1917 7.3

W szczytowym okresie I wojny światowej, dwójka młodych brytyjskich żołnierzy – Schofield i Blake – otrzymuje zadanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się misją niemożliwą do wykonania. Muszą jak najszybciej przekroczyć terytorium wroga, aby przekazać informację, która ma zatrzymać atak mogący pochłonąć setki istnień – w tym życie brata Blake’a.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Sam Mendes 7.8
Mary Boulding (asystent) -
Joey Coughlin (asystent) -
Jonny Eagle (asystent) -
Michael Lerman (asystent) -
Edel McCormick (asystent) -
Ciara McIlraith (asystent) -
Abbie Sheridan (asystent) -
Eileen Yip (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Sam Mendes 7.8
Krysty Wilson-Cairns -
Producenci
Średnia
Pippa Harris producent -
Callum McDougall producent -
Sam Mendes
producent
7.8
Brian Oliver producent -
Jayne-Ann Tenggren producent -
Michael Lerman współproducent -
Julie Pastor współproducent -
Jeb Brody producent wykonawczy -
Ricardo Marco Budé producent wykonawczy -
Ignacio Salazar-Simpson producent wykonawczy -
Hannah Godwin kierownik produkcji -
Callum McDougall kierownik produkcji -
Lorenzo Bertolazzi kierownik produkcji (asystent) -
Michael Solinger nadzorca postprodukcji -
Bertie Spiegelberg nadzorca produkcji -
Emma Dunleavy koordynator produkcji -
Metusalem Bjornsson koordynator produkcji (Islandia) -
Aashish Gadhvi koordynator produkcji (asystent) -
Jack Timbrell koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Dean-Charles Chapman
St. szer. Blake
6.3
George MacKay
St. szer. Schofield
6.5
Daniel Mays
Sierż. Sanders
5.0
Colin Firth
Gen. Erinmore
7.5
Pip Carter
Por. Gordon
4.0
Andy Apollo Sierż. Miller -
Paul Tinto Podoficer Baker -
Josef Davies Szer. Stokes -
Billy Postlethwaite
Podoficer Harvey
6.0
Gabriel Akuwudike Szer. Buchanan -
Andrew Scott
Por. Leslie
8.0
Spike Leighton Kilgour -
Robert Maaser Niemiecki pilot -
Gerran Howell
Szer. Parry
-
Adam Hugill
Szer. Atkins
-
Mark Strong
Kpt. Smith
7.4
Richard McCabe
Płk Collins
-
Benjamin Adams Sierż. Harrop -
Anson Boon Szer. Cooke -
Kenny Fullwood Szer. Rossi -
Tommy French Szer. Butler -
Luke Hornsby Szer. Pinewood -
Jack Shalloo Szer. Seymour -
Elliot Edusah Szer. Grey -
Chris Walley Szer. Bullen -
Michael Jibson
Por. Hutton
5.0
Bradley Connor Sierż. Gardner -
Justin Edwards
Kpt. Ivins
-
John Hollingworth
Sierż. Guthrie
6.0
Daniel Attwell Kpt. Sandbach -
Michael Rouse Kpt. Rylands -
Benedict Cumberbatch
Płk MacKenzie
8.3
Adrian Scarborough
Mjr Hepburn
-
Richard Madden
Por. Joseph Blake
6.6
Teresa Mahoney
Matka Blake'a (niewymieniony w czołówce)
-
Charles Alexandre Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Kaine Applegate Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Anj Avraam Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Fabio Bocca Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Jake Burnside Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Harrison Cope Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Richard Curtis Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Tom Dunham Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Kieran Geary Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Joseph Aston Grant Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Sammy John Heaney Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Mikel Iriarte Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Ibrahim Majid Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Charlie McLeod Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Michael Mortimer Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Mark Oldridge Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Richard Price Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Jon Ramsbottom Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Mark Schneider Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Will Sharp Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
James Troake Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Patrick Walsh Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
James Willmott Brytyjski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Scott Harrington Żołnierz z Devon (niewymieniony w czołówce) -
Fraser Young Żołnierz z Devon (niewymieniony w czołówce) -
Richard Townsley Brytyjski chirurg (niewymieniony w czołówce) -
Owun Birkett Królewski inżynier (niewymieniony w czołówce) -
Joseph Mills Lekarz wojskowy (niewymieniony w czołówce) -
Robin Lee Kapitan (niewymieniony w czołówce) -
Callum Needham Kapral (niewymieniony w czołówce) -
Josh Turner Kapral (niewymieniony w czołówce) -
Daniel Smales Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Ketan Majmudar Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Spencer Allum Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Roger Deakins 7.8
John Marzano
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
8.0
Gary Hymns (główna pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Thomas Newman 8.3
Kostiumy
Średnia
David Crossman -
Jacqueline Durran -
Marianna Bourmpoula -
Helen Braham -
Henry Christopher -
Joel Christopher -
Lorna Cook -
Sally James -
Rebecca Sellors -
Cara Stevens -
Anthony Tuff -
Stella Atkinson (asystent) -
Samantha Choat (asystent) -
William Evans (asystent) -
Heidi McQueen-Prentice (asystent) -
Amanda Trewin (asystent) -
Neil Murphy (nadzorca kostiumów) (nadzorca garderoby) -
Rupert Steggle (garderoba) (asystent) -
Kieron Stone (garderoba) (asystent) -
Helen Jerome (garderoba) (asystent) -
Montaż
Średnia
Lee Smith 9.0
Gemma Bourne (asystent) -
Deborah Kavanagh (asystent) -
Pearce Roemer (asystent) -
Alex Waite (stażysta) -
George More Gordon (taśma video) (asystent) -
Jack Kelly (taśma video) (stażysta) -
Charakteryzacja
Średnia
Andrea Finch nadzorca charakteryzacji -
Naomi Donne
projektant makijażu
-
Tristan Versluis projektant efektów specjalnych makijażu -
Alex Harper efekty specjalne makijażu -
Chris Lyons efekty specjalne makijażu -
Grace McComisky efekty specjalne makijażu -
Nacho Díaz efekty specjalne makijażu -
Sylvia Atkins charakteryzator -
Faye Aydin charakteryzator -
Rebecca Cole charakteryzator -
Lacey Corbould charakteryzator -
Doone Forsyth charakteryzator -
Marzenna Fus-Mickiewicz charakteryzator -
Jules Greenan charakteryzator -
Charlie Hounslow charakteryzator -
Sara Kramer charakteryzator -
Sarah Jane Marks charakteryzator -
Mariona Trias charakteryzator -
Andrew Whiteoak charakteryzator -
Andrea Finch nadzorca stylizacji -
Naomi Donne
projektant fryzur
-
Sylvia Atkins fryzjer -
Faye Aydin fryzjer -
Rebecca Cole fryzjer -
Doone Forsyth fryzjer -
Jules Greenan fryzjer -
Charlie Hounslow fryzjer -
Mariona Trias fryzjer -
Andrew Whiteoak fryzjer -
Julie Atkins charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Dennis Gassner scenograf 7.0
Simon Elsley dyrektor artystyczny -
Elaine Kusmishko dyrektor artystyczny 7.0
Rod McLean dyrektor artystyczny 8.0
Niall Moroney dyrektor artystyczny 6.0
Stephen Swain dyrektor artystyczny -
Laura Ng dyrektor artystyczny -
Sarah Bicknell dyrektor artystyczny (asystent) -
Lauren Briggs-Miller dyrektor artystyczny (asystent) -
Danny Clark dyrektor artystyczny (asystent) -
Aoife Warren dyrektor artystyczny (asystent) -
Lee Sandales dekorator wnętrz -
Ben Barrington-Groves dekorator wnętrz (asystent) -
Guy Mount dekorator wnętrz (asystent) -
Anna Wyatt dekorator wnętrz (asystent) -
Charles Bodycomb zbrojmistrz -
Dave Evans zbrojmistrz -
Jason Horwood zbrojmistrz -
Joss Skottowe zbrojmistrz -
Jim Cornish scenopis obrazkowy -
Laura Dishington projektant graficzny -
Natasha Jones projektant graficzny -
Anthony Noble projektant graficzny -
Laurine Cornuéjols projektant graficzny (asystent) -
Jamie Wilkinson główny rekwizytor -
Jack Garwood główny rekwizytor (asystent) -
Will Ayres rekwizytor -
Renato Cavallaro rekwizytor -
Matt Chisholm rekwizytor -
Laura Collins rekwizytor -
Charlie Horwood rekwizytor -
Timayne Jones rekwizytor -
Charlie Summerville rekwizytor -
Xavier Swinton Byrne rekwizytor -
Dave Tincombe rekwizytor -
Daniel Valentine rekwizytor -
Buddie Wilkinson rekwizytor -
Conrad Thompson rzeźbiarz -
Rob Menzer rzeźbiarz -
Sophie Le Lievre rzeźbiarz -
Annika Hellgren rzeźbiarz -
Casey Banwell rzeźbiarz (asystent) -
Annette L. Skjetne rzeźbiarz (asystent) -
Michael Weaver malarz -
Graham Antill malarz -
Ryan McPhail malarz -
James Bede stolarz -
Tony Marks stolarz -
Graham Mitchell stolarz -
Wolfgang Osterholzer stolarz -
Anthony Owen stolarz -
Nick Slater stolarz -
Dźwięk
Średnia
Michael Fentum projektant dźwięku -
James Harrison projektant efektów dźwiękowych -
Scott Millan mikser ponownego nagrania -
Mark Taylor mikser ponownego nagrania -
Oliver Tarney nadzorujący montaż dźwięku 7.0
Aran Clifford montaż dźwięku (asystent) -
Peter Clarke montaż muzyki -
Conor Kelly technik miksu -
Candela Palencia technik miksu -
Rachael Tate nadzorca postsynchronu -
Robert J Mann mikser postsynchronu (asystent) -
Sue Harding imitator dźwięku -
Andrea King imitator dźwięku -
Sophia Hardman imitator dźwięku (asystent) -
Oliver Ferris imitator dźwięku (asystent) -
Hugo Adams montaż imitacji -
Tim White mikser -
Stuart Wilson mikser -
Tom Wilkin dźwięk (asystent) -
Hugh Sherlock dźwięk (asystent) -
Thomas Fennell dźwięk (asystent) -
Efekty specjalne
Średnia
Alicia Davies koordynator efektów specjalnych 7.0
Jem Lovett nadzorca efektów specjalnych 7.0
Dominic Tuohy nadzorca efektów specjalnych 8.0
Jody Eltham efekty specjalne -
Jack Murphy efekty specjalne -
Luke Murphy efekty specjalne 7.0
Jordi Morera makijaż -
Vince Abbott technik -
Adam Aldridge technik -
Phil Ashton technik -
Ian Biggs technik -
Richard Cheal technik -
Paul Clancy technik -
Ryan Conder technik -
David Dunsterville technik -
Michael Durkan technik -
Dean Ford technik -
Darrell Guyon technik 8.0
Dave Keen technik -
Sean Kenrick technik -
Steve Mosley technik -
Stuart Prior technik -
Darren Shearwood technik -
Phoebe Tait technik -
Mike March technik (asystent) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Ben Cooke
koordynator kaskaderów
-
Hayley Saywell koordynator kaskaderów -
Marlow Warrington-Mattei
koordynator kaskaderów (asystent)
-
Luke Scott kaskader dublujący: Dean-Charles Chapman -
Anthony Skrimshire kaskader dublujący: George Mackay -
Arran Topham kaskader dublujący: George MacKay -
Rhye Copeman
układacz
-
Chris Newton układacz -
Benjamin Ashley kaskader -
Russell Balogh
kaskader
6.0
Jason Beeston kaskader -
Matthew Bell kaskader -
Tom Cotton kaskader -
Matt Fraser Dawson kaskader -
Wayne Docksey kaskader -
Josh Dyer kaskader -
Doren John Farmer kaskader -
Tom Hatt kaskader -
Steve Jehu
kaskader
-
Bogdan Kumshatsky kaskader -
Kye Mckee kaskader -
Shane Roberts kaskader -
Nick Roeten kaskader -
Adam Smith kaskader -
George Surry kaskader -
Luke Tumber kaskader -
Eldredd Wolf kaskader -
Richard Curtis Mark Strong / dubler: Daniel Mays -
Neil Bishop dubler: George MacKay -
Hannah Flynn
dubler
6.0
Nina Gold dobór obsady -
Mollie Gamo dodatkowy dobór obsady -
Sacha Garrett dobór obsady (asystent) -
Philip Greenlow producent wykonawczy efektów wizualnych -
Will Newis producent efektów wizualnych -
Sona Pak producent efektów wizualnych -
Olivia Unwin producent efektów wizualnych (asystent) -
Gui Marega producent efektów wizualnych (asystent) -
Ange Labbé-Dulude producent efektów wizualnych (asystent) -
Steve Ditchburn koordynator efektów wizualnych -
Teresa Mathew koordynator efektów wizualnych -
Ali Pak koordynator efektów wizualnych -
Ajay Roshan koordynator efektów wizualnych -
Oliver Taylor koordynator efektów wizualnych -
Nicky Walsh nadzorca efektów wizualnych -
Guillaume Rocheron nadzorca efektów wizualnych -
Greg Butler nadzorca efektów wizualnych -
Ben Perrott nadzorca efektów wizualnych -
Pier Lefebvre nadzorca efektów wizualnych -
Izet Buco nadzorca komponowania (Londyn) -
Marc Rice nadzorca komponowania -
Sreejith Venugopalan nadzorca komponowania -
Hazel Weatherall tworzący w technologii cyfrowej -
Ramakrishna Medi tworzący w technologii cyfrowej -
Srikanth Mangipudi tworzący w technologii cyfrowej -
Hariprasanth tworzący w technologii cyfrowej -
Noami Bourgeois montaż efektów wizualnych -
Andie Davies montaż efektów wizualnych -
Barbara Lavia montaż efektów wizualnych -
James Mann montaż efektów wizualnych -
Trushna Patel montaż efektów wizualnych -
Ayyappadas Vijayakumar montaż efektów wizualnych -
Rob Vigorito dyrektor techniczny -
Lakshika Udakandage dyrektor techniczny -
Ana Luisa López Segovia dyrektor techniczny -
Rahul Suresh Kumar dyrektor techniczny -
Varghese Chandy układ graficzny -
Marwan El Ghazal układ graficzny -
Nicolle Gordon układ graficzny -
Sebastián Raffaele układ graficzny -
Francesc Bolló efekty wizualne -
Daniel Chemtob efekty wizualne -
Hrushikesh Dahibhate efekty wizualne -
Stuart Gardiner efekty wizualne -
Daniel Hazeltine efekty wizualne -
Ayush Jain efekty wizualne -
Wu Jian efekty wizualne -
Marco Lee efekty wizualne -
Roxana Loncea efekty wizualne -
Rajan Panigrahi efekty wizualne -
Akshay Patharkar efekty wizualne -
Mnandi Ridley efekty wizualne -
Vijay Selvam efekty wizualne -
Guy Shoshan efekty wizualne -
Brett Walter efekty wizualne -
Stuart Whelbourn efekty wizualne -
Abbie Lazander-Reed efekty wizualne (asystent) -
Kush Dhir główny zecer -
Marco Bordignon zecer -
Jayanta Das zecer -
Nicolas Derory zecer -
Ivano di Natale zecer -
Shabbeer Dudakula zecer -
Tim Emeis zecer -
Yusuf Hasan zecer -
Lorenzo Marconi zecer -
Marco Masotti zecer -
Chiara Milita zecer -
Emmanuel Moulun zecer -
Sameer Prem zecer -
David Ramírez zecer -
Akshay Rana zecer -
John Van Hoey Smith zecer -
Laurens Vermeulen zecer -
Pete Cavaciuti operator steadicam -
Charlie Rizek operator kamery -
Roger Deakins
operator kamery
7.8
Pete Cavaciuti operator kamery -
Dan Travers kamerzysta ds. scen podwodnych (asystent) -
Ryan Taggart kamerzysta (asystent) -
Chloe Harwood kamerzysta (asystent) -
Andy Harris kamerzysta (asystent) -
Andrew Harris kamerzysta (asystent) -
Guido Cavaciuti kamerzysta (asystent) -
Kevin Edland mistrz oświetlenia -
John Higgins oświetlenie -
Neil Ashton elektryk -
Paddy Anstey elektryk -
Scott Clooney elektryk -
François Duhamel fotosista -
Tony Higgins elektryk -
Matt Lumley elektryk -
Dave Marriott elektryk -
Greg Whitbrook elektryk -
Omar Gamal animator -
Zeina Masri animator -
Kelly Johnson-Beaven księgowy (asystent) -
Callum Pedelty księgowy (asystent) -
Bianca Pringle księgowy (asystent) -
Matt Smith księgowy (asystent) -
Ximena Alvarez Maschio zecer (niewymieniony w czołówce) -
Georgi Nikolov zecer (niewymieniony w czołówce) -
Kara Vallega zecer (niewymieniony w czołówce) -