Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Tony Palmer | ||
Christopher Hall
(asystent)
|
||
Andrew Montgomery
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Tony Palmer | ||
David Rudkin | ||
Solomon Volkov
(książka "Memoirs of Dimitri Shostakbvich")
|
||
Producenci | Ocena | |
Michael Henry
producent wykonawczy
|
||
Grahame Jennings
producent wykonawczy
|
||
Michael Kustow
producent wykonawczy
|
||
Maureen Murray
współproducent
|
||
Tony Palmer
producent
|
||
Gladys Pearce
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Ben Kingsley
Dimitr Szostakowicz
|
7,8
|
|
Sherry Baines
Nina Szostakowicz
|
||
Magdalen Asquith
Galya Szostakowicz
|
||
Mark Asquith
Maxim Szostakowicz
|
||
Terence Rigby
Józef Stalin
|
||
Ronald Pickup
Marszałek Tuchaczewski
|
||
John Shrapnel
Andre Zhdanov
|
||
Robert Reynolds
Brutus
|
||
Vernon Dobtcheff
Gargolovsky
|
6,0
|
|
Colin Hurst
Sekretarz Stalina
|
||
Joyce Grundy
Matka Stalina
|
||
Mark Thrippleton
Młody Stalin
|
||
Liza Goddard
Angielska humanistka
|
||
Peter Woodthorpe
Alexander Glazunov
|
||
Robert Stephens
Vsevolod Meyerhold
|
||
William Squire
Khatchaturyan
|
||
Murray Melvin
Montażysta filmowy
|
||
Robert Urquhart
Dziennikarz
|
||
Christopher Bramwell
Vanya
|
||
Brook Williams
H.G. Wells
|
||
Marita Phillips
Madam Lupinskaya
|
||
Frank Carson
Otyły mężczyzna podczas karnawału
|
||
Chris Barrie
Szczupły mężczyzna podczas karnawału
|
||
Mitzi Mueller
Zakonnica
|
||
Tracey Spence
Tsvetayeva
|
||
Dorota Kwiatkowska-Rae
Anna Achmatowa
|
6,0
|
|
Ed Bishop
Amerykański komentator
|
||
Andrew Brittain
Malko
|
||
Curly Carter
Zezowaty mężczyzna
|
||
Rosemary Chamney
Konsjerżka
|
||
Jane Cox
Wdowa
|
||
Chris D'Bray
Dorian Gray
|
||
Val Elliott
Francuska, surowa nauczycielka
|
||
Peter Faulkner
Mayakovsky
|
||
Margaret Fingerhut
Chrześcijanka
|
||
Nicholas Fry
Maxim (lat 37)
|
||
Igor Gridneff
Ślepiec
|
||
Rodney Litchfield
Sherlock Holmes
|
||
Van Martin
Niemiecki humanista
|
||
Bronco McLoughlin
Cossack
|
||
Rowena Parr
Galya (lat 39)
|
||
David Sharpe
Mandelstam
|
||
Julian Stanley
Andre Gide
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Nicholas D. Knowland | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Zeljko Marasovich | ||
Kostiumy | Ocena | |
John Hibbs | ||
Montaż | Ocena | |
Tony Palmer | ||
Muzyka | Ocena | |
Rudolf Barshai
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Wendy Rawson
fryzjer
|
||
Penny Smith
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tony Palmer
scenograf
|
||
Chris Bradley
dyrektor artystyczny
|
||
Chris Browning
dyrektor artystyczny
|
||
Paul Templeman
dyrektor artystyczny
|
||
Patrick Begley
główny rekwizytor
|
||
Rohan Harris
modelarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
David Bimson
dźwięk
|
||
Alan Dykes
mikser ponownego nagrania
|
||
John Lundsten
mikser
|
||
Ian Maclagan
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Pete Cavaciuti
operator steadicam
|
||
Mark Gibbon
oświetlenie
|
||
Ossie Jung
mistrz oświetlenia
|
||
Daniel Meadows
fotosista
|
||
Cherry Fiddaman
księgowy (asystent)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Fabuła
Multimedia
Pozostałe
Proszę czekać…