Kiedy nieznani złoczyńcy zaczynają rozkradać eksperymentalne technologie miasta Gotham, Batman otrzymuje pilne wezwanie. Ale oprócz niego nad sprawą pracuje podziemna grupa kryzysowa: Wojownicze Żołwie Ninja! Trzej bracia pod wodzą Leonarda – inteligentny Donatello, nieustraszony Raphael i dowcipny Michelangelo – to mistrzowie sztuk walki gotowi stawić czoła Mrocznemu Rycerzowi.
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

[DVD] Podobno idealny crossover nie istnieje. No chyba, że Mroczny Rycerz spotka zmutowane żółwie ninja! 7

Świat komiksów pozwala twórcom bawić się nie tylko formą, ale również historiami, które później prezentowane są fanom. Niektóre z nich są tak szalone, że nikt z nas nawet nie pomyślałby o stworzeniu czegoś takiego. Na pierwszy rzut oka pomysł połączenia ze sobą mrocznego Batmana z wojowniczymi żółwiami ninja wydaje się szalony, jednak wiecie co... Ten plan wypalił, ponieważ Batman kontra wojownicze żółwie ninja to bardzo udany crossover.

Batman kontra wojownicze żółwie ninja (2019) -

Nad Gotham City ponownie gromadzą się czarne chmury. Tajemnicza grupa ninja próbuje dokonać kradzieży specjalistycznej aparatury. Mrocznemu Rycerzowi udaje się odeprzeć atak, jednak jak się okazuje kradzieże wzbudzają zainteresowanie jeszcze jednej grupy wojowników - zmutowanych żółwi ninja, które przybywają z Nowego Jorku, aby powstrzymać złowrogiego Shreddera.

Serwis Galapagos z okazji 80-lecia Batmana przygotował dla fanów całkiem fajną premierę. Płyty DVD z filmem Batman kontra wojownicze żółwie ninja pojawiły się na półkach polskich sklepów i wiecie co? Naprawdę warto zainteresować się tym tytułem. Jest to całkiem udany crossover, który w ciekawy sposób łączy ze sobą dwa różne światy. Z jednej strony mamy mrocznego mściciela, który uwielbia działać w pojedynkę. Po przeciwnej stronie barykady stoją natomiast wojownicze żółwie ninja, które nie tylko działają w grupie, ale także mają nieco bardziej sielskie podejście do życia.

Batman kontra wojownicze żółwie ninja (2019) -

Siłą animacji Batman kontra wojownicze żółwie ninja jest przede wszystkim umiejętne połączenie niezbyt pasujących do siebie światów. Twórcom udaje się przenieść na ekran ducha wcześniejszych produkcji o Batmanie i połączyć go z humorem żółwi ninja, który normalnie celuje w upodobania nieco młodszego widza. Mimo wszystko nie jest to film dla dzieci. W omawianym dziele nie brakuje brutalnych scen morderstw, a także krwi.

Kolejnym atutem widowiskowej animacji jest cała plejada czarnych charakterów. Nie tylko znanych z komiksów DC, ale również tych, z którym na co dzień muszą walczyć żółwie ninja. Szczególnie wybija się postać Shreddera, która perfekcyjnie dopasowuje się do świata Mrocznego Rycerza i trzeba sobie powiedzieć wprost, że byłby to kolejny świetny złoczyńca w portfolio "Batmana". Niestety należy on do innego uniwersum, dlatego powinniśmy cieszyć się z możliwość zobaczenia pojedynku obu panów.

Batman kontra wojownicze żółwie ninja (2019) -

Zrozumiem fanów Batmana, którzy podejdą do filmu Batman kontra wojownicze żółwie ninja ze skrzywioną miną, jednak dla mnie jest to udana filmowa ciekawostka, do której z przyjemnością powrócę. Produkcja na podstawie komiksu Jamesa Tyniona i Freddiego Williamsa to nadal mroczny świat Rycerza z Gotham, który został doprawiony splapsticowym poczuciem humoru. Batman mówi "cowabunga"? Dla mnie bomba!

Jeśli chodzi o samo wydanie filmu na DVD, to możemy oglądać go w wersji z napisami oraz lektorem. Oryginalna ścieżka dźwiękowa to Dolby Digital 5.1. W dodatkach znajdziemy obszerną zapowiedź kolejnej animacji DC - Batman: Hush. W materiałach nie tylko możemy posłuchać aktorów podkładających głosy bohaterom, producentów, reżysera, ale także obejrzeć fragmenty filmu.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Camizi 7

Udana animacja. Dużo humoru, fajnych scen akcji, a i fabuła nie najgorsza. Bohaterowie dobrze ze sobą współgrają i w ogóle nie czuć, by był to crossover stworzony na siłę.

Proszę czekać…