Requiem dla snu 2000

Requiem for a Dream

Film opowiada historię czworga bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od otaczającej ich rzeczywistości. Dążąc ślepo do zrealizowania swojej wizji szczęścia, nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Ellen Burstyn
jako Sara Goldfarb
Jared Leto
jako Harry Goldfarb
Jennifer Connelly
jako Marion Silver
Marlon Wayans
jako Tyrone C. Love
Christopher McDonald
jako Tappy Tibbons
Louise Lasser
jako Ada
Keith David
jako Duży Tim
Janet Sarno
jako Pani Pearlman
Dylan Baker
jako Doktor z południa
Ben Shenkman
jako Dr Spencer
Suzanne Shepherd
jako Pani Scarlini

Film opowiada historię czworga bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od otaczającej ich rzeczywistości. Dążąc ślepo do zrealizowania swojej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, co doprowadza ich do samotności, a w rezultacie - do osobistej tragedii. Requiem dla snu, filmowa adaptacja powieści Huberta Selby'ego Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
sen, więzienie, morderstwo, korupcja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2001-03-16 (kino), 2000-05-14 (świat), 2003-04-28 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Wytwórnia
Artisan Entertainment
Thousand Words
Sibling Productions (producent) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Delusion Over Addiction
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
102 minut
Budżet
4 500 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
ula8703 użytkownik
  • 10

"Requiem dla snu" to film z gatunku tych filmów, o których często zdarza się mówić: "...to jak powrót do domu...". przeczytaj recenzję

Adrian użytkownik
  • 10

Zaczynało się tak niewinnie... przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Jared Leto do roli w filmie schudł 13 kilogramów. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Mówią Darren Aronofsky i Hubert Selby Jr. — Wychowałem się w Brooklynie. Kiedy czekały mnie pierwsze egzaminy w college'u, byłem przerażony i zapisałem się do biblioteki, żeby się czegoś nauczyć. Któregoś razu wpadła mi w oko książka i słowo "Brooklyn" w tytule. Jeśli pochodzisz z Brooklynu, wszystko co dotyczy tej dzielnicy wydaje ci się interesujące. Książka wciągnęła mnie od pierwszego zdania. Zawaliłem... zobacz więcej

Komentarze do filmu 81
Siwy1984 4

Słabiutko – Zdecydowanie jest to najsłabszy film o dragach jaki widziałem , a trochę ich już miałem okazję w swoim życiu widzieć , ponieważ ogólnie lubię filmy o tej tematyce.
Do takich produkcji jak "Dzieci z dworca Zoo" czy "Trainspotting" który nie dawno oglądałem , czy nawet "Human Traffic" ten film nie ma najmniejszego startu..
Nie wiem co niektórzy w nim widzą bo dla mnie jest on zwyczajnie nudny , zbyt powolny i kompletnie nijaki , i przede wszystkim nie budził on we mnie żadnych emocji , jakie odczuwałem we wspomnianych wyżej przeze mnie produkcjach które osobiście bardzo cenię.
Jedyne czym się może ten film tak naprawdę bronić to tym że poruszono tu oprócz tematu dragów również problem uzależnienia od telewizji z jakim boryka się wielu ludzi , jak i również problem nadużywania leków. I to są w sumie dwie mocne strony tego dzieła.Bo jeśli chodzi o sam temat dragów to tutaj pokazano to naprawdę bardzo słabo.

ManFromTheBoat 3

Aronofsky porusza się w temacie z gracją żelbetonowego kloca. I uwaga – narkotyki są złe. To dopiero jest nowość.

master602 3

3/10 – dla mnie kiepski

grzesiulek1983 9

Dla ludzi o… – mocnych nerwach…

MannyPacquiao 2

Film kierowany dla młodzierzy 2/10 – Mający na celu odstraszenie dzieci od narkotyków

miodzik MannyPacquiao 9

Jak widać, nie wszystkie dzieci od tychże odstraszył.

Quagmire MannyPacquiao 10

Sprowadzanie tego filmu jedynie do poziomu antynarkotykowej agitki jest po prostu śmieszne (chociaż może i na tym polu Requiem działa doskonale). Aronofsky mówi o wielu rodzajach uzależnień, od leków, narkotyków przez telewizje po obsesyjne dążenie do doskonałości. Rozprawia się też z american dream, z mitem amerykańskiej szczęśliwej rodziny i z wyidealizowanym obrazem jaki przekazują nam media. Polecam zatem kolejny seans.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

BigGiantHead
117 punktów
arksi
80 punktów
ula8703
75 punktów
Lukasz_Jastrzebski
61 punktów
Ronaldinho
57 punktów
Perfik
38 punktów
ferhin2
38 punktów
Beznickowy
37 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…