Sebastian Kn©l

@ferhin2

Filtruj oceny

9

Gra o tron: Smok i wilk 7x7 7.3

W Królewskiej Przystani dochodzi do spotkania Cersei z Daenerys i Jonem. Tymczasem na Północy pojawiają się problemy.

7

Gra o tron: Za Murem 7x6 7.6

Jon i jego drużyna wychodzą za mur żeby schwytać jednego z nieumarłych. Tymczasem Daenerys musi podjąć trudną decyzję, natomiast Arya konfrontuje się z Sansą.

8

Gra o tron: Wschodnia Strażnica 7x5 7.4

Daenerys domaga się lojalności od pozostałych przy życiu żołnierzy Lannisterów. Tymczasem Jon otrzymuje ostrzeżenie od Brana, natomiast Cersei przysięga, że zniszczy wszystkich którzy staną na jej drodze.

10

Gra o tron: The Spoils of War 7x4 8.0

Daenerys przystępuje do ataku. Tymczasem Jamie zostaje zmuszony do zmierzenia się z trudną sytuacją, natomiast Arya wraca do domu.

10

Gra o tron: The Queen's Justice 7x3 7.6

Daenerys dokonuje osądu. Tymczasem Cersei zwraca otrzymany prezent, natomiast Jaime uczy się na błędach.

10

Gra o tron: Zrodzona w burzy 7x2 7.7

Daenerys przyjmuje nieoczekiwanego gościa. Tymczasem Jon staje w obliczu buntu, natomiast Tyrion planuje podbój Westeros.

9

Gra o tron: Smocza Skała 7x1 7.7

Jon organizuje obronę Północy. Tymczasem Cersei stara się wyrównać szanse, natomiast Daenerys wraca do domu.

6

All We Had 4.8


9

7

Dlaczego on? 5.8

Ned, nadopiekuńczy, lecz kochający ojciec, przyjeżdża wraz z żoną ze świąteczną wizytą do córki, która studiuje w college’u. Na miejscu musi stawić czoło swemu największemu koszmarowi – poznaje bowiem chłopaka córki, Lairda, sympatycznego, ale ekscentrycznego miliardera z Krzemowej Doliny. Konserwatywny Ned uważa, że Laird, który nie uznaje żadnych zasad, nie pasuje do jego córki i nie powinien się z nią wiązać. Wypowiada niedoszłemu zięciowi wojnę, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, bo w świecie wielkich pieniędzy Ned czuje się jak ryba wyjęta z wody.

6

Doktor Strange 7.2

Doktor Strange staje w obronie świata.

8

Dziewczyna z pociągu 6.5

Każdego dnia dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to samotna, uzależniona od alkoholu kobieta. Podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia.

7

Osaczona 5.4

Życie dziecięcej psycholog Mary Portman (Naomi Watts) legło w gruzach, gdy w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a syn został sparaliżowany. Obecnie, z wymagającym stałej opieki Stevenem (Charlie Heaton), zamieszkuje pusty dom w Nowej Anglii, gdzie realizuje się także zawodowo. Kiedy w jej gabinecie pojawia się kolejny mały pacjent – Tom, kobieta zaczyna traktować go z czułością i w bliskości dziecka odnajduje upragniony spokój. Niestety w trakcie burzy śnieżnej, która nawiedza okolicę, chłopiec znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą skutku, a wszyscy dookoła są przekonani, że Tom nie żyje. Tylko nie Mary, która od tragicznej nocy zaczyna doświadczać niepokojących wizji. Szybko okazuje się, że atak przyrody był tylko preludium do koszmaru, który czeka kobietę w opuszczonym domu. Wraz z kolejnymi niepokojonymi i niedającymi się racjonalnie wytłumaczyć wydarzeniami, Mary – krok po kroku – przybliża się do odkrycia straszliwej prawdy.

7

Schronisko 6.5

Seth (Dominic Monaghan), samotny mężczyzna, pracownik schroniska dla psów, spotyka w autobusie dawną koleżankę z klasy. Kobieta zupełnie go nie kojarzy i pozostaje obojętna na jego kolejne amory. Skruszony niepowodzeniami Seth porywa i więzi Holly (Ksenia Solo) w wielkiej klatce dla zwierząt. Jednak intencje i powód tej sytuacji nie do końca jest oczywisty.

7

Pasażerowie 6.6

Aurora i Jim wybudzają się za wcześnie. Próbują oni więc przetrwać podróż na inną galaktykę.

8

Zwierzęta nocy 6.9

Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Edwarda, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Edwarda rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości…

6

Outlander: Uwięziona w bursztynie 2x13 7.3

W przyszłości Claire ujawnia całą prawdę swojej córce, Briannie. Tymczasem w XVIII wieku Jamie usiłuje uratować swoich bliskich przed zbliżającą się bitwą pod Culloden.

7

Outlander: Zdrowaś Mario 2x12 7.3

Jamie za wszelką cenę usiłuje powstrzymać mającą nastąpić rzeź armii jakobitów. Tymczasem Claire pociesza chorego Alexa Randalla, który wymyśla skandaliczny plan chcąc ocalić matkę swojego dziecka.

7

Outlander: Zemsta jest moja 2x11 7.7

Przywódcy jakobitów decydują się na wstrzymanie marszu na Londyn. Tymczasem Claire i górale zostają wysłani na północ gdzie angielscy żołnierze zaczynają zdobywać przewagę na Szkotami.

7

Outlander: Bitwa pod Prestonpans 2x10 7.7

Wykorzystując wiedzę o przyszłości Jamie dowodzi armią Jakobitów w ataku na oddziały brytyjskie. Tymczasem Claire pielęgnuje rannych żołnierzy.

6

Outlander: Je Suis Prest 2x9 7.0

Kiedy Claire i Jamie ponownie spotykają się z mężczyznami z Lallybroch, a także z rodem MacKenziech, walka o władzę Jamiego oraz osobista walka Claire okazują się ciężarem. Tymczasem przybyły do obozu Anglik dostarcza nowe wieści.

6

Outlander: Lisia jama 2x8 7.0

Claire i Jamie starają się zapewnić sobie wsparcie manipulującego ludźmi dziadka Jamiego - Columa MacKenziego.

7

Outlander: Wiara 2x7 7.0

Claire trafia do szpitala Des Anges, gdzie lekarze usiłują uratować ją i jej nienarodzone dziecko. Tymczasem w Paryżu, król Ludwik prosi Claire o osądzenie dwóch mężczyzn oskarżonych o uprawianie czarnej magii.

7

Wikingowie: Kalkulacje 4x20 8.8

Książę Aethelwulf planuje atak na wrogą armię. Tymczasem dowodzący pozostałymi siłami Ecbert obmyśla własną strategię.

6

Outlander: Najmędrsze plany 2x6 7.0

Wiedza medyczna Claire zostaje wykorzystana do realizacji planu mającego powstrzymać donatorów przed opłaceniem wyprawy wojennej księcia Karola. Tymczasem Jamie łamie dane wcześniej słowo, w rezultacie sprowadzając kłopoty zarówno na siebie jak i Claire.

7

Outlander: Powrót nie w porę 2x5 7.3

Jamie i Claire jednoczą siły. Jednak z powodu nieoczekiwanej decyzji podjętej przez Claire, ich związek ponownie zostaje wystawiony na próbę.

6

Outlander: La Dame Blanche 2x4 7.0

Claire i Jamie wydają kolację, na której mają zamiar zniechęcić inwestorów chcących sfinansować kampanię wojenną księcia Karola. Tymczasem wiadomość o powrocie Jacka Randalla w nieoczekiwany sposób wpływa na Jamiego.

7

Outlander: Przydatne zajęcia 2x3 7.3

Podczas gdy większość czasu Jamiego zajmują machinacje polityczne, Claire wykorzystuje swoje umiejętności medyczne. Tymczasem plan powstrzymania Cullodena posuwa się naprzód.

9

Wikingowie: W przeddzień 4x19 9.0

Pojawienie się armii wikingów powoduje wybuch paniki w angielskich wioskach. Tymczasem król Ecbert i Aethelwulf planują obronę swoich ziem przed najeźdźcami.

7

Outlander: Już nie jesteśmy w Szkocji 2x2 7.0

Podczas gdy Jamie stara się przezwyciężyć traumę z przeszłości przypadkowe spotkanie z przywódcą jakobitów, księciem Karolem otwiera przed nim nowe możliwości. Tymczasem przyjazd do Paryża księcia Sandringhama przynosi pewne komplikacje.