Adalind po pomoc, Renard rozmawia z Nickiem o symbolach z tunelu, a brutalny atak na dom spokojnej starości prowadzi do wszczęcia śledztwa.

Tam, gdzie dzikie stwory 6x11

Eve i Nick robią ryzykowny krok w nieznane. Pod ich nieobecność pozostali postanawiają podzielić się z Renardem informacjami.

Proroctwo 6x12

Mroczna moc z innego wymiaru przybywa do Portland. Gdy Nick i Eve przygotowują się do walki, Hank i Wu zostają wciągnięci w wir dziwnych wydarzeń.

Koniec 6x13

W obliczu zagłady zespół nie szczędzi sił, szukając sposobu na pokonanie Zerstörera. Renard i Adalind walczą o życie swoich dzieci.