"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Abrams rezygnuje z Mrocznej wieży 0

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów powieści Stephena Kinga. J.J. Abrams (reżyser Star Treka i twórca Zagubionych) zrezygnował właśnie z prac nad ekranizacją powieści Mroczna wieża (oryginalny tytuł – The Dark Tower). Powodem jest fakt, iż skala produkcji jest zbyt ogromna na możliwości twórców. A ci nie chcą nakręcić złego filmu.

Reżyser J.J. Abrams

W specjalnym oświadczeniu J.J. Abrams napisał:

Produkcja The Dark Tower byłaby zbyt skomplikowana. Po sześciu latach ciężkiej pracy nad Zagubionymi ostatnią rzeczą, o jakiej marze jest spędzenie kolejnych siedmiu lat nad produkcją filmu będącego adaptacją mojej ulubionej książki. Jestem wielkim fanem Kinga i nie chcę niczego spie**. Jednak będę chciał, aby filmowa adaptacja The Dark Tower powstała. Jest to jedna z tych książek, która bardzo na to zasługuje.

Mroczna wieża to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga. Cykl łączy motywy przewodnie wielu gatunków, obejmujący elementy fantasy, fantastyki naukowej, literatury grozy, i westernu. Oprócz głównego cyklu, składającego się z 7 powieści, w wielu książkach Kinga można napotkać powiązania z opowiadaną historią, zarówno pomysły jak i postacie, które dołączyły w czasie powstawania cyklu.
Głównym bohaterem cyklu jest Roland – ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Zadanie Rolanda, które on uważa za sens jego istnienia, polega na odnalezieniu Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Po drodze spotyka szereg przeróżnych postaci (wiedźmy, wampiry, płatnych zabójców). Dla swojej misji potrafi poświęcić wiele, w tym także miłość swojego życia.

(opis książki – wikipedia.pl)

Okładka jednej z części cyklu Mroczna wieżaOkładka jednej z części cyklu Mroczna wieża

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…