"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kiepska Oscarowa promocja Moon 0

Reżyser Duncan Jones na swoim profilu w serwisie Twitter ujawnił, iż Sony Pictures Classics nie chce promować jego produkcji Moon w walce o Oscarową nominację. Chociaż obraz spodobał się krytykom to jednak wytwórnia zdecydowała się nie wysyłać kopii filmu do członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Kadr z filmu Moon (2009)

Studio Sony Pictures motywuje swoją decyzję faktem, iż film Moon jeszcze nie miał swojej premiery w USA a więc koszty byłyby większe niż normalnie. Do tego studio chce przede wszystkim przeznaczyć pieniądze na promocje filmu na DVD dostępnego dla każdego Amerykanina.

Tymczasem Duncan Jones stara się promować swój film tzw. marketingiem szeptanym. Wysyła maile do członków akademii oraz namawia wszystkich do podpisywania petycji w sprawie wysyłania kopii filmu dla członków akademii. Co więcej chwali się, iż w swoich staraniach wspierają go Jim Jarmusch i Jon Favreau.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Beznickowy

Moon bardzo mi się podobał. W Stanach pewnie i tak nie znajdzie przychylności, bo jak na gatunek sci-fic dla Amerykanów jest za mało "rozrywkowy"…

Ronaldinho

Szkoda, że studio sabotuje swój własny film.

Proszę czekać…