FDB.PL 1135 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Opisy ze strony kina 67
ar23s

Odrzut: fdb.pl/contents/1593451
Dlaczego? Bo kino to nie dystrybutor, jak twierdzi wietwia.

A taki Top Gun Maverick ma opis z multikina (oczywiście to nie jest pojedynczych przykład, znalazło by się więcej) i jakoś inni weryfikatorzy problemu nie widzą.
fdb.pl/film/635635-top-gun-maverick
multikino.pl/filmy/top-gun-maverick

A na takim FW jest chociażby dopisek "opis dystrybutora kino".
filmweb.pl/film/Doktor+Strange+w+multiwersum+obłędu-2022-836440/descs

I ja wiele razy dodawałem takie kinowe opisy i były akceptowane (bo są zresztą oficjalne, a nie z dupy wzięte) – więc albo przyjmujecie oficjalne opisy z kina, albo nie, bo to są jakieś jaja.

suwalczanin

@suwalczanin wtym bylibyscie lepszy od filmwebu zeby outfilm mial zakldke izeby poprzycinieciu przekierowalo by mnie naposzegolnuy serila lub film zoutfilmu fakt tosa moi przyjacile promuje ich pltforme naroznych portalach bo lubiepromowac kino LGBTQ

Kristo

@Kristo
Ciężko zastanawiam się nad tym nowym streamingiem Disney+
Co to za opisy: A gdyby…? „A gdyby…?” powraca do klasycznych historii z MCU, by przedstawić ich alternatywne wersje. W pierwszym animowanym serialu Marvel Studios pojawi się masa bohaterów z Kinowego Uniwersum Marvela, a głosy podłożą im oryginalni odtwórcy ich ról. Reżyserem serii jest (Bryan Andrews) Bryan Andrews (II) (o156121), a scenarzystą (AC Bradley) A.C. Bradley (o810659).
Loki Nieprzewidywalny złoczyńca Loki (Tom Hiddleston (o141895)) powraca do roli boga oszustwa w filmie „Loki” od Marvel Studios, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach z filmu „_(Avengers: Koniec gry) Avengers: Koniec gry (2019)_ (f635450)”. W reżyserii (Kate Herron) Kate Herron (I) (o1040130), scenariusz autorstwa (Michaela Waldrona) Michael Waldron (V) (o1093727).
Podawanie w opisie reżysera i scenarzysty to niedorzeczność. A z tego jednego bylejakiego zdania to nic nie wiem co jest w serialu. (To nawet nie zarys)
Za takie opisy to ja dziękuję!

Grzegorz_Derebecki

@Kristo te opisy bardzo słabe :)

Aladyn

@Grzegorz_Derebecki @Kristo @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas Popieram inicjatywę żeby stworzyć nowe kategorie opisów, przy czym wyraźnie rozgraniczyć to, czy jest to opis pochodzący ze strony dystrybutora (kinowego, DVD), z platformy streamingowej (można wyszczególnić z jakiej – wówczas będzie konkretnie wiadomo, z których platform dodajemy opisy, a z których nie), festiwalowy, opis ze strony producenta (w tym telewizyjnego), opis użytkownika, czy ewentualnie opis ze strony kina, o którym wspomniał kolega @ar23s . Proponuję wznowić dyskusję na ten temat, która w dziwny sposób ucichła kilka miesięcy temu i oczywiście przystąpić do realizacji :).

Sweet_Foxy

@wietwia jak najbardziej się zgadzam.

Dodatkowo w sprawie tego, co napisał @Kristo – nie akceptujmy takich opisów, które naprawdę niczego nie wnoszą. W poradniku jest wyraźnie napisane, że opis powinien „przekazywać informacje dające ogólny zarys filmu”.

fredaser

@wietwia @Sweet_Foxy Również jestem za.

Chemas

@wietwia Oczywiście popieram, niestety byłem w ostatnich dniach nie obecny na forum. Muszę to przemyśleć, na pewno jestem za odrzucaniem głupich nic nie wnoszących opisów.

Chemas

@wietwia @Grzegorz_Derebecki @Kristo @Sweet_Foxy @fredaser @ar23s
Trzeba sprawę ruszyć, jestem całkowicie za skonkretyzowaniem, kto jest dystrybutorem, a kto platformą, a kto w ogóle producentem (bo i to już zaczyna się zacierać), a jeszcze dochodzi dystrybutor dvd. Problem jest duży według mnie, bo na razie wygląda to tak, że wrzucamy wszystko do jednego worka. Świat się zmienia i wiele zmieniło się w sposobach nie tylko dystrybucji filmów i seriali, jak też produkcji. Cały problem zaczął się od momentu, gdy do gry weszły platformy streamingowe, swoją drogą moim zdaniem powinny być traktowane jako dvd, ale nie mam tu pewności. Nie jestem fachowcem w tej sprawie.
Mieliśmy dyskutować tu o opisach dystrybutorów, ale moim zdaniem jest to wszystko powiązane ze sobą, z producentem, dystrybutorem, i ich odróżnianiem
Przykład:
Wisi u nas cała masa opisów od jednego z użytkowników, dotyczących odcinków serialu Impersonalni, które wyświetla platforma HBO (celowo napisałem wyświetla, bo ja się już pogubiłem w tym czy można określić ją jako dystrybutora, a jeśli można to trzeba to skonkretyzować). Jeżeli chciałem wyszukać w google dystrybutora, to dostaję tylko "dystrybutora DVD" zdaje się, że Galapagos Film, no to w takim razie czyj jest opis wzięty z platformy HBO? Już nie powiem, że opis jest tragiczny. Na przykład:
"W finale sezonu drużyna mierzy się z Decimą i Vigilance."
Nie dziwię się, że te opisy wiszą, ja na przykład zgłupiałem i nie wiem czy je zaaprobować.

Może trochę chaotycznie tu napisałem, ale po prostu nie wiem jak ten temat ugryźć i jak to inaczej opisać. :)

Grzegorz_Derebecki

@Chemas Możemy wprowadzić dodatkowe oznaczenia. Trzeba tylko nazwy wymyślić – obecnie mamy 2 wartości Mój własny opis i Opis dystrybutora. Może Opis platformy streamingowej, Opis kina ?

Chemas

@Grzegorz_Derebecki Byłbym za :)

ar23s

@Grzegorz_Derebecki @Chemas
Idąc tym tropem to jeszcze oznaczenia typu opis z DVD, opis z VHS i ta reszta, co wymienił @wietwia, skoro już ma być na bogato.

Aladyn

@ar23s @Grzegorz_Derebecki @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas @Kristo Podaję propozycje konkretnych nazw opisów do dodania:
(mój własny opis – tu wyświetlać ma się nick autora)
(opis dystrybutora kinowego)
(opis dystrybutora DVD)
(opis producenta kinowego)
(opis producenta telewizyjnego)
(opis festiwalowy)
(opis z Blu-ray)
(opis z DVD)
(opis z VHS)
(opis z platformy Netflix)
(opis z platformy HBO Max)
(opis z platformy Disney Plus)
(opis z platformy Amazon Prime Video)
(opis z platformy Polsat Box Go)
(opis z platformy Viaplay)
(opis z platformy Player)
(opis z platformy Ninateka)
(opis z platformy FOX)
(opis z platformy CDA)
(opis z platformy Ninateka)
(opis z platformy Canal+ Online)
(opis z platformy Apple TV+)
(opis z platformy 35 mm.online)
(opis z platformy SkyShowtime)
(opis z platformy TVP VOD)

Proponuję uśmiechnąć się do Sweet_Foxy żeby zdefiniowała w poradniku wszystkie wymienione opisy :)

Aladyn

@wietwia A co sądzicie o opisie z wikipedii? Czy też można dodać? (na filmwebie są dodawane opisy z wiki)

Chemas

@wietwia I to jest ciekaw koncepcja :)

ar23s

@wietwia
Najlepiej zebrać wszystkie wymienione VOD z wyszukiwarki na upflix.pl, bo pominąłeś kilka.

Aladyn

@ar23s To może dopisz wszystkie VOD :)

ar23s

@wietwia
Zatem brakujące:
(opis z platformy Cineman)
(opis z platformy CHILI)
(opis z platformy Rakuten)
(opis z platformy iTunes)
(opis z platformy VOD.pl)
(opis z platformy PLAY NOW)
(opis z platformy E-Kino Pod Baranami)
(opis z platformy MOJEeKINO)
(opis z platformy Nowe Horyzonty)
(opis z platformy Pięć Smaków)
(opis z platformy Katoflix)
(opis z platformy Outfilm)
(opis z platformy Loomi)
(opis z platformy Entclick)
(opis z platformy FlixClassic)
(opis z platformy CDA Premium)

Bluejohn_26

@wietwia O ile rozgraniczenie dystrybucji Kino/TV/DVD/PlaformaVOD ma jeszcze jakiś sens, to już wprowadzanie konkretnych nazw platform jest raczej błędem, bo zrobi się kompletny bałagan.

Bluejohn_26

@wietwia Na FW ją opisy z wiki bo często wiki kopiowała opisy z filmwebu. Sugerowałbym zostać raczej przy oficjalnych dystrybutorach.

Sweet_Foxy

@Bluejohn_26 trochę tego dużo, to fakt, ale jednak powinno się podawać konkretne źródło.

Bluejohn_26

@Sweet_Foxy Na razie wygląda to tak, że zazwyczaj podaje się info z konkretnej platformy/stacji tv w przypadku ich produkcji oryginalnych, a w przypadku produkcji kinowych – dystrybutora kinowego ew. DVD. Teraz wyobraź sobie sytuację gdzie "kinówki" są sprzedawane na postawie sublicencji do platform i ktoś doda opis z każdej z nich z odpowiednim podpisem platformy. Na stronie pojawi się 10, 15, 20 opisów niewiele różniących się od siebie, bo ile razy można ująć to samo w inny sposób, bo to przecież łatwe punkty, a każdy z nich będzie oficjalny, wiec nie będziesz mogła ich odrzucić. Dlatego nie jestem za takim rozdrabnianiem wszystkiego.

Sweet_Foxy

@Bluejohn_26 rozumiem, to może po prostu opis z platformy streamingowej, z tym że to i tak nie chroni przed dodaniem kolejnego opisu niewiele się różniącego od poprzedniego :-)

Bluejohn_26

@Sweet_Foxy Teoretycznie nie chroni, ale w praktyce sprawi, że pewnym użytkownikom mniej będzie zależeć na pomnażaniu takich opisów.

Aladyn

@Bluejohn_26 Można obyć się bez konkretnych nazw platform, dodawanie zaś bliźniaczych opisów z różnych platform można by utemperować odpowiednim wpisem do poradnika. A jak według Ciebie postąpić z platformami VOD?

Kristo

@wietwia Proponuję ustawić jak wspomniałeś opisy:
(mój własny opis – tu wyświetlać ma się nick autora)
(opis dystrybutora kinowego)
(opis dystrybutora DVD)
(opis producenta kinowego)
(opis producenta telewizyjnego)
(opis festiwalowy)
(opis z Blu-ray)
(opis z DVD)
(opis z VHS)
(opis platformy streamingowej)
Które platformy mogą wejść do tej pozycji wymienić tylko w poradniku.
Ustrzec się od tych platform, które podają opisy, "które naprawdę niczego nie wnoszą. W poradniku jest wyraźnie napisane, że opis powinien „przekazywać informacje dające ogólny zarys filmu”" jak sugeruje SWEET.
Dodatkowo można wprowadzić jak sugeruje Grzegorz:
(opis kina)
W prowadzić w poradniku, że dodawany opis musi się różnić od opisu już dodanego, by opisy się nie powielały.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@wietwia @ar23s @Grzegorz_Derebecki @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas @Kristo @Bluejohn_26
wiadomo że chodzi o punkty – może by zmienić punktację – np.: za dodanie kolejnego opisu do tego samego filmu przez tego samego użytkownika system przyznawałby mniej punktów / za dodanie kolejnego opisu z platformy streamingowej do tego samego filmu przez tego samego użytkownika system przyznawałby mniej punktów / za dodanie kolejnego opisu z platformy streamingowej do tego samego filmu przez jakiegokolwiek użytkownika system przyznawałby mniej punktów

ar23s

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka
"wiadomo że chodzi o punkty"

Nie wiem dla kogo, ale wtrącę swoje trzy grosze. Ja nawet nie wiem jak wygląda punktacja za różne materiały, gdyż nieszczególnie mnie to obchodzi. Konto założyłem, bo lubię dodawać i dokładać cegiełki w rozbudowie bazy. Po prostu to fajne uczucie być częścią czegoś większego. Oczywiście wypowiadam się tylko i wyłącznie za siebie, więc perspektywa reszty koleżanek i kolegów może być odmienna od mojej. Co chciałem przekazać to to, aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka "bo punkty". Jedyne cyferki jakie mnie obchodzą to procentowa poprawność dodawania. Oczywiście pozdrawiam wszystkich co to czytają. ;P

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@wietwia @ar23s @Grzegorz_Derebecki @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas @Kristo @Bluejohn_26
odnosząc się w tym wątku do poruszanego tu tematu miałam na myśli osoby, które dodają po kilka opisów do tego samego filmu – niewiele się od siebie te opisy różnią – z różnych serwisów streamingowych… teraz widzę, że można moją wypowiedz inaczej odebrać – nie chciałam nikogo obrazić

Kristo

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka
źle się stało, że rozwinięcie tej dyskusji na temat "stworzenia nowych kategorii opisów" jest na stronie FDB.PL, a wg mnie winno być na FDB.PL WERYFIKACJA,
ponadto należało by tez podyskutować nad propozycją w dyskusji założonej przez Chemasa https://fdb.pl/forum/temat/42465-ilosc-znakow-w-opisach

Grzegorz_Derebecki

@Kristo ja bym proponował az tak nie rozbijać na te wszystkie vhs dvd blue-ray niedługo nikt nie będzie wiedział co to jest. Możemy się ograniczyć do bardziej ogólnych opcji?

ar23s

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka
Ja się nie obrażam o takie pierdoły. :P Po prostu przedstawiłem swoją opinię.

Kristo

@Grzegorz_Derebecki
ja się już wypowiedziałem, wszystko jest do przyjęcia, czekam na wypracowanie odpowiedniego, logicznego konsensusu :)

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki to jak nazwałbyś tego rodzaju opisy?

fredaser

@Kristo Też byłbym za taką wersją opisów, gdzie platformy streamingowe byłyby w jednym i wypisane tylko w poradniku. I nie rezygnowałbym z opisu VHS, DVD, czy Blu-ray, chyba, że masz jakąś inną opcję na myśli @Grzegorz_Derebecki

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
Już tak nie przesadzajmy, że "niedługo nikt nie będzie wiedział co to jest". :D

Bluejohn_26

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka @wietwia @ar23s @Grzegorz_Derebecki @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas @Kristo Chodziło mi raczej o to żeby nie robić z portalu śmietnika, gdzie wrzuca się wszystko, bez większej potrzeby. Czy ktoś z was tak naprawdę czyta wszystkie opisy na stronie? Już teraz zdarza się, że przy popularniejszych produkcjach jest ich kilka. Zbytnie rozdrobnienie doprowadzi jedynie do tego, że pojawi się więcej, treści które nie obchodzą nikogo poza osobą która zgarnia za nie punkty.
Nie chcę tu absolutnie wrzucać wszystkich dodających do jednego worka, ale jest kilka osób, które są gotowe dodać cokolwiek, dobrze czy nie, byleby stan punktowy na koniec miesiąca wskazał odpowiednio wysoką, pozycję w rankingu.
Ktoś może powiedzieć, że od tego jest weryfikacja, żeby ukrócić podobne procedery, wyłapać błędy. Jednak weryfikatorzy to też ludzie, którzy się mylą, więc sporo takich treści i tak trafia do bazy.

Grzegorz_Derebecki

@Bluejohn_26 wg mnie trzeba tak to rozwiązać żeby dało się dodać jakikolwiek opis do filmu mniej znanego ktory nie ma oczywistego dystrybutora i dziś nie na przez to żadnego opisu. Wydaje mi się że dodawanie do filmu 10 opisów mija się z celem. Może Opis dystrybutora, Opis producenta, Opis platformy streamingowej

Chemas

@Grzegorz_Derebecki @Bluejohn_26 @Agnieszka_Chmielewska_Mulka @wietwia @ar23s @Sweet_Foxy @fredaser @Chemas @Kristo jestem za tymi trzema, ale mimo wszystko dodałbym DVD / VHS. I być może jeszcze coś z listy Kristo. W sumie to nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.
Żeby nie robić zamieszania w tym temacie, zajrzyjcie do tematu https://fdb.pl/forum/temat/42465-ilosc-znakow-w-opisach. Coś tam napisałem.

Chemas

@Kristo nie przesadzaj, przecież tu i tak dyskutują weryfikatorzy i zainteresowani :)

pcela

Kina nie tworzą same opisów na swoich stronach, tylko otrzymują je gotowe od dystrybutora, który odpowiada za dystrybucję danej produkcji w polskich kinach.

pcela

@Kristo
Zamiast:
(opis dystrybutora DVD)
(opis z Blu-ray)
(opis z DVD)
(opis z VHS)

wystarczyłoby tylko:
(opis dystrybutora DVD/Blu-ray/VHS)

Opis na opakowaniu pochodzi od dystrybutora. Za to mogłoby być oznaczenie edycji (myślę, że wystarczyłby rok wydania), bo zdarzają się reedycje z nowym opisem. Poza tym byłoby prościej.

(opis producenta kinowego) byłyby raczej zbędne, bo i tak to dystrybutor dostarcza opis do kin.

Chemas

@ar23s Odświeżam temat, bo jakoś nic się nie ruszyło @Grzegorz_Derebecki
A tymczasem dzisiaj mam taki opis do weryfikacji (własny!):
"Kuba i jego brat wyruszają w podróż pełną przygód, aby znaleźć wszystkie części kamienia, który posiada magiczną moc." – 117 znaków. Do serialu Tajemnica Sagali (1996-1997)
Nie dam linka, bo nie mogę.
Zaznaczam, że film ma już dodany znacznie dłuższy opis dystrybutora i drugi też dłuższy. Do czego zmierzam?
Od początku zniesienie limitu na opisy wszystkie mi się nie podobało, uważam, że opis własny powinien mieć te 200 znaków minimum, jak było wcześniej, tym bardziej, że zdaje się jest wyżej punktowany.
Ten tu przedstawiony pasuje raczej na zarys fabuły.
Nie mam jednak podstaw by odrzucić kontrę, mogę co najwyżej zasugerować w privie, żeby dodać trochę więcej.

fredaser

@Chemas Popieram

Chemas

@Chemas No to dzisiaj taki smaczek:

"Los Potoku jest zagrożony!"

Apeluję do wrzucających, by przerobili, dopisali coś od siebie do opisu i dali jako swój. Inaczej ja chyba się tym zajmę.

Chemas

@Chemas Odświeżę temat, bo zaczyna się u nas pojawiać dużo opisów własnych, które są dosłownym (często bez żadnej poprawki) tłumaczeniem z IMDb przez translator. Trafiają się bardzo słabe pod względem stylistycznym, i robię wtedy odrzut. Nie mam zamiaru niczego poprawiać za kogoś. Opis własny to opis własny. Zwracam też uwagę na to by sprawdzać, czy bazowanie na opisie w IMDb nie jest sprzeczne z tym, że jest to czyjś podpisany opis, tylko, że po angielsku.

Chemas

@Chemas No to dzisiaj taki opis:
"Wszystko wychodzi na jaw."
Odcinek 8 serialu:
https://www.primevideo.com/-/pl/region/eu/detail/0K6R5EQ8A3ZGROJ0IWU8JG527S/ref=atv_tv_hom_c_OB0766a6_brws_1_34?language=pl_PL&jic=8%7CEgRzdm9k
Oczywiście odrzuciłem, mimo, że teoretycznie nie mogę.
Dużo czasu minęło, a w temacie nic nie drgnęło. Miały być różne rodzaje opisów, no ale to inna sprawa.
Natomiast na pewno powinien być jakiś zapis w poradniku na temat tak krótkich i nietreściwych opisów dystrybutorów. To znaczy jest oczywiście wzmianka, że "przekazywać informacje dające ogólny zarys filmu", ale to chyba za mało. Musi być jakiś minimalny limit długości.
I jeszcze apeluję o określenie z powrotem minimalnej liczby znaków dla opisu włsnego między 150 a 200.

ar23s

@Chemas
Niestety też zauważyłem, że czasami dystrybutor leci sobie w kulki i wrzuca jedno zdanie nt jakiegoś odcinka. Postanowiłem takich opisów nie dodawać.

Chemas

@ar23s No jeszcze jedno zdanie, ale jakieś rozbudowane może wg. mnie jeszcze przejść, no ale takie coś to już przesada.

Sweet_Foxy

@Chemas, bo trzeba też trochę myśleć, a nie tylko kopiuj-wklej. Jak np. jest serial dla dzieci, odcinek trwa kilka minut, trudno coś napisać rozbudowanego – może być jedno zdanie (typu: „Bohater robi to i to, spotyka kogoś, dzieje się to i to”). Ale taki opis „wszytko wychodzi na jaw”, pasuje do prawie każdego finału sezonu/serialu. :/
Wcześniej była zasada, że krótki metraż, a zatem i opis odcinka, może mieć 100 znaków.

Chemas

@Sweet_Foxy A no tak oczywiście.

Proszę czekać…