Zapraszamy do dyskusji na temat ludzi kina, czyli aktorów, reżyserów, operatorów, kompozytorów etc., dzięki którym powstają dostarczające nam tyle radości filmy.

ULUBIONA FILMOWA PIOSENKA 12
Bert

Zawsze z przyjemnością słucham " I was born under a wondering staf" w wykonaniu Lee Marvina(film "Pomaluj swój wóz" w dość karkołomnym stylu musical/western/komedia). Aż dziw bierze, że ów symbol filmowego twardziela, choć mający w swym dorobku role bardziej spolegliwych jegomościów, tak dobrze śpiewał. Szkoda,że robił to rzadko. W Polsce piękne filmowe ballady wykonywał Edmund Fetting, zresztą nie tylko aktor, lecz i piosenkarz oraz muzyk jazzowy.

Bert

Zapomniałem dodać, że mój ulubiony utwór Edmunda Fettinga, to "Nim wstanie dzień" z filmu "Prawo i pięść" Edwarda Skórzewskiego. Wspaniały głos miał również niezapomniany Leszek Herdegen, co udowodnił śpiewając z wielką klasą balladę "W stepie szerokim" w serialu "Przygody Pana Michała".

Jana

Bert, Ty musisz być bardzo stary, jeśli pamiętasz "Prawo i pięść" :)))!???
Tak się składa, że tę balladę też znam:)!, choć filmu dokladnie nie pamiętam (akcja, gdzies tam na ziemiach zachodnich, chyba). Herdegen "ilustrujący" "Pana Wołodyjowskiego" też mi się podobał!
Rankingu tym razem nie zamierzam ustawiać, ale mam parę ulubionych balladowych (i nie tylko) ilustracji muzycznych… Np. z "Rio Bravo" czy "Deszczowa piosenka" (to już klasyka!)
Lubię piosenki Krajewskiego do paru filmów ("Uprowadzenie Agaty" czy "Jan Serce")
pewnie jeszcze kilka by sie znalazło… ale rzecz wymaga namysły:)!

Bert

No, bez przesady, taki stary jeszcze nie jestem, lecą przecież często powtórki. Akcja "Prawa i pięści"? Ogólnie idzie to tak – Facet(gra go Gustaw Holoubek) przyjeżdża pociągiem na Ziemie Odzyskane i szuka roboty. Zabiera się z grupą typów na ciężarówce, aby zająć w imieniu "władzy ludowej" opuszczone przez Niemców miasteczko. Na miejscu okazuje się,że typy to banda szabrowników,która chce wywieść z miasta cenne wyposażenie sanatorium, dzieła sztuki i inne fanty. Holoubek sam się im przeciwstawia i po długiej wymianie ognia zwycięża. Kiedy wojsko nadciąga z odsieczą,proponują mu posadę burmistrza. On odmawia, wyjeżdża w siną dal. Takie polskie "W samo południe". Używałem języka adekwatnego do treści a la western – bandziory, ostatni sprawiedliwy itd. Balladę Fettinga dość łatwo znalazłem na Google, Herdegena jeszcze nie,lecz ten kawałek dobrze pamiętam. Na razie!

Jana

Z rzeczy dawniejszych motyw przewodni z "Absolwenta". To jedna z moich ulubionych piosenek, podobnie jak sam film:)!

Jana

Pewnie jeszcze kilka by się znalazło… Muzyka filmowa zaś to przede wszystkim Morricone!!! Potem dluuugo nic… Kilar, Preisner, Konieczny…

Bert

Morricone, Kilar, Preisner – z pewnością. Na mnie osobiście, ogromne wrażenie zrobiła muzyka Philipa Glassa do filmu "Mishima", zresztą sam film też(miniaturka plakatu do niego jest na tym portalu moim "znakiem rozpoznawczym"). Tylko nie wiem,czy możemy w temacie "ulubiona piosenka filmowa" dyskutować o muzyce filmowej, bo zdaje się jest już taki temat.

Trophy

No cóż, jedynej ulubionej piosenki z filmu nie potrafię wymienić, ale uwielbiam np.: Julie Delpy – Je t’aime tant, Oasis – Stop Crying Your Heart Out, Eric Carmen – All By Myself, oczywiście Pulp Fiction – Girl, You’ll Be A Woman Soon, i Wściekłe psy – Stealers Wheels – Stuck In The Middle With You. Duuuużo ich mam. Za długo by wymieniać.

Maciek_Przybyszewski

Moje ulubione piosenki z filmów to:

’Nim wstanie dzień" – też to pamiętam i wielokrotnie ten film widziałem ;)
’Always look at bright side of life" – Pythoni pozytywną energię ślą w świat
"The end" – The Doors
"Ghostbusters"

i jeszcze wiele…

Bert coś dla Ciebie ;)
http://vendi.wrzuta.pl/audio/amqnmf8mHXt/piesn_o_malym_rycerzu_przygody_pana_michala

Flames23

Z mojej strony to np:

" I’ll Be Holding On"- Gregg Allman – Czarny Deszcz
"All Along the Watchtower" – The Jimi Hendrix Experience – Forrest Gump
"Unchained Melody" – The Righteous Brothers – Ghost
"The Power Of Love" – Huey Lewis – Powrót do przyszłości
"Sweet home Chicago" – Blues Brothers – Blues Brothers
"Footloose" – Kenny Loggins – Footloose
"What a Wonderful World" – Louis Armstrong
"I Got You (I Feel Good)" – James Brown – Forrest Gump
"You are the one that i want" – John Travolta, Olivia Newton-John – Grease
"When the going gets tough, the tough get going" – Billy Ocean – Klejnot Nilu
"No easy way out" – Robert Tepper – Rocky IV
"Don’t you" – Simple Minds – Klub winowajców
"Something so strong" – Jim Capaldi – Najlepsi z najlepszych
"Now is here" – Clannad – Robin z Sherwood
"Angel on the city" – Robert Tepper – Kobra
"Walk away" – Bricklin – Wspaniała przygoda Billa i Teda

i wiele innych;)

Bert

Dziękuję Szanownym Koleżankom i Kolegom, że ten temat się tak fajnie rozwija. Niestety, do poniedziałku będę nieobecny(wyjazd służbowy), coś bym może jeszcze dorzucił.Nie ucieknie!

Trophy

Też bardzo podobają mi się:
Echo and the Bunnymen – The Killing Moon (Donnie Darko)
Gary Jules – Mad World (Donnie Darko)
Ben Lee – Aftertaste (One Tree Hill)
Matthew Ryan – Return to Me (One Tree Hill)
Forty Foot Echo – Beside Me (One Tree Hill)
Low vs Diamond – I’ll Be (OTH)
Hungry Eyes, She’s like the wind i The time of my life (Dirty Dancing)

Melman

Everybody Needs Somebody – Blues Brothers
El Tango De Roxanne – Moulin Rouge!
Never Think – Twilight
Church – Step up 2
I Don’t Want To Miss A Thing – Armageddon

to tylko niektóre.. te które mam aktualnie wrzucone do Winampa:)

Proszę czekać…