Tonight is the night.

Wystawa Polańskiego 0

Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę Roman Polański. Aktor. Reżyser przygotowaną przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Roman Polański

Ekspozycja to prezentacja dorobku jednego z najbardziej znanych polskich twórców filmowych, który sławę i popularność w kinie światowym zawdzięcza takim filmom jak: Nóż w wodzie, Matnia, Wstręt, Dziecko Rosemary, Chinatown, Tess czy Pianista.

Postać Romana Polańskiego zostanie ukazana poprzez prezentację plakatów, zdjęć, werków, fotosów z filmów, które reżyserował i w których wystąpił jako aktor.

Plakat wystawyPlakat wystawy

To wyjątkowy zbiór archiwaliów, który dotąd nie był w Polsce prezentowany. Są to przede wszystkim pochodzące z archiwum Romana Polańskiego zdjęcia z planów filmowych, które zostały uzupełnione materiałami otrzymanymi od przyjaciół reżysera m.in. od Andrzeja Wajdy, Andrzeja Kostenki, i Leopolda Rene Nowaka. Oprócz zdjęć na wystawie pokazany zostanie unikatowy zbiór plakatów filmowych pochodzących z wyjątkowej kolekcji zgromadzonej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 14-28 września w Muzeum Miasta Gdyni. Później zostanie zaprezentowana m.in. w Lipsku i Dusseldorfie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…